Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Flotem Od Góry. Prosze O Wskazówki,


Konrad27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos czasu pale flotem metoda rozpalania od góry, dodam ze posiadam sterownik tech st 28 z pid( + dmuchawa). Mam kilka pytań na które ciężko znaleźć odpowiedzi na innych forach moze z racji tego ze palenie flotem jest malo popularne w innych regionach poza Śląskiem. A wiec pierwsze pytanie czy znacie sprawdzoną metodą w miare efektywnego rozpalania flotu od góry, dodam tylko ze pale " moczonym flotem". Staram sie rozpalac przy pomocy ekogroszku i drewna, niestety rozpalenie pochłania dużą ilosc drewna, ostatnio zacząłem robić dziury doprowadzajace powietrze z dmuchawy do gory paleniska co przynioslo efekty. Drugie pytanie po rozpaleniu zamykam na ok 90% komin ( nie dymi na kotłownię) czy robię dobrze?? Metoda generalnie swietna na jednym pełnym zasypie nie wazylem ( 8-9 lopat) nie wchodzę do kotłowni przez ok 20 godzin. Tylko te rozpalanie... Prosze o wasze wskazówki i doświadczenia. Pozdrawiam i dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy chcesz palić od góry w 100% to musisz mieszać 60-70% węgla i 40-30% flotu i zmieszać to z wodą i podpalić od góry. Sam paliłem tak jak ty w ubiegłą zimę ale węgiel lepszy rozpalam zasyp i 24h mam spokój, bez rusztowania i kocioł czysty i popiołu łopatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze połączenie flotu z węglem rozwiazalo by problem. Kształt wegla jest lepszy ponieważ do paleniska dostaje sie więcej powietrza. Lecz niestety cena wegla jest o raz wyzsza. Staram się połączyć dobre z pożytecznym ale dzięki za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to takie opłacalne chyba rozumiesz że płacisz za 1t a otrzymujesz 800kg-900kg w rzeczywistości bo reszta to woda a swoją drogą przekalkuluj sobie czy 1t flotu objedziesz cały miesiąc paląc 24h? a "moc" flotu to średnio 22MJ a węgla akurat palę wysokokalorycznym powyżej 30MJ. Z tego co wiem to ten typ paliwa ma być wycofany podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wage to jestem pewien ze dostałem ilość zamiwiona kolega pracuje na składzie, pozatym nigdy pewności nie będziemy mieli absolutnej. Ja pale marcelem zzamówiłem go w listopadzie placac 360zł/t z tego co mi wiadomo marcel ma calka niezla kalorycznosc chociaż nie sprawdzalem oczywiście w porównaniu do innych flotokoncentratów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wage to jestem pewien ze dostałem ilość zamiwiona kolega pracuje na składzie, pozatym nigdy pewności nie będziemy mieli absolutnej. Ja pale marcelem zzamówiłem go w listopadzie placac 360zł/t z tego co mi wiadomo marcel ma calka niezla kalorycznosc chociaż nie sprawdzalem oczywiście w porównaniu do innych flotokoncentratów

 

No ja Cię dobrze rozumiem że dostałeś żądaną ilość ale każda tona flotu ma w sobie 100-200kg wody, weź sobie łopatę flotu zważ ją i zostaw na tydzień  aż wyschnie zostanie tylko pył który będzie dużo lżejszy. Węgiel jak i flot najlepiej kupować w sezonie letnim lipiec-sierpień ceny są dużo niższe nawet przeszło 100zł na tonie wtedy można zaoszczędzić na kolejną tonę opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry flot tylko z węglem, nie ma problemu, fajnie się pali. Można palić sam flot tradycyjnie od dołu. Ja to robię tak, że rozpalam dość mocno drewnem i węglem, przesuwam żar na tył kotła i zasypuję od strony drzwiczek pryzmę wilgotnego flotu, tak żeby był ciągle widoczny płomień przy tylnej ścianie kotła. Klapka na miarkownik, trochę powietrza wtórnego i w zależności od temperatury nawet do 10 godzin bardzo czystego i spokojnego palenia-żarzenia.Kaloryczniejszy od Marcela jest flot ze Szczygłowic, ale ma trochę więcej popiołu. Moim zdaniem tylko te dwa są warte zainteresowania ze wskazaniem na Marcela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bzykos. Probowalem palic tradycyjnie, jest łatwiej nie ma dwuchzdań, ale raz ze palisz krócej w porównaniu a dwa strasznie strasznie dymi, az szkoda patrzećjak sadza leci prosto w komin, która powinna się spalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.