Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palic W Elektromet Eko-Kwr 20


blussaa

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedni pytanko. Dziś odkryłem ze na dmuchawie jest regulacja dopływu powietrza (można regulować osłoną na wentylatorze).

Wcześniej miałem praktycznie całkowicie przysłonięte - teraz dałem na 1/3 i o wiele szybciej się rozpala przy dmuchawie. Jak Wy macie ustawioną przesłonę?

 

 

Czy przez przesłonę dostaje się cały czas powietrze czy tylko jak jest uruchomiony wentylator?

I pytanie nr dwa: Czy paląc na naturalnym ciągu - delikatnie uchylone dolne drzwiczki, mam całkowicie zamknąć przesłonę dmuchawy czy nie ma to wpływu?

Będzie się dostawać jeśli nie ma wewnątrz ruchomej klapki odcinajacej przepływ powietrza, ta klapka musi mieć na zewnątrz przeciwwage.Jeśli tego elementu brak, zasłon calkowicie .Do miarkownika potrzeba dorobić klapkę PP w dolnych drzwiach albo je wymienić. Zasłaniając wlot dmuchawy, zmniejszasz jej wydajność i jak wlot przyslonisz za dużo, będzie za mało PP i w efekcie smola.

Jeśli jest możliwość to laduj szamot, nie musi być na zaprawie, lepiej dodawać lub ujmować. Jeszcze jedno, podejrzewam że palisz od dołu niewielką ilość węgla i stąd ta smola. Żeby to poprawić, potrzeba przerobić dolne i górne drzwi tzn. doprowadzić do kotla PP i PW, zmienić sterowanie na miarkownik mechaniczny lub elektroniczny i palić od góry. Najprostszy elektroniczny to Unister.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja jak wiele innych , tylko trzeba nauczyć się palić ( czyste ogrzewanie pl. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna konstrukcja, kocioł do palenia górnego bez PP i PW. Nadmuch zamieszczony od dołu to ciekawe skąd ma się wziąć tam powietrze do spalania gazów lotnych? Oświecisz mnie? Bo coś mi się wydaje ze ten kocioł bez własnych przeróbek to jedno wielkie g....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak jest klapki w drzwiczkach popielnika to kupujesz na olx lub allegro taką klapkę i montujesz ją w wycięty otwór w drzwiczkach popielnika lub wiercicz otwory. Do drzwiczek górnych kpw i powstaje dobry gs. A " czyste ogrzewanie .pl " wyczytane ? , jak nie to radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kocioł nie jest zbudowany z myślą o paleniu od góry tylko tradycyjnie przez dosypywanie paliwa cyklicznie na żar. Takich mamy producentów. Żeby się palilo dodali nadmuch. Dla bezpieczeństwa swojego i użytkowanika nie zastosowali podawania dodatkowo PW. Aby poprawić ten kociołek, sam teraz musisz się wykazać inwencją twórczą. Jeśli masz chęci to na pewno dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od szamoty i od dorobienia takiej rurki:

 

youtube.com/watch?v=7wWxIncrlr4

 

I spróbuje na naturalnym ciągu z uchylonymi delikatnie drzwiczkami bez dmuchawy.

 

I mam pewne pytanie odnośnie filmów tego Pana, dokładnie o ten:

 

youtube.com/watch?v=B4i_1N3Mxu8

 

On pali z dmuchawą i uchylonymi drzwiczkami, czy aby to nie grozi zaczadzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinatorów nie brakuje, ty lepiej tak nie rób. Może chciał coś pokazać i otworzył, jeśli ciąg jest dobry a nadmuch ustawiony na małą moc to nie powinno nic się stać. Ale to zależy od wielu czynników i potrzeba doświadczenia aby zauważyć że coś się dzieje niedobrego. Są przypadki że ktoś wszedł do kotłowni i już tam został na zawsze. Więc lepiej nie próbuj na razie takich eksperymentów. Ewentualnie kup czujnik wykrywający CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Arku za odpowiedź. Jakie są twoje wrażenia po dłuższym użytkowaniu?

