Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Anlen® Aktywator Spalania Węgla


an_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Małe posumowanie tego co się ostatnio dzieje na stronach internetowych AnLenu.

 

Przedwczoraj czyli 2014-01-29 zmieniła się szata graficzna strony promującej aktywator spalania. Strona stała się bardziej "aktywna".

Tu należy pochwalić chłopaków z Prudnika, bo szata graficzna poprzedniej wersji jak i obecnej jest moim zdaniem fajnie zrobiona, przyciąga uwagę oraz intuicyjnie można przeglądać tematy i artykuły tam zawarte.

Z pewnością włożyli w to sporo pracy.

 

Wczoraj natomiast w ramach promocji forum AnLen, po wejściu na główną stronę AnLenu wyskakiwało duże okno z informacją o tym, że takie forum istnieje.

 

Dziś natomiast nie dowierzam własnym oczom.

Nie dosyć, że nie ma wyskakującego okna, to na dodatek zniknęła całkowicie  informacja z strony głównej, że takie forum AnLen istnieje.

 

Ale to nie jest jeszcze najważniejsza wiadomość.

Dzisiaj okazało się, że pozostały w sprzedaży jedynie tylko Dwa Aktywatory Spalania. A o ile mnie pamięć nie myli, to było ich sporo więcej.

 

 

ps.

 

ERRATA

To nie jest najważniejsza informacja z strony AnLenu.

 

Szybki konkurs.

Co się zmieniło w Aktywatorach  Spalania Anlen. To chyba będzie przebój roku 2014.

 

 

ps2.

Czas trwania konkursu do 21:00.

 

Nagrodą oczywiście, własnoręcznie wykonana przeze mnie solniczka do posypywania węgla aktywatorem spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam zakończenie konkursu.

Prawidłową odpowiedź podał w ekspresowym tempie kolega Dalex.

 

Można by w wielkim uproszczeniu napisać, że Aktywator Spalania AnLen sam siebie aktywował aż o 50%.

No bo przecież, jeszcze wczoraj należało go użyć 1,5 kg na 1000 kg opału a od dzisiaj już tylko 1 kg  AnLenu wystarczy na 1000 kg opału.

 

Chyba, że od dzisiaj jest w sprzedaży inna receptura o większej ilości  AnLenu w AnLenie.

 

 

ps.

Dalex mam wysłać tę wygraną przez Ciebie solniczkę, czy wystarczy instrukcja jak taką solniczkę wykonać ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem co się zmieniło (w czasie pisanie tego posta konkurs został rozstrzygnięty)

ale pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to "fantastyczne hasła" rodem z zamierzchłej przeszłości (pojawiające się w tym dużym banerze)

chyba wzorowali sie na tych zamieszczonych tutaj http://www.sadistic.pl/niezapomniane-hasla-prl-u-vt262.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w kwestii wykonania "dozownika" wystarczy zdjęcie ze strony aktywatora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozprawiamy tyle dzisiaj o Aktywatorze Spalania AnLen, to wrzucę jeszcze zrzut z ekranu z strony ePrudnik.

 

Jeszcze niedawno (może nawet wczoraj) można było tam poczytać sporo ciekawych informacji i artykułów na temat Aktywatora Spalania AnLen.

Dzisiaj, niestety pozostał tylko odnośnik do strony AnLenu.

 

 

post-1266-0-12147600-1391198162_thumb.jpg

 

 

Krótko po tym jak powstał temat Anlen® Aktywator Spalania Węgla, na stronach ePrudnik widniała także informacja o naszym forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden problem: jak dozować ten aktywator? Jednorazowo ładuje do kotła 10kg węgla. Nie mam wagi aptekarskiej. Jak zatem odmierzyć te 10gramów? Bo jak za dużo to strata cennego środka a jak za mało, działanie może nie być pełne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa raczej prosta do zrealizowania.

 

Szukasz pojemnika z podziałką.

Waga kuchenna, stawiasz na wadze pojemnik z podziałką, tarujesz na wadze pojemnik, wsypujesz do odpowiedniego poziomu materiał sypki, ważysz, dzielisz pojemność materiału sypkiego przez jego wagę, przeliczasz pojemność 10 gram materiału sypkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że te eleganckie dozowniki ze strony AnLen mi nie zadziałają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zadziałają.

Podziałka z pojemnością dozownika, jest zapewne z drugiej strony naklejki na dozowniku.

 

 

Wracając jeszcze do nagłej aktywacji samego Aktywatora Spalania zauważyłem przed chwilą, że uległa zmianie cena przesyłki.

Poprzednia cena (o ile się nie mylę) 20 zł, a teraz po aktywacji samego Aktywatora Spalania cena przesyłki spadła do 10 zł.

 

 

Zauważyłem także, na stronie internetowej AnLenu brak jednego z filmów.

