Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pustka Powietrzna


sybiga

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, granata napisał:

Zostaje tylko ogrzewać i tak się zastanawiam jak bardzo tamtędy ucieka ciepło

Ciepło może i nie ucieka "dołem",ale na pewno ciagnie od tej podłogi zimnem co przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie.

Myślę,że sporo wyższe patrząc jak to u mnie wygląda a jak powinno wyglądać a jest zdecydowanie lepiej niż u Ciebie.

Tak jak @berthold61 pisze,warto się zastanowić nad podłogówką.Są teraz specjalne systemy,czyli: wełna,płyta drewniana,rynienki aluminiowe,pex,papier,podkład,podłoga właściwa.

A jak nie podłogówka to wrzuć tam wełnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć posadzki już nie mogę. Na tym stoi jeszcze druga kondygnacja, słupy podporowe i profile od ścianek. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, proponujecie na tym zrobić jeszcze warstwę ocieplenia i dopiero właściwą posadzkę. 

DSC06151.JPG

DSC06513.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, granata napisał:

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, proponujecie na tym zrobić jeszcze warstwę ocieplenia i dopiero właściwą posadzkę. 

Raczej nie.Jaką masz wysokość od podłogi do sufitu? Pewnie około 2.70,więc nie ma co już tego zmniejszać ociepleniem.

Ja bym dążył do ocieplenia tej pustki,ewentualnie jeżeli piwnica jest Twoja to można pomyśleć o ociepleniu sufitu styropianem w piwnicy-najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2,83m wysokości pomieszczenia. Te 10cm nie zaszkodziłoby. Nawet okna są dość wysoko, 96cm. Najgorzej z drzwiami. Trzeba by było wszystkie przerabiać. No i podnieść całą kuchnię.

O wdmuchiwaniu też myślałem, tylko jak sobie wstępnie skalkulowałem to trochę dużo wychodzi, jakieś 15kzł. 90m^2 razy 50cm.

Technicznie wszytko się da. Ja się zastanawiam nad sensem ekonomicznym. Czy nie lepiej poprostu kupić więcej węgla. A za ~10lat zamierzam się stamtąd usunąć całkowicie.

 

Czy w przypadku tak dużej pustki powietrznej, przyklejenie styropianu od spodu, od strony piwnicy miałoby sens? To by było jeszcze rozsądne finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacetur

A czym wdmuchiwałeś?

18 minut temu, granata napisał:

Technicznie wszytko się da. Ja się zastanawiam nad sensem ekonomicznym. Czy nie lepiej poprostu kupić więcej węgla. A za ~10lat zamierzam się stamtąd usunąć całkowicie.

 

Myślę,że jednak inwestycja się zwróci sporo szybciej niż w 10lat :)

Nie masz możliwości odkręcić części płyt?

No chyba,że są również sklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.