Gdzie zamawiales drzwiczki?

 

Edit:

Mógł byś opisać sposob podłączenia pod REG06? Jak to dokładnie wygląda?

Pozdrawiam.

 

 

Unister chodzi bez problemu od przeszło 4 lat. Dodatkowo mam dla wygody zamontowany w pokoju regulator z Unistera, żeby nie biegać do kotłowni i sprawdzać ile jest na kotle.

Pod regulator REG-06 nic się nie podłącza -tylko dla bezpieczeństwa rozłączyłem zasilanie wentylatora ( nie jestem elektrykiem ale nie jest to trudne- po odkręceniu 4 śrubek zdejmujesz plastikową czarną pokrywę na kotle i wypinasz kabel ze złącza nr 25 i 26 -tak jest u mnie w instrukcji). Jeszcze z boku przy wentylatorze zamykasz przesłonę).

Tak jak pisałem drzwiczki zamówiłem oryginalne od producenta. 

 

Tu nadmienię, że moim kotłem o mocy 15 kW (palenie od góry) ogrzewam dwa budynki (starszy ocieplony 130 m2 - 4 lata i nowy 100 m2 od 3 lat ) oraz CWU 140 l.  i mocy wystarczy !!!. Myślę, że wystarczyłby 12 kW (tak liczyłem sobie kiedyś z cieplowlasciwie.pl ). Palę orzechem II - Staszic. Zużycie węgla w sezonie:2016/2017-5 t,  sezon:2015/2016= 3,6 t,  sezon: 2014/2015=3,1 t. Ostatni sezon był niestety długi :(.

post-37348-0-54619400-1511113553_thumb.jpg

post-37348-0-68154700-1511113579_thumb.jpg

post-37348-0-84642600-1511113585_thumb.jpg

post-37348-0-87209800-1511113605_thumb.jpg

post-37348-0-14365400-1511113616_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, za drzwiczkami zasypowymi jest kierownica ciągu - taka wygięta blacha. Jeśli będę chciał palić od góry będę musiał w górnych drzwiczkach zrobić klapkę PP.  Pytanie czy ta kierownica ciągu będzie mogła zostać? Ewentualnie zamiast klapki na początek wyjąć dolną uszczelkę i sprawdzić jak to działa?

 

Jeśli to coś pomoże mogę zrobić zdj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, za drzwiczkami zasypowymi jest kierownica ciągu - taka wygięta blacha. Jeśli będę chciał palić od góry będę musiał w górnych drzwiczkach zrobić klapkę PP.  Pytanie czy ta kierownica ciągu będzie mogła zostać? Ewentualnie zamiast klapki na początek wyjąć dolną uszczelkę i sprawdzić jak to działa?

 

Jeśli to coś pomoże mogę zrobić zdj.

 

Czujnik jest przylgowy przymocowany na metalowe opaski i zaizolowane otuliną. Różnica temperatury między Unisterem a kotłem 2 st.

U mnie kierownica ciągu jest oryginalna a odstęp między klapą a kotłem wystarczy na dostarczenie powietrza.

Jeżeli używasz wentylatora to testowanie z wyciągniętą uszczelką chyba nie jest wskazane

post-37348-0-14319300-1511196413_thumb.jpg

post-37348-0-66122500-1511196420_thumb.jpg

post-37348-0-92276500-1511196430_thumb.jpg

post-37348-0-33128400-1511196438_thumb.jpg

post-37348-0-63005900-1511196447_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, skontaktowałem się z producentem pieców i mają w sprzedaży górne drzwiczki z wlotem powietrza takie jak Ty posiadasz. Na dolne się nie zdecyduje bo zrobię to sam duzo taniej.

 

Jedynie mnie nurtuje pytanie jak podawanie powietrza ma się do kierownicy ciągu (bo na pewno przeszkadza to w dotarciu powietrza nad palenisko). u mnie to tak wygląda:

 

  164dbb7280300.jpg

 

b88b954ad3649.jpg

 

Co o tym myślicie? W ogolę w jakim celu jest zamontowana ta kierownica ciągu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.