Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Pieca 25Kw Na 100M2, Spieki, Niedopalony Węgiel


smiglo24

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

na początek tylko napisze, że to moj pierwszy sezon wogóle przy jakimkolwiek piecu. tak wiec po kolei: Posiadam piec FUNKE ECONO 25KW. STEROWNIK ECOMAX 700

SREROWNIK POKOJOWY AURATOM 2005.

powierzchnia mieszkania 220m2 z tym, że góra domu odcięta takze powierzchnia ogrzewanie jakies 100m2.

moje ustawienia:

temperatura zadana CO 51 stopni

temp CWU 40 stopni

 

czas podawania praca 5 sekund

przerwa podawania praca 55 sekund

przewra podawania NADZÓR 50MIN

moc nadmuchu 30%

 

Próbuje sutawic piec do powierzchni bo wiem , ze 25kw to za duzo stad moje ustawienia

temp ustawiona na sterowniku w pokoju 20 stopni a w nocy na 18 stopni.

 

niestety choc spalanie nie jest złe bo jakies 100kg / tydzien przy temp na zewnatrz 5-10 stopni przy ocieplonym domu to robią się spieki i węgiel jest niedopalony .

Ma ktoś moze jakies rady by optymalnie ustawić moj piec?

Z gory dziekuje za porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niedopalony węgiel więcej wiatru albo dłuższa przerwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu trwa dogrzanie do zadanej po przejściu z podtrzymania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocy by było za mało gdyby przy obecnej aurze dogrzewał ponad godzinę

przy 100m2 potrzebujesz ze 2KW na uzupełnienie strat teraz

pytanie pozostaje jak nisko z mocą uda Ci się zejść

napisz jaki tam palnik jest - coś nie mogę o tym kotle za dużo znaleźć albo źle szukam

jutro spróbuję coś więcej jak już będę mial informacje od Ciebie i świeżą głowę bo już nie myśli o tej porze za dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko co do mocy pieca zapytam tutaj bo nie chce zakładac nowego tematu:) Ja mam piec 38kw i ogrzewam ok 250m2 według producenta z tabeli to piec dobrany prawidłowo lecz wiele osob mi to mowi w tym fachowiec co to montował wszystko ze piec o wiele za duzy co o tym sadzicie? Mi dogrzewa do TZ 55 jakies 10-15min i przy obecnych temperaturach piec mi stoi jakieś 40-60min zanim znowu zacznie grzac nie za duzo? Duzo bardziez zużywa sie tak piec? Fakt ze czesto musze go czyścic bo przynajmniej raz w miesiącu wyciagam z wiadro do 2 pyłu z gornej wyczystki i musze szkrobac sciany w srodku w piecu bo porastaja pyłem ktory sie lepi do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi na dom leci z pieca tylko 35stopni tak przykreciłem na zaworku 4d jak przyjda mrozy to odkrece zawor 4d bardziej to wtedy tak dogrzewa ok 20 25 min i stoi ok 20-40min ale wy tez tak macie z ta wyczystka? Nie za duzo tego pyłu i te scianki strasznie zachodza w niektorych miejscach to juz nie umie zedrzec tego nalotu tak to ma byc idzie go usunac jakos? Kominiarz jak był to podpowiedział abym raz na jakis czas założył ruszt i gazetami napalił to go wyczysci(te scianki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam podobny problem jak założyciel tematu- pierwszy piec i brak jakiegokolwiek doświadczenia. Wprowadzilismy się do domu ogrzewanego poprzez piec na ekogroszek kocioł Slawex z podajnikiem ślimakowym KWK-P moc 25 kW sterownik Perfect R , dom powierzchni ok180 m2, ocieplony, woda podgrzewana przez piec. Jest to nasz pierwszy piec tego typu i nie mamy zbytnio pojecia jak go obslugiwac. Poprzedni właściciel pozostawił swoje próbne ustawienia, oto one:

temp zadana 50

1. korekcja nocna-3

2. korekcja ekonomiczna -6

5.moc kotła 100%

6.ilość powietrza 25

7.tryb zimowy

8.temp cwu 40

9.temp załącz. pompy co 30

10.zakres regulacji 10

11. czas całkowania 80s

12. wsp pogodowy 70

13obroty min dmuchawy 20

14. obroty max dmuchawy50

15. czas ruchu podajnika 5s

16. max przerwa pracy 225

17. min przerwa pracy 25

18. przerwa nadzoru 15 min'

19 czas nadmuchu nadzoru 60s

20 moc nadmuchu nadzoru 0%

21 min temp zadana 40

22.czas wygaszania 90 min

23 priorytet cwu nieakt

24. histereza 5

 

Czy takie ustawienia są poprawne? Obecnie podajnik (ok120 kg) starcza nam na ok 1,5 tyg, przy deszczowej pogodzie tworzą się spieki, jak jest pogodnie węgiel wypala się prawie całkowicie, piec długo pracuje nim osiągnie tryb nadzoru ( ile powinno to zająć). Dodam że na każdym grzejniku płytowym w pokojach zamontowane są termostaty, temp w domu ok 21 stopni. Jak powinniśmy ustawiać taki piec?

Bardzo proszę o wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.