Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komforteko +St-280 - Problem Z Instalacją


zbig78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy orientuje się ktoś w jaki sposób ożenić ST-280 z piecem Defro KomfortEko? Po podłączeniu do pieca, sterownik wyświetla komunikat brak komunikacji, producent kotła prawdopodobnie ograniczył programowo stosowanie sterowników Techa st-280!
 

Pozdrawiam
Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

seria st 480 są to sterowniki instalacji i nie były montowane na piecach.

Aby podpiąć st 280 do sterownika kotła musi on mieć komunikacje rs, 

w zestawie st 280 powinieneś mieć odpowiedni przewód zakończony wtyczkami rj 6 pinowymi i zasilacz do tego

 

zrób zdjęcie sterownika pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wydaje mi się, że powinieneś kupic do defro sterownik o nazwie spk lux z komunikacją rs, jest to st-280 techa z tym, że gdzieś wyczytałem, że st-280 nie jest rozpoznawane prze sterowniki pieca. Ja właśnie czekam na swój, więc dam znać jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie spk lux w wersji bezprzewodowej. Podłączenie trwało 3 minuty, sterownik pieca od razu go wykrył nie było żadnych problemów. Obecnie bawię się ustawieniami i zastanawiam się gdzie go umieścić, szkoda, że wcześniej nie przewidziałem takiego zakupu i nie przygotowałem miejsca pod niego.

 

 

post-54014-0-34433100-1389269701_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja to tech 2.1.4, co do menu to takie jak w instrukcji defro i techa. Jeden mankament jaki widzę to nie działa mi opcja CYKL POMPY CO, w sterowniku ag lux zpid, w instrukcji owego sterownika pieca jest napisane, że w momencie jak jest zaznaczona opcja wyłącz to popmpa chodzi cały czas, mimo iż temp. w pomieszczeniu została osiągnięta, natomiast jak jest zaznaczona opcja załączona, to pompa się wyłącza i pracuje zgodnie z harmonogramem ustawionym w opcji CYKL POMPY CO, niestety u mnie w obu przypadkach pompa wyłącza się całkowicie, a chciałbym, aby załączała się co jakiś czas, co by podłogówki za bardzo nie wyziębić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, poszperłaem trochę w menu serwisowym i trzeba było wyłączyć jedną opcję, bodajże regulator pokojowy pompa CO. Teraz harmonogram działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.