Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, granata napisał:

Zostaje tylko ogrzewać i tak się zastanawiam jak bardzo tamtędy ucieka ciepło

Ciepło może i nie ucieka "dołem",ale na pewno ciagnie od tej podłogi zimnem co przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie.

Myślę,że sporo wyższe patrząc jak to u mnie wygląda a jak powinno wyglądać a jest zdecydowanie lepiej niż u Ciebie.

Tak jak @berthold61 pisze,warto się zastanowić nad podłogówką.Są teraz specjalne systemy,czyli: wełna,płyta drewniana,rynienki aluminiowe,pex,papier,podkład,podłoga właściwa.

A jak nie podłogówka to wrzuć tam wełnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjąć posadzki już nie mogę. Na tym stoi jeszcze druga kondygnacja, słupy podporowe i profile od ścianek. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, proponujecie na tym zrobić jeszcze warstwę ocieplenia i dopiero właściwą posadzkę. 

DSC06151.JPG

DSC06513.JPG

Edytowane przez granata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, granata napisał:

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, proponujecie na tym zrobić jeszcze warstwę ocieplenia i dopiero właściwą posadzkę. 

Raczej nie.Jaką masz wysokość od podłogi do sufitu? Pewnie około 2.70,więc nie ma co już tego zmniejszać ociepleniem.

Ja bym dążył do ocieplenia tej pustki,ewentualnie jeżeli piwnica jest Twoja to można pomyśleć o ociepleniu sufitu styropianem w piwnicy-najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można tam wdmuchnąć izozację. Perlit, styropian, celuloza itd...

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 2,83m wysokości pomieszczenia. Te 10cm nie zaszkodziłoby. Nawet okna są dość wysoko, 96cm. Najgorzej z drzwiami. Trzeba by było wszystkie przerabiać. No i podnieść całą kuchnię.

O wdmuchiwaniu też myślałem, tylko jak sobie wstępnie skalkulowałem to trochę dużo wychodzi, jakieś 15kzł. 90m^2 razy 50cm.

Technicznie wszytko się da. Ja się zastanawiam nad sensem ekonomicznym. Czy nie lepiej poprostu kupić więcej węgla. A za ~10lat zamierzam się stamtąd usunąć całkowicie.

Czy w przypadku tak dużej pustki powietrznej, przyklejenie styropianu od spodu, od strony piwnicy miałoby sens? To by było jeszcze rozsądne finansowo.

Edytowane przez granata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem 21m3 granulatu styropianu razem z transportem 250km 1300zł, nie są to wielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@spacetur

A czym wdmuchiwałeś?

18 minut temu, granata napisał:

Technicznie wszytko się da. Ja się zastanawiam nad sensem ekonomicznym. Czy nie lepiej poprostu kupić więcej węgla. A za ~10lat zamierzam się stamtąd usunąć całkowicie.

Myślę,że jednak inwestycja się zwróci sporo szybciej niż w 10lat :)

Nie masz możliwości odkręcić części płyt?

No chyba,że są również sklejone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można taki granulat wyprodukować sobie samemu.
Popytać na budowach, wykonawcy ociepleń mają w tej chwili spore problemy z utylizacją resztek styropianu.

Ja styropian dostaje za darmo, granuluje w rozdrabniaczu ogrodniczym i pakuje do worków po ekogroszku.

PICT3218.jpg.0862f4b286ad9d3c5642b4fa507a0877.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi zależało na drobnym, podzielone to było na pojedyncze kulki, nie różnego rodzaju połupane zlepki wieksze lub mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukasz87
      Witam
      Potrzebuję porady odnośnie izolacji starego komina przez który przeszła mokra smoła. Komin pomurowany został z białej cegły. W zimę zaczęło śmierdzieć na poddaszu i na regipsach zaczęły wychodzić brązowe plamy. Po zdjęciu regipsów okazało się że cały komin jest brązowy, przesiąknięty smołą. Zdecydowałem się postawić w szczycie domu nowy komin systemowy.
      Potrzebuję porady jak zaizolować ten stary komin by nie było czuć smoły, zapach okropny szczególnie w upalne dni. Pokój na poddaszu i parterze gdzie przebiega komin pozamykane od wiosny, regipsy zdjęte by komin mógł wyschnąć. Zauważyłem że w kotłowni komin jest otynkowany klejem do płytek i tam smoła nie wyszła więc myślałem żeby komin otynkować klejem do płytek i po wyschnięciu dać folie w płynie i na to przykleić regipsy. Czy dać może jeszcze jakaś izolacje i wełny lub styropianu?
      A na górę komina dać nasadę kominowa wspomagająca ciąg a w kotłownie wstawić kratkę by wysuszało komin od środka.

