Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec SAS UWT 29kw smoli - czy zawór 4d pomoże?


jkm20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały problem. Tydzień temu wymieniłem kociol na SAS UWT 29kw, gdyz mam 200m do ogrzania. Problem polega na tym ze piec sie smoli i poci co jest wynikiem jak juz wyczytalem na forum zbyt niskiej tem na piecu (45 stopni C), ale przy tej temperaturze jest juz i tak goraco w mieszkaniu a jak bym zwiekszyl to chyba bym sie zagotowal. Teraz juz wiem ze instalator troche spieprzyl sprawe bo nie zainstalowal zaworu 3d lub 4d. W zalaczniku jest rysunek mojej instalacji. prosze o pomoc gdzie i jaki zainstalowac zawor.

1. Czy któryś z zawrow(3d,4d) moze byc za pompka? Za bardzo niema mozliwosci zeby zainstalowac go przed.

2. Czy zawór ma byc przed zasilaniem bojlera czy za.

3. Zalezy mi glownie na zwiekszeniu temp na piecu, czy do tego wystarczy zawor 3d.

 

Dodam ze na starym piecy wszystko super hulalo a teraz tez hula jest tylko problem z niedogrzaniem pieca, min tem zalecana przez producenta to 55 stopni

Prosze o pomoc najlepiej jak ktos by na rysunku mogl zaznaczyc.

Pozdrawiam

post-4268-1227350849_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kolego na 200 metrów 29 kW, to moim zdaniem troszku przewymiar pieca, ja mam 21kW i jest spory. W takim przypadku zawór obowiązek ale ogólnie, to są one po to żeby zrobić dwa obiegi i tyle, bez tego nie da rady zrobić tego porządnie. Musisz oddzielić kocioł oddzielnym obiegiem i wtedy utrzymywać na nim inną tempę. Wtedy zrobisz to bezpiecznie, jeśli to nie pomorze, to bufor->będzie drogo :(

6255948600_1291666617.jpg

Pod numerem 7 oczywiście zawór.

Edytowane przez Robocik
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie coś takiego:

Często na forum pisze się o przewymiarowaniu kotła CO.Należałoby też brać pod uwagę przewymiarowanie grzejników czy to za sprawą wykonawcy, projektanta czy też samego inwestora.Rzadko kiedy ktoś o tym wspomina a potem w bek że smoła w kotle i kominie.

Teoretycznie można by zamontować jak największe powierzchniowo grzejniki i ustawić sobie temperaturkę na kotle 40 st a nawet mniej i LUZ.

Właśnie dlatego producenci grzejników piszą np. Grzejnik X przy temp. zasilania 75 ma wydajność Y w kW.Kto trzyma się tych zasad nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , nie zauważyłem daty.

Robocik gdzieś ty wykopał ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, sorry ale mam bezsenność na wsi i kaprawe już oczki i ten 2008 mi umknął :P Ale te 29 kW na 220 metrów i produkcja smoły mnie ruszyły no i 45 0 C też dobre, u mnie przy takiej temperaturze to już ładna kupka samego żaru i w podłogę ta resztka idzie :) i góra wtedy 2mm na klapce dolnej (KWP21) Wiecie koledzy ja byłem przeciwny , ale żona chciała podłogówkę bo koleżanki, a teraz to i ją pochwalę bo to świetny bufor jest z tego jak dla Mnie. Dzięki temu palę raz na 48-24 jeśli już stałe większe minusiki na szafie siedzą ;) Pozdrawiam i zimnego Kapselka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.