Skocz do zawartości

vabelico

Rekomendowane odpowiedzi

kolego ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć skoro moja zona pojęła i się nauczyła jak nie gotowac wody co na początku było na porządku dziennym tak każdy przeciety palacz sobie poradzi jak dobrać drewno ,ile włożyć ile powietrza pierwotnego podać po dwóch tygodniach palenia to banalnie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę, byś opisał przyszłym i obecnym posiadaczom kotłow na holzgas, jak mają palić w okresach przejściowych, gdy zapotrzebowane ich domów stanowi np 30% mocy nominalnej. Nie je dla nikogo tajemnicą, że takie kotły mają znikomą modulację mocy 80-100% i z tego powodu w instalacji wymagany jest bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się wiec tak jak mamy teraz to powietrze pierwotne na min ,i ogromne polany bez łupania ładujemy i tyle ,jak się zrobi chłodniej to ładujemy mniejsze i łupane i troszkę więcej powietrza ,jak się robi zimno to łupane na poł a jak się robi naprawdę zimno to drobnica i mnóstwo powietrza ,u mnie w tej chwili grzeja 3 grzejniki a kocioł sobie pyka na 65st ,wczoraj był problem z wiatrem i delikatnie przelatywał do 72st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spytam, ile lat juz palisz tak w tym piecu automatyk?

 

Mam kilku znajomych którzy mieli lub mają takie piece.

15 lat temu trzech kumpli kupiło atmosy, jeden z nich ma to zrobione zgodnie ze sztuka czyli bufor, na piecu cały czas 85-90 stopni i piec chodzi do teraz bezproblemowo, oczywiście drewno sezonowane. U pozostałych kumpli z pieców było sito po max 2.5 roku.

 

W zeszłym roku inny kumpel wyrzucił( zamienił się ) taki piec po roku, nie miał byfora, tylko zawór 4 drogowy, to niestety do ciągłego palenia jest za mało.

 

Ten kolega który ma piec od 15 lat, ma jakiś myk, nie przygładałem się , ale pewnie zawór 4 drożny i w okresach przejściowych pali bez bufora, na piecu 85 stopni, nagrzeje grzejniki i finito. Dodam że grzeje tez bojler 300l latem. Bufora używa tylko zimą, ale nigdy na piecu nie ma mniej niż 85 stopni. Domek jakieś 100m2 w sezonie schodzi średnio 15m3 drewna, maksymalnie ile spalił to 20m3. Pali różnym drewnem lisciastym jakie się uda zdobyc, ale sosny też używa.

 

I tak z ciekawości wkład metalowy który włozył do komina 15 lat temu ma się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tak z ciekawości wkład metalowy który włozył do komina 15 lat temu ma się bardzo dobrze.

 

Wkład ze stali nierdzewnej do drewna i suchych spalin to bardzo dobre rozwiązanie.

Nie wiem, czy wiesz, ale przy wymianie palnika gazowego lub olejowego na pelletowy nic nie mówi się o wymianie starego wkładu kominowego z nierdzewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spytam, ile lat juz palisz tak w tym piecu automatyk?

 

Mam kilku znajomych którzy mieli lub mają takie piece.

15 lat temu trzech kumpli kupiło atmosy, jeden z nich ma to zrobione zgodnie ze sztuka czyli bufor, na piecu cały czas 85-90 stopni i piec chodzi do teraz bezproblemowo, oczywiście drewno sezonowane. U pozostałych kumpli z pieców było sito po max 2.5 roku.

 

W zeszłym roku inny kumpel wyrzucił( zamienił się ) taki piec po roku, nie miał byfora, tylko zawór 4 drogowy, to niestety do ciągłego palenia jest za mało.

 

Ten kolega który ma piec od 15 lat, ma jakiś myk, nie przygładałem się , ale pewnie zawór 4 drożny i w okresach przejściowych pali bez bufora, na piecu 85 stopni, nagrzeje grzejniki i finito. Dodam że grzeje tez bojler 300l latem. Bufora używa tylko zimą, ale nigdy na piecu nie ma mniej niż 85 stopni. Domek jakieś 100m2 w sezonie schodzi średnio 15m3 drewna, maksymalnie ile spalił to 20m3. Pali różnym drewnem lisciastym jakie się uda zdobyc, ale sosny też używa.