Przypuszczam, że można go jeszcze dziś wieczorem obejrzeć tutaj :

 

 

Jest to instruktaż dozowania Aktywatora Spalania AnLen stosowanego w kotłach do spalania ekogroszku.

Instruktażu udziela osobiście Pan Jerzy Sznerski wynalazca Aktywatora Spalania AnLen , pomaga mu w instruktażu Pan  Andrzej Łodziński przedstawiciel  (być może były) Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii WCTT.

 

Na filmie widać jak proste jest dozowanie Aktywatora Spalania AnLen.

Potrzebne są do tego dwie wagi, dwie osoby do obsługi, kartka papieru, coś do pisania, kalkulator.

 

Przy okazji chciałbym bardzo polecić kotły z automatycznym podawaniem paliwa i wymiennikiem żeliwnym firmy KIELAR.

Na filmie (być może dostępnym tylko dziś wieczorem) można zobaczyć pracujący kocioł i otwarty zasobnik paliwa, z którego nie unosi się żaden dymek.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji chciałbym bardzo polecić kotły z automatycznym podawaniem paliwa i wymiennikiem żeliwnym firmy KIELAR.

Na filmie (być może dostępnym tylko dziś wieczorem) można zobaczyć pracujący kocioł i otwarty zasobnik paliwa, z którego nie unosi się żaden dymek.   

Przy nieodpowiednim kominie (sporo przewymiarowanym) to normalne ;)

 

Opisy Andrzejka w tym temacie są niezastąpione, można się pośmiać trochę.

Ale film to perełka, jeszcze więksi dyletanci niż my :lol:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pobieżnej lektury strony producenta Aktywatora wynika, że oprócz wpływu chemicznego na proces spalania, stanowi on swego rodzaju filtr polaryzujący fale promieniowania elektromagnetycznego. Na skutek koherencji kwantów promieniowania osiąga się niespotykane gdzie indziej wyniki w przekazywaniu energii poprzez promieniowanie. W związku z tym wydaje się celowe a nawet konieczne zmniejszenie turbulencji (przepływu) czynnika czyli spalin poprzez wymiennik kotła, a jednocześnie powierzchnia wymiany przestaje być dominującym czynnikiem w skutecznym przekazywaniu ciepła do instalacji grzewczej.

Kocioł pracował stabilnie a temperatura wody na wyjściu stała na 60⁰C, czyli tak jak godzinę wcześniej kocioł został ustawiony (do tej pory bez dmuchawy nigdy tak nie było), temperatura wody na powrocie wynosiła 50⁰C co zaskoczyło bardzo mnie zaskoczyło bo do tej pory zawsze temperatura wody na powrocie wynosiła 40⁰C (dla temperatury wody na wyjściu 60⁰C). Tak więc kocioł nie musiał podgrzewać wody o 20⁰C, a tylko o 10⁰C. Temperatura wody na powrocie była wyższa o 25%. Grzejniki w domu były rozgrzane bardzo mocno pomimo stosunkowo niewysokiej temperatury na kotle, a woda w kranie gorąca.

 

Źródło: http://anlen.pl/akademia-spalania-w-technologii-anlen/akademia-spalania-w-technologii-anlen-rozpala-w-slaskiej-miejscowosci-solec-film/

Jak widać węgiel aktywowany Anlen® grzeje obie strony - zasilanie i powrót do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pobieżnej lektury strony producenta Aktywatora wynika, że oprócz wpływu chemicznego na proces spalania, stanowi on swego rodzaju filtr polaryzujący fale promieniowania elektromagnetycznego. Na skutek koherencji kwantów promieniowania osiąga się niespotykane gdzie indziej wyniki w przekazywaniu energii poprzez promieniowanie. W związku z tym wydaje się celowe a nawet konieczne zmniejszenie turbulencji (przepływu) czynnika czyli spalin poprzez wymiennik kotła, a jednocześnie powierzchnia wymiany przestaje być dominującym czynnikiem w skutecznym przekazywaniu ciepła do instalacji grzewczej.

Źródło: http://anlen.pl/akademia-spalania-w-technologii-anlen/akademia-spalania-w-technologii-anlen-rozpala-w-slaskiej-miejscowosci-solec-film/

Jak widać węgiel aktywowany Anlen® grzeje obie strony - zasilanie i powrót do kotła.

Uważam że należy ściśle trzymać się zalecanego dozowania tego specyfiku, gdyż zbyt duża dawka może doprowadzić że promieniowanie spolaryzowane przybierze postać wzmocnioną i koherentną  a co za tym idzie palenisko zamieni się w źródło światła laserowego, które doprowadzi do uszkodzenia kotła  :D *

Co może być ostrzeżeniem przed zbyt pochopnym stosowaniem tego proszku.

