Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Firmy Hks Lazar - Ekokomfort


tina1972

Rekomendowane odpowiedzi

nowego kotla szukałem bardzo długo, jak już na jakiś się decydowałem to pojawiał się inny... tak więc miałem wielki ból głowy. po wielu przeczytanych wiadomościach na forach postawiłem sobie następujące priorytety:

1. kocioł ma być w miarę bezobsługowy

2. musi reagować na temperaturę w pomieszczeniach jak i na dworzu

3. powinien posiadać rozsądną gwarancję

4. musi być łatwy w czyszczeniu

5. musi wygladac estetycznie i mieć dobre powloki lakiernicze

6. Musi sterować zaworem mieszającym 4 drożnym

 

Zakupiony kocioł posiada, według mnie, jedną z najlepszych elektronik na rynku zdolnych w jasny i czytelny sposób obrazować pracę koła.

sterownik mierzy w sumie 6 temperatur oraz co bardzo ważne steruje zaworem mieszającym, co kozystnie wpływa na uniknięcie korozji niskotemperaturowej oraz utrzymuje temperaturę w pomieszczeniach na okreslonej wysokości .posiada aż 14 programów ustawienia temperatur w okresie tygodniowym (po dwie na dzień) oraz 14 do ciepłej wody.

Sama konstrukcja kotła jest bardzo ciekawa. Sam kocioł (bez ocieplenia) jestokrągły, a płomieniówki są ustawione pionowo , co powinno znacznie zredukować osadzanie się sadzy. Poprostu spada ona do popielnika. Firma nie zostawia klienta samego z kotłem. Po zainstalowaniu kotła (musi być instalator z uprawnieniami) przedstawiciel producenta uruchamia (za darmo) kocioł i szkoli z obsługi kotła. kocioł ma 5 letnią gwarancję.

 

Jeśli kogoś interesują inne szczegóły budowy kotła proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie!

 

Od 2 miesięcy użytkuje kocioł EKOKOMFORT AUTOMAT Lazara.

 

Na początku miałem troche problemów z rozruchem, ale narazie jest ok. i teraz mam pytanie odnośnie ustawień... temperaturę minimalną kotła mam ustawioną na 65st podawanie przez 6 sekund, przerwa 1min, a w potrzymaniu podawanie 8 sekund, przerwa 14min. Moim zdaniem mam zbyt duże spalanie, worek 50kg starcza mi na 2,5 dnia przy temperaturze ok 0st przez cały dzień i np kiedy kocioł podciągnie temp do 68st po 5 minutach schodzi do 64st i próbuje podciągnąć do 68st co udaje mu sie po ok 15min a komin jest tak gorący ze się w głowie nie mieści... przed tym piecem miałem miałówkę to komin mogłem normalnie trzymać, ale te rozpalanie kazdego dnia trochę mnie denerwowało. a na dodatek nie wiem dlaczego żużluje się popiół i 2 razy bezpiecznik parafinowy wypuścił wodę do zasobnika choć cały czas jego temp nie przekracza 50st

bardzo proszę o radę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ty się różnią, że Lazary są wiele droższe. Musisz kupować z serwisem inaczej klapa. Dodatkowo obowiązkowe coroczne (płatne) przeglądy aby była gwarancja. Lepiej kupić Klimosza.

 

Jednak fachowiec z tych dwóch zawsze poleci Lazara. Zarobek x2 i co rok parę stówek dodatkowo.

 

Pozdrawiam

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym nie mieszać kilku kotłów w jednym temacie tymbardziej nie podając o jaki modelu mowa

 

Eko-komfort - kocioł stalowy - produkt Firmy HKS LAZAR

 

EKO - PERFEKT - kocioł z górnym wymiennikiem żeliwnym - produkt Firmy HKS LAZAR

 

LING COMBI - kocioł z górnym wymiennikiem żeliwnym - produkt Firmy KLIMOSZ.

 

Myślę, że tak będzie prościej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKO - PERFEKT - kocioł z górnym wymiennikiem żeliwnym - produkt Firmy HKS LAZAR. LING COMBI - kocioł z górnym wymiennikiem żeliwnym - produkt Firmy KLIMOSZ.

To się nazywa dyplomatycznie unikać odpowiedzi. :) Pytanie było - nie po raz pierwszy stawiane zresztą na tym forum - czym różnią się te oba kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu kotła firmy HKS Lazar ze względu na sterownik fuzzy logic i możliwość sterowania piecem z poziomu salonu. Mój dom ma powierzchnie 110 m2 ściana Ytong 30 +15 styropian, poddasze nieużytkowe (strop ocieplony 15 cm styropianem) + wełna na dachu 25 cm. Kocioł jaki wybrałem to HKS Lazar UNIKOMFORT AUTOMAT 16 KW. czy ktoś używa takiego kotła? Jeśli tak to proszę podzielić się swoimi wrażeniami. Proszę również o informację czy są jakieś inne kotły które spełniałyby moje wymagania:

(prostota obsługi) - mój pierwszy kocioł

dobry sterownik

jakość wykonania = trwałość

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak Ci się podoba to kupuj

 

W palnikach zbyt dużo już się nie wymyśli, można uprościć, że palniki obrotowe to już dośc dojrzałe konstrukcje i dopracowane. Pozwalają spalac miały oraz ekogroszki. Będziesz miał z kim wymianiać opinie, sterowniki pluma stosuje więcej firm, także maja różne obrotówki dostępne.

 

Sterownik też już jest dłużej na rynku i można już powiedzieć, że został dopracoany.

 

Szkoda, że nie ma mniejszej dostępnej mocy. To 16kW na Twoje 110m2 trochę dużawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim multikomforcie mam niemal identyczny wymiennik, złego słowa o nim nie powiem

ale jak będziesz brał, weź bez rusztu wodnego, będzie czyściej.

sterownik: słabym jego punktem jest pokrętło sterujące, po pewnym czasie, albo nie słychać charakterystycznego pstryknięcia po wciśnięciu, albo zaczyna przerzucać po dwie i więcej pozycji podczas przewijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.