Skocz do zawartości

vabelico

Rekomendowane odpowiedzi

Litewskie piece be? Czy za drogie? nie trudno się domyśleć że przy paleniuw defro drewnem bedzie smoła, masz wkład komninowy? Jak chcesz koniecznie defro to kupuj defro, potestujesz, popalisz i zdasz relacje i bedzie wiadomo czy pali sie spoko drewnem czy nie...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wkład kominowy z nierdzewki fi 15cm. Litewskiech się boją bo nie znają ich i twierdza że będą problemy z ew. reklamacjami, bardzo podoba mi się Vienybe 16kw, spróbuje jeszcze przekonać budowlańca w firmie. Nie chce koniecznie defro, chce mieć w końcu dobry piec na drewno, bo męczyłem się 6 lat z buderusem i nie zamierzam walczyć z kolejnym piecem, jak już wybiorę to nie do testowania, a sprawdzony bo to jest zakup na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, trochę uparcie podnoszę temat. Dzwonilem po dystrybytorach defro z Opola i niestety nie wiedzą wiele o Defro DS, ani nie mają go na magazynie żeby "pomacać". Zna ktoś może sklep miedzy Opolem a Gliwicami gdzie można oglądnąć ten kocioł?? Druga sprawa w jednym sklepie bardzo zachwalał facet kocioł heiztechnik Qplus DR http://www.heiztechnik.pl/index.php/kotly-zasypowe/q-plus-dr, co o nim sądzicie?? jakie wady oprócz ceny?? może ktoś ma taki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, ale do drewna sie nie nadaje, brak szamotu, no i ten wentylator? Nie wiadomo po co. Musi byc szamot, bo inaczej będzie smoła.

Ja bym brał litewski pomimo wszystko. Vienybe 16kw ma użytkownik forum i przynajmniej jeden sezon za sobą, poszukaj go i podpytaj. Co do gwarancji to nie wiem co to za problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Druga sprawa w jednym sklepie bardzo zachwalał facet kocioł heiztechnik Qplus DR http://www.heiztechn...ypowe/q-plus-dr, co o nim sądzicie?? jakie wady oprócz ceny?? może ktoś ma taki??

 

Namiastką szamotu jest chyba blaszana przegroda na tylnej ścianie kotła, Ta z otworami, którymi prawdopodobnie leci powietrze wtórne brane z popielnika. Już się kiedyś natrząsałem z tego kotła. Mianowicie: ścianka pionowa i opłomki są zrobione z prostokątnych profili stalowych. Woda będzie się dość łatwo gotować w poziomo ułożonych profilach bo cyrkulacja wewnątrz będzie słaba. W moim kotle, przy pełnej, pionowej ściance zakończonej poziomo woda sie podgotowuje na górze, więc w takim wynalazku będzie się gotować jeszcze szybciej. Do tego nie wiadomo jak czyścić wymiennik od środka? Nie ma tam żadnej wyczystki. Ot, taki ładnie pomalowany wyrób kotłopodobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementem dyskwalifikującym spalanie drewna w kotle heiztechnik Qplus DR jest wentylator nawiewny, tam powinien być miarkownik

 

Cytat z opisu tego kotła:

 

Dolne spalanie pozwala na pracę kotła ze stałą mocą niezależnie od ilości załadowanego paliwa. Odpowiedni system powietrza wtórnego powiązany z elementami stalowymi pełniącymi rolę katalizatorów polepsza sprawność spalania i powoduje niemalże całkowite spalenie cząstek znajdujących się w paliwie.

Wg mnie na tej blasze perferowanej , chłodzonej nawiewanym powietrzem będzie osadzała się cała smoła i sadza powstająca ze spalania drewna.

 

A swoją drogą jak można napisać -" stalowy katalizator spalania"?