Oczywiście tylko dawkowanie w obecności przedstawicieli  producenta, dwóch wag,itp pierdół + pranie mózgu posiadacza kotła ,  pozwala na prawidłową pracę naszego kotła

Z resztą pisałem o tym w podobnym tonie i zostało przeniesione do kosza - ale to ponownie wstawiam

 

 

Z cudownym specyfikami to jest tak - że trudno utrafić ile , a przecież piszą - 1,5kg/1000kg 

Jak zeżre kocioł to jest za dane za dużo , jak nie ma efektów to dane za mało -

Tak źle i tak nie dobrze - 

 

Jakbym czytał rady starej znachorki - będziesz piękna i młoda jeżeli dokładnie o północy wypijesz 13 i pół kropli tego eliksiru - i dziewczyna próbuje - bo ponoć skuteczne ale to wszystko jej wina - jak nie dokładnie ta pora to nie ta ilość.

 

I taką bajeczką można to podsumować

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja początkujący palacz jestem i moge nie wiedzieć :(

pomiaru czego na przepustnicy czopucha dokonuje w 7;11 nasz "naczelny Panoramiks"

Pod koniec filmu dowiadujemy się ze "specyfik" ma również wpływ na działanie sterownika

st-37 pod koniec cyklu praca "zwolnił" żeby nie przeciągnąć za wysoko temperatury (i po co w sterownikach te pidy i inne rozmycia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niemiłą wiadomość dla wszystkich stosujących ten dodatek do posypywania węgli celem przyprawienia ich o nowe właściwości.

 

Dnia dzisiejszego cena Aktywizatora Spalania AnLen ponownie wzrosła i obecnie wynosi 70 zł na 1000 kg opału. (plus 10 zł za przesyłkę)

Za to mamy nowy, bardziej profesjonalny wzór "solniczki" przeznaczonej do dozowania tego aktywizatora.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są prawa rynku - cena w dół - rośnie sprzedaż , cena w górę - sprzedaż spada, tu przydałaby się zdrowa konkurencja a nie "monopol"

Są na rynku prawdziwi zawodnicy w tym temacie, ale to zawodowcy np  http://www.hadleytr.com/pl/obrabiarki/REDUXCO_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dzień bez AnLen® to strata Twojego ciepła, Twoich pieniędzy ,,,,

 

Pozwoliłem sobie zacytować ten fragment zdania z strony AnLenu.

 

 

Sambor byłem skłony zawrzeć dzisiaj umowę kupna Aktywizatora Spalania AnLen z przeznaczeniem do kotła z automatycznym podawaniem opału.

Praktycznie wypełniłem już cały formularz związany z zakupem drogą internetową, ale chciałem jeszcze raz spojrzeć na instrukcję obsługi użytkowania tego aktywizatora w kotłach z automatycznym podawaniem opału.

 

W końcu nie zamówiłem AnLenu wraz z dozownikiem, a to z prostej przyczyny, otóż szwankuje mi ostatnio skrzynka pocztowa.

 

 

post-1266-0-89946500-1392139141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kocioł retortowy o 1,5 roku. Lubię trochę pokombinować przy kotle w kwestii poprawy spalania poprzez kombinacje z ustawieniami na sterze, zmiany deflektora, małe modyfikacje palnika. Anlen zakupiłem z ciekawości na początku stycznia br. Kto obserwował forum Anlen napewno natknął się na moje wpisy. Anlen starałem się stosować ściśle według zaleceń producenta. Po zastosowaniu weęgla z Anlen dostrajałem również parametry czas podawania/przerwy , siłą nadmuchu. Niestety, po zastosowaniu tego specyfika nie zauwaźyłęm absolutnie żadnych zmian ani w ilości spalanego paliwa, ani w czystości kotła i spalin.  W sumie to nawet spalanie zwiększyło się, ale to pewnie dlatego, że wcześniej miałem dobrze ustawione parametry.   Jakoś tak ten anlen tak mi się skojarzył ze swego czasu popularnymi magnetyzerami, które miały podnosić moc silnika w samochodzie i obniżać spalanie do nawet 30% i podobno u niektórych to się sprawdzało. Dziś słuch po nich zaginął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo liczyłem na to, że specyfik się obroni wpisami tych, którzy nawet bez przyrządów, naocznie (jak sprzedający) zauważyli różnicę.

Obroni się w tym sensie, że zmaże niekorzystny wizerunek wywołany nieetycznymi, kompromitującymi, niedopuszczalnymi metodami marketingowymi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czechu77 czy zmiana parametrów podawania była wymogiem lepszego spalania?

Podaj nastawy przed  zastosowaniem i po zastosowaniu tego specyfiku.

 

Czy przedstawiłeś lub konsultowałeś wyniki zastosowania ze sprzedawcą?

Jeżeli tak to jaki był odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.