 

I tak z ciekawości wkład metalowy który włozył do komina 15 lat temu ma się bardzo dobrze.

kolego pale już trzeci sezon ,oczywscie teraz jest tamperatura niska około 65st natomiast jak zacznie się prawdziwe ogrzewanie to na kotle będzie 80-90st ,moi klienci tez tak palą ale najwazniesze to zastosować zawór ochrony powrotu jak zamontujesz zawór 4d bez dwóch pomp to tak jakby tego zaworu nie było bo na tym zaworze ochrony to jak nie podam 63-65st na zasilaniu to nici z grzania bo zawór nie puści powrotu choćby się nie wiem co działo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisałem ,duże drewno mała powirzchnia gazowania =mała moc ,drobne frwno lub połupane duza powierzchbia gazowania - duza moc ,,faktyczbie przy małej mocy i małej islosci powietrza pierwotnego jeslidmuchawa chodzi na max to powietrze wtórne szaleje po dyszy i pewnie troszkę sprawnsoc spada ale na pewno lepiej odpuscic na spranaosci niż inwestować w bufor ,takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że przejściowych dni ile mamy ??? ale faktycznie srwadziłem i się przeraziłem bo faktycznie dobre produkty holz poszły w górę co powoduje ze przy małych moca naprwde mocno trzeba się zastanowić nad inwestcją choć osobiście nie zamieniłbym na żaden inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że przejściowych dni ile mamy ???

Od połowy września, październik, czasem część listopada. Koniec marca i prawie cały kwiecień.

Dla mnie wystarczająco dużo, żeby na ten okres kupować drugi rodzaj paliwa i sprawdza się to rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów, podłączam się pod temat kolegi vabelico. Pytał o kotły DS a dyskusja jest o piecach zgazowujących. Również poszukuje dolniaka który w 90% opalany będzie drewnem, niekoniecznie 2 lata sezonowanym(co również wyklucza holzgaz). Przekopałem to forum i w sumie konkretnej odpowiedzi co do konkretnego modelu FABRYCZNEGO(bo kolega Przemek ma zajęte terminy) nie znalazłem. Ciekawą propozycją jest Defro DS http://www.defro.pl/kotly/defro-ds, kolega natomiast chwali sobie Moderator Unica Sensor http://www.moderator.com.pl/pl/koty-uniwersalne-unica/unica-sensor. Są tu jacyś użytkownicy w/w kotłów, ewentualnie inne konkretne propozycje?? Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno w tych piecach to paliwo zastepcze. uderz do kolegi sanitsystem i spytaj o piece : VIEYBYE

http://www.sanitsyst...ciol-vienybe-16

 

 

tez kotły KALVIS : http://www.kalvis.pl...ja=strony&s=14.

 

Bardzo zacne kociołki i opisane na forum, tylko ta cena............

 

Te nasze to taka troche kupa z przewagą kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszkanie służbowe, proponowałem facetowi od budownictwa ten model Vienybe http://www.sanitsystem.pl/id,1938/prod,kociol-vienybe-16 bo też mi się widzi, ale usłyszałem że żadnych litewskich nie będzie kupował...bo gwarancja itp. wiec szukam coś polskiego, a jakbym znalazł coś niemieckie to hoho!:( Tu w opolskim maja jakieś skrzywienie z tym co niemieckie:( a wszystko co zza Wisły jest be(ludzie też). Wracając do tematu w Defro DS na stronie niemieckiej jako główne paliwo jest podane drewno: http://www.mazauguesmateriaux.com/DEFDS20 (rys. 5 od lewej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawc sobie można różne rzeczy, do drewna palnik musi być w całości wyłożony szmotem tak jak w litewskich piecach, czy piecach zagazowujących drewno, ja mam dolniaka KWKD i też dół podobnie jak w defro mam wyłożony szamotem. Drewno używam do grzania CWU i do szybkiego przepalania, natomiast do ciągłego palenia drewnem to sobie nie wyobrażam.

Chociaż jeżeli miałbnym spalać trociny lub łupki drzewne to KWKD do tego jak najbardziej się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat: jest tu na forum ktoś kto pali w DEFRO DS drewnem?? lub zna kogoś kto tak pali?? Proszę też o zabranie głosu kolegów palących drewnem i zadowolonych ze swojego kotła. Muszę do poniedziałku dać odpowiedź do firmy jaki chce piec. Do tej pory paliłem 6 lat w Buderusie logano S111 w dodatku dwukrotnie przewymiarowanym i to był koszmar, ale mieszkanie służbowe więc na własny koszt nie chciałem zmieniać. W końcu mam zgode na zakup nowego kotła tylko musze wybrać model. Proszę o pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mac65, pewnie że proste bo ten temat czytałem. Tyle tylko że nie ma tam odpowiedzi na proste pytanie: jak się w nim pali drewnem, za to przez 5 z 7 stron jest dyskusja o tym jak wpłynie podgrzanie PW na sprawność pieca...o czym dobitnie można przeczytać w poście #47. Dlatego z uporem pytam dalej, ktoś ma doświadczenia z drewnem w tym piecu??(tzn czy drewno się nie wiesza, jakiej długości kawałki się mieszczą, jaka jest stałopalność itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.