To bzdura. - http://pl.wikipedia.org/wiki/Katalizator

 

Takie podejście może dać do myślenia że każdy kocioł stalowy lub zawierający elementy stalowe jest katalizatorem spalania - i ci na to Przemek, który do każdego kotła tyle szamotu pakuję ;)

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to wybiłem go sobie już z głowy, za to cały czas łazi mi ten defro ds., jest i miarkownik i szamot i powietrze dopalające, martwi mnie tylko wyciąganie tej zasłony wymiennika do czyszczenia, bo jak ścianki pieca trochę "zarosną" to bez skrobania chyba nie wyciągnie, no i nie wiem jakie ma wymiary komora zasypowa- coby do drewna za mała nie była. Mam jeszcze jedną propozycje, a mianowicie Warmet 200 Ceramik http://www.kostrzewa.com.pl/index_pl.php#!Produkty-Warmet_200_Ceramik nie wiem tylko czy robią go z miarkownikiem, czy obligo jest nawiew??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bym wolał defro, chcesz mieć problem kup kostrzewę. Tez lipa do drewna, ale przede wszystkim nie kupiłbym go ze względu na warunki gwarancyjne, jakiś abstarkcyjny bełkot nie do zaakceptowania, płatne uruchomienie, płatne roczne przeglądy, 60 stopni na powrocie........kupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiastką szamotu jest chyba blaszana przegroda na tylnej ścianie kotła, Ta z otworami, którymi prawdopodobnie leci powietrze wtórne brane z popielnika.

 

Na pewno z popielnika?

Mnie się zdaje, że komora pod tym wynalazkiem z otworami nie ma połączenia z popielnikiem.

Musi tedy być jaka dziura z boku...

Być może widzę nawet klapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec na 90% zakupie Defro DS. Mam jeszcze jedno pytanie: VIADRUS LIGNATOR, pomijając cene tego kotła co o nim sądzicie?? Na jednej stronie pisze że to górniak, na drugiej że na holzgas, jak to z tym jest?? W dodatku żeliwo i 10 lat gwarancji, tu są ciekawe fotki:http://www.energoportal.cz/forum/obrazek.php?id_zaznamu=42220&identifikator=1391111839304832&nazev=&id_oblasti=100, tylko co to za ustrojstwo z tyłu przy czopuchu ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj już teraz mają na nawiewne zamiast wyciągowych ale faktycznie poprzednie konstrukcje miały wentylator wyciagowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam jeszcze jedno pytanie: VIADRUS LIGNATOR, pomijając cene tego kotła co o nim sądzicie?? Na jednej stronie pisze że to górniak, na drugiej że na holzgas, jak to z tym jest??

...

Na schemacie, znalezionym w sieci widać wyraźnie, że to dolniak. Czy można go nazwać zgazowującym? Czy półzgazowującym, czy tylko dolniakiem? Nie mam pojęcia. Szamotu napakowali dużo i jest nadzieja na czyste spalanie. Droga spalin stosunkowo długa i mocno użebrowana, więc jest szansa na wysoką sprawność.

60100fde4053f4054a03b6d23eaf917f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wkład kominowy z nierdzewki fi 15cm. Litewskiech się boją bo nie znają ich i twierdza że będą problemy z ew. reklamacjami, bardzo podoba mi się Vienybe 16kw, spróbuje jeszcze przekonać budowlańca w firmie. Nie chce koniecznie defro, chce mieć w końcu dobry piec na drewno, bo męczyłem się 6 lat z buderusem i nie zamierzam walczyć z kolejnym piecem, jak już wybiorę to nie do testowania, a sprawdzony bo to jest zakup na lata.

 

Polecam ten kociołek użytkuje już 2 sezony i jestem zadowolony a i kominiarz nie ma co robić komin czyściutki - drewo sezonowane jede rok. A co ci c gwarancji defro daje 3 latka śmieszne troche. Reasumując gdybym miał dzisiaj kupić jeszcze raz piecyk wybrałbym Vienybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycja Vienybe 2.16 sama się rozwiązała: sanitsystem ich nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, ZUH Kuraszczyk już nie sprowadza, bo za drogie i ich nie kupowano, za to ma Kalvisa 2-16 nawet od ręki. Musze poczytać teraz o tym Kalvisie:) Bapras, a Ty gdzie kupowałeś swojego Vienybe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec na 90% zakupie Defro DS. Mam jeszcze jedno pytanie: VIADRUS LIGNATOR, pomijając cene tego kotła co o nim sądzicie?? Na jednej stronie pisze że to górniak, na drugiej że na holzgas, jak to z tym jest?? W dodatku żeliwo i 10 lat gwarancji, tu są ciekawe fotki:http://www.energopor...&id_oblasti=100, tylko co to za ustrojstwo z tyłu przy czopuchu ma??

