Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gs - Jaki Osprzęt?


WojciszPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

w tym roku zamontowałem w swojej instalacji kocioł górnego spalania Defro Optima Komfort. W kotle będzie palone w zasadzie wszystkim - w łagodniejsze mrozy drewno, odpady drewniane, itp, zaś w ostrzejsze mrozy węgiel.

 

Mam pytanie, w jaki osprzęt warto zainwestować, jeśli chcę chodzić do kotłowni jak najrzadziej?

 

Po pierwsze, dmuchawę po przeczytaniu tego forum sobie odpuszczam.

 

Po drugie, jaki miarkownik byłby lepszy - zwykły mechaniczny czy może elektroniczny?

 

Po trzecie, jaki wybrać sterownik, tak aby sterował dwiema pompami (CO, CWU), z priorytetem ciepłej wody, aby miał funkcję utrzymywania stałej temp wody w bojlerze i pozwalał ustawić temp. załączenia pompy obiegowej i wyłączenia na innych wartościach?

 

Przyznam szczerze, że jestem bliski kupna tego sterownika:

http://bolecki.pl/spr11.php

Czy taki sterownik jeśli będzie współpracował z miarkownikiem mechanicznym to "ogłupieje" nie mogąc sterować procesem spalania?

Posiadam miarkownik mechaniczny i zastanawiam się czy go zamontować, czy lepiej kupić ten elektroniczny.

 

Proszę o poradę,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yareka, co masz na myśli, mówiąc 'taniej'? koszta prądu jaki zużywa miarkownik są chyba jednak pomijalne?

Muszę teraz kupić sterownik, bo zima się zbliża. i w sumie wolałbym kupić taki, do którego w przyszłości, mógłbym podłączyć miarkownik elektroniczny albo dmuchawę (gdyby mechaniczny zawiódł), żeby później nie musieć kupować drugiego.

co polecacie? od razu zestaw sterownik plus miarkownik elekt? Czy narazie sterownik i miarkownik mech? Tylko taki żeby miał możliwość podpięcia dmuchawy/miarkownika MCI.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co z tego że miarkownik będzie działał bez prądu a staną obydwie pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przerwy w dostawach pradu sa raczej rzadkie, wiec w zadbe UPSy uzbrajal sie raczej nie bede.

Tez zastanawialem sie, gdzie wyzszosc miarkownika mechanicznego, w instalacji pompowej?

Czy moglby wypowiediec sie ktos, kto uzywal obu typow, ktory jest lepszy i jaki zestaw (sterownik) najlepiej kupic?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

zaczął się sezon i palę w swoim kociołku od góry (narazie bez PW, brak kaski na drugie drzwiczki, a oryginalnych nie chcę dziurawić).

Wbrew moim obawom, rozpala się bardzo fajnie, tzn. sypię węgla (póki co to tak 3 łopaty - jakieś 10-15cm wysokości), na to szczapki drzewa śliwkowego, na to tekturka i patyki i ogień :)

Kociołek średnio po ok. 30min łapie temperaturę tj. ok. 50st i trzyma ją, no ale właśnie, tylko ok. 4-6godz - rekord to 9 ale wsypałem wtedy więcej węgla, tak z 20cm.

Czy to dobry wynik? Bo szczerze mówiąc, ja jestem trochę rozczarowany :)

 

PS: Dodam tylko, że po ok. 3godz jak idę sprawdzić do kotłowni to cały zasyp jest rozrzażony, czy tak powinno być?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do CWU i CO taki sterownik :)

 

http://sanitsystem.pl/id,1805/prod,sterownik-pompy-co+cwu-ums-1

 

Steruje jak należy :) Mam miarkownik mechaniczny bo mi działa tez cześć instalacja bez pompki na grawitacji w razie zaniku prądu.  Uszczelnij sobie dobrze pionowy ruszt zęby tamtędy powietrze nie przechodziło, i dorób sobie KPW oraz dziurę w drzwiczkach zasypowych :) I po co kupować drugie drzwi ? Robisz w obecnych a zawsze można to zatkać potem :)

 

Nic nie napisałeś o swoim domu powierzchnia grzewcza, ocieplenie, moc pieca itd.

3 łopatki to u ciebie ile jest kg węgla zasypanego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remi, dziękuję za zainteresowanie tematem. Odpowiadając na Twoje pytania:

1. Dom ma ok. 90m2, jest z lat 70tych, nieocieplony, strop najzimniejszy, Ściany to pustak+przerwa+cegła biała.

Ogólnie dom zimny, zapotrzebowanie mysle ze ok. 9-10kW, do tego CWU 120L. Łącznie piec kupiłem 13kW.

 

2. Ile to jest kilo to nie wiem, nie posiadam wagi :( hmm no ale takie 3łopaty zwykłe, jak pisałem wcześniej daje to wysokość mniej więcej do górnej krawędzi pionowego rusztu :)

 

Co do sterownika, to właśnie chciałbym znaleźc taki, na którym mogę ustawić np. 50stopni, ale żeby grzał bojler np. do 60, tj. okresowo zwiększał obroty i grzał bojlet, a pozniej znow na mieszkanie i znow 50stopni. Są takie sterowniki? Będzie to chyba współpracować z MCI bolecki.

 

Co do drzwiczek, to oryginalnych nie chcę niszczyć bojąc się o gwarancję. Poza tym, współdomownicy by mnie zamordowali :) Wolę kupić swoje i je przerobić, a w razie czego wrócić do oryginalnych :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.