Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny Nadmuch Wraz Z Sterownikiem Do Ogniwo 20 S6Wc


plebidka

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam nastepujace pytanie czy instalowanie oryginalnego zestawu nadmuchowego do mojego pieca poprawi jakos znacząco spalanie,stalocieplnosc i bezobslugowosc palenia.jak pisalem w tytule moj piec to ogniwo 20 kw s6wc,dziala na miarkowniku ciągu ogrzewa okolo 170m nieocieplonego domu,komin 12m kamionka fi200 (tak ze z ciągiem nie ma problemu),pale w nim od góry i niby wszystko ok,tyle ze pojawia sie problem z czasem na ciągle ponowne rozpalenia jak to przy paleniu od góry.czy przy zainstalowaniu zestawu nadmuchowego z oryginalnym sterownikiem będe mógł palic w piecu tradycyjnie tzn. bez przerwy dokladając tylko do pieca co jakis czas.i czy nie pojawią się problemy z nadmiernym osadzaniem sadzy (tak jak te piece maja w zwyczaju przy tradycyjnym paleniu),a jak z zuzyciem węgla przy takim paleniu palę grubym węglem klasa1,podobno przy nadmuchu mozna palic węgiel gorszego gatunku.prosze o wszelkie porady,z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kocioł typowo górnego spalania, więc wymaga wygaszania i od nowa zabawy, paląc "tradycyjnie" zadymisz całą okolicę, kocioł i komin zasmolisz i jeszcze wydasz z 500 zł na dmuchawę i sterownik. Warto? Wg mnie lepiej już elektroniczny miarkownik zamontować. Gorszy węgiel też spalisz, tylko będzie więcej popiołu, większe zużycie, zatkane ruszta i inne historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nadmuchowy zawsze zdarzysz kupic ale z moich doswiadczen wynika ze to tylko pogorszy sprawe.Proponuje wykonac niewielka półke przed wlotem do wymiennika aby tam przerzucic niedopalony a jeszce goracy wegiel a własciwie żażący sie koks.Nastepnie nasypac wegla i zgodnie z zasada górnego spalania rozpalic od gory uprzednio zrzucajac goracy koks na jeszcze zimny wegiel.Gdyby caly żar z ruszty nie zmiescil sie na omawiana półke to reszte przenosimy do opróznionego popielnika.Ten sposob ma dwie zalety otóz nie trzeba czekac na pełne wygaszenie kotła a jesli dorobiona półka bedzie miała sporo akcentów ceramicznych to powstanie katalizator bo płomien bedzie kierowany najpierw w kierunku rozetki PW a nastepnie bedzie dopalał sie na wlocie do wymiennika.Nadmieniam ze nie sa to czysto teoretyczne dywagacje lecz sposob przetestowany na moim kotle i sam z niego długo korzystałem dopóki nie zmieniłem rodzaju paliwa.Gwarantuje ze to napewno nie pogorszy spalania zarówno pod wzgledem jakosci jak i stałopalnosci a wrecz uwazam ze moze tylko poleszyc.Jesli autor tematu ma zdolnosci manualne koszty takiego przedsieziecia sa wrecz smieszne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyko piec od 3 czy 4 sezonów ma mój kolega i też miał dylemat czy dokupic sterownik i wentylator, no i dokupił, po 2 miesiacach wymontował i do tej pory pali na miarkowniku. Jak twierdził ani to nie powoduje komfortu, ani stałopalności, ani oszczędności. Powierzchnia domu 180m2, w duże mrozy rozpala 2 razy na dobe , w mniejsze raz. Mogę spytać nawet czy ma jeszcze ten sterownik i dmuchawę, zawsze to by było taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, tak jak piszecie zostane przy paleniu od góry moze tak jak pisze kolega pokombinuje cos z tą pułką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.