• Przez majmaj
      Witam.
      Posiadam do sprzedania takie produkty:

http://www.delfingen.de/en/products/shrinkable-tubes/langoshrink-e/

Rurki termokurczliwe najwięcej jest rozmiaru 1" 25,4-12,7 ale znajdę zarówno mniejsze jak i większe. Rolki po 50m. 

http://iprotex.de/GR/innoshrink.aspx - koszulki na kable rolki po 50m.

Do tego też mam oploty, koszulki, osłony termiczne...

Może ktoś jest zainteresowany? Obecnie prowadzę przeprowadzkę i muszę się tego pozbyć - co do ceny na pewno się dogadamy. 
      Pozdrawiam.

• Przez katze750
      Witam wszystkich!  :)

Mam ogromny dylemat, jak w tytule, proszę o porady fachowców.
      Dom piętrowy budowany w latach 50...ściany: pustak - szczelinka kilka cm - cegła, całość ocieplona styropianem 5cm.
      Piętro (dobudowane) niezamieszkałe jeszcze, tylko ściany działowe, brak sufitu, ściany zew. suporex + styropian 10cm, na dole jak i górze okna nowe PCV, dach z blacho-dachówki nieocieplony.
      Na dole ogrzewanie: układ otwarty, stare grzejniki stalowe żeberkowe + grube rury + kocioł dolniak sas nwt + zawór 4d + pompa.
      Góra jest niezamieszkała na chwile obecną, nie wiem kiedy będzie kończona, strop (między dołem, a piętrem, czyli stojąc na piętrzę na widzę od razu dach.) nie jest w żaden sposób ocieplony, jest to strop ackermana.
      Wszystkie grzejniki grzeją poprawnie, tzn. są gorące na dole i górze, choć posiadają pewnie z kilkadziesiąt warstw farby :)

W mroźne dni, mimo temp na kotle 60, a zawór 4d ustawiony na 55 zasilanie - w domu jest zimno.
      Jestem laikiem w kwestii budownictwa, fachowcy którzy zakładali piec polecali wymienić 30 letnie grzejniki na nowe aluminiowe.
      Ale spędzając kilka h przy komputerze, doczytałem, że moja stara instalacja c.o. wcale nie jest taka zła, jeśli dobrze grzeje, a problem może tkwić w nieocieplonym stropie...

1. Czy bawić się w wymianę grzejników czy zająć się "tymczasowym" ociepleniem stropu, by było cieplej w domu i by spalać mniej opału ?
      2. Jeśli ocieplenie stropu, to jak to zrobić najprościej? Czy położenie bezpośrednio na strop folii paroizolacyjnej i na to wełny poprawi znacząco sytuację? 
      3. Czy samą wełnę trzeba jeszcze czymś przykrywać?

Jeśli był podobny wątek proszę o przeniesienie, ale przeglądając forum nic podobnego nie znalazłem. Proszę o pomoc, bo jestem w rozterce, każdy fachowiec mówi co innego, a ja już miałem zamawiać kilka grzejników...

pozdrawiam Kacper
    • Przez piastun
      Witam,
      Panowie tymczasowo ociepliłem bufor wełną kanuff tzw eko-rolką ale nie do końca ten typ wełny nadaje się do pionowych powierzchni.
      Chciałbym poprawić to ocieplenie i zastanawiam się nad tą wełną:
      http://www.rockwool.pl/produkty/megarock-plus/
      zastanawia mnie tylko czy ten rodzaj wełny jest wystarczająco twardy, żeby umieścić pionowo jedną wartstwę na drugiej.
      Ma ktoś doświadczenie z tą wełną?

pozdrawiam
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.