 

Jeśli szukasz kotła typowo na drewno a na 90 % zdecydowałeś juz że chcesz DEFRO DS to wydaje mi się że popełniłeś WIELKI błąd :wacko:

Nawet na stronie defro pisza że paliwo podstawowe dla tego kotła to węgiel (orzech) a zastępcze to drewno i zrzynki i wióry.

Przemysl to kolego aale ja na twoim miejscu jak bym miał brać kocioł na drewno to na pewno nie był by nim DEFRO DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób na forach pisało, że do niektórych kotłów z wentylatorem nawiewnym musialo potem dokupywać wentylatory wyciągowe i montować w kominie...

tak mogło być bo wyciag jest bezpieczniejszy zwłaszcza jak się dysza przytka ,ale po co producenci tak robią to nie wiem i czym się kierują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trochę z motoryzacji kolega wie ze ma diesla w dobrej cenie a chce kupić z uporem maniaka silnik benzynowy i spalić w nim diesla jak to się czyta to się człowiek zastanawia i jednocześnie potwierdza się pewna mądrość że problemów na świecie nie ma tylko ludzie je stwarzają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz kotła typowo na drewno a na 90 % zdecydowałeś juz że chcesz DEFRO DS to wydaje mi się że popełniłeś WIELKI błąd :wacko:

Nawet na stronie defro pisza że paliwo podstawowe dla tego kotła to węgiel (orzech) a zastępcze to drewno i zrzynki i wióry.

Przemysl to kolego aale ja na twoim miejscu jak bym miał brać kocioł na drewno to na pewno nie był by nim DEFRO DS.

Mógłbyś rozwinać, czemu twoim zdaniem to taki wielki błąd? W Niemczech Defro DS, ale bez wkładu ceramicznego, już bez problemu sprzedawany jest jako kocioł na drewno. Dolniak, którego nie traktujemy jako kocioł zagozaowujący lub półzagazowujący, do spalania drewna jak znalazł. Duża komora, powietrza wtórne, wkład ceramiczny.

 

http://www.defro-kessel.de/heizkessel/defro-ds-naturzugkessel-holzkessel/

http://www.heizkesse...-Naturzugkessel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk, z uporem maniaka nie chce proponowanego przez Ciebie HG bo choć te piece czysto spalają drewno, to jest to możliwe i w dolniakach o przemyślanej konstrukcji-przykładem tego są kotły kolegi Przemka. W dodatku nie mam możliwości logistycznej sezonowania drewna 2 lata, np. mam teraz dęba z bukiem 15m3 przywieziony z lasu jesienią w zeszłym roku, i palę tym teraz. Obecnie nawiozłem dęba z czeremchą- 15m3 no i sosnę 4m3 na rozpalanie- to będzie na przyszły rok, Jestem już zawalony drewnem po uszy:) A liściak musi te 2 lata poleżeć aby mieć <20%wilg. No chyba że piec na holzgaz zeżre i takie niedosuszone drewno(moje na pewno nie ma poniżej 20% wilg.), bo mój aktualny Buderus Logano S111 32(!!!)kw sobie radzi, tyle że wiesza się w nim drewno.

 

 

emilin, ten defro to chyba najlepszy kocioł oprócz kotłow HG, w którym mógłbym palić drewnem. Na stronie niemieckiej defro jako paliwo podstawowe wymieniane jest właśnie drewno(link na poprzedniej stronie), ale w ogóle bardzo mało informacji jest o tym kotle. Inne kotły albo są z nawiewem, albo bez szamotu, albo bez powietrza dopalającego przy palniku, albo mikro drzwiczki i komora zasypowa…zawsze coś!! Zawsze jakiś mankament jest…Jakby nie mógł ktoś seryjnie produkować kotłów jakie robi kolega Przemek!! A ja nie mam czasu czekać, już mnie trafia:(

Chyba że masz jakieś inne propozycje?? Sprawa kupna jest jeszcze otwarta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.