Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Do Poniemieckiego Domku Jednorodzinnego ?


mperlak

Rekomendowane odpowiedzi

zeby lepiej rozprowadzic temperature po pomieszczeniach...teraz pytanie czy ma termostaty we wszystkich grzejnikach, bo jak nie to 3d jest lepszym rozwiazaniem....3d zasteruje sobie w zaleznosci od zapotrzebowania temepraturowego na chacie, a pompa ladnie rozprowadzi...po co dawac powyzej 60 C na grzejniki jak to moze okazac sie niepotrzebne (wiem ze mozna zrobic cykliczne zalaczanie pompy w zaleznosci od temp na chalupie ale 3d chybe jest lepszym rozwiazaniem przynajmniej dla tych co nie maja termostatow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tez druge pytanie poco krecic kocioł na 60st ? jak wystarczy np. 45st a jak będzie potrzeba podgrzewu cwu to kocioł podniesie temperaturę o 10st niż zadana temp cwu i będzie ładował zasobnik i taka oto prosciutka instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje tak jeśli tym kot lem chcesz palic jeszcze dwa lata to zrób modernizację tak jak pisałem ,i pal np. miałem przez tydzień i zobacz co i jak a następnie kup dobrego wegla ustaw odpowiednio kocioł i tez pal z tydzień i uzyskasz odpowiedz jaki kocioł chcesz miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety palic dwa lata nie bede w tym piecu bo zrobilem nowa kotlownie w innym pomieszczeniu, pierwotnie chcialem przestawic aktualny piec ale zze jest nie szczelny a naprawa jest ryzykowna to stoje dodatkowo przed zakupem pieca, a nie chce kupic za duzego bo potem trzeba co chwila wszystko czyscic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam odmienne zdanie ja kocioł od 50 do 400m2 stawiam zawsze 25kW i klienci zawsze są zadowoleni a jaką decyzję podejmiesz to twoja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma cena kotłowni ,przecież cena jest taka sama co innego masz w domu na 50m2 a co w 300m2 ???? jak w każdej zasobnik ,instalacja grzejnikowa i zazwyczaj podłogowa ,zmiana polega jedynie na wielkości pomp bo w większym pewnie będzie trzeba zastosować 25/60 i tyle nie rozumiem pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja tak robię ,ty tak nie musisz nie musisz tez tego komentować ja nie narzucam a forumowicz ma wybrać co chce, ja tobie nie narzucam ze tak ma być wiec ty korzystając z tego samego prawa nie narzucaj że tak jest źle ponadto tylko raz w zyciu się zgodziłem na mniejszy kocioł dla domu bo klient chciał zaoszczędzić 500zł i miał jak dobrze pamiętam 15kW i do tego zasobnik stojący 200l po roku urytkowania wyposażył łazienkę jedna w duzy hydromasaż a druga w prysznic z bajerami i nagle telefon ze wody ciepłej brakuje a kocioł dmucha i dmucha i nie może 40st osiągnąć skończyło się na szybko na wymianie dmuchawy na wiekszą ogień szedł w komin ale kocioł jakoś to ciągnął wszystko a za poł roku kocioł wyleciał z hukiem na złom po 1,5 roku jestestwa i dlatego tez nigdy w życiu nikt mnie nie namówi na kocioł mniejszy niż 20kW i tyle ja jestem praktykiem a nie mądralą przed karteczką z kalkulatorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz przyjedz zobaczysz a jak już się udzialasz to powiedz jaki byś kocioł zamontował do obiektu gdzie trzeba zagrzać dziennie 1,5m3 wody oraz ogrzać 1000m2 obiektu jest to obiekt gastronomiczny?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja tak robię ,ty tak nie musisz nie musisz tez tego komentować ja nie narzucam a forumowicz ma wybrać co chce, ja tobie nie narzucam ze tak ma być wiec ty korzystając z tego samego prawa nie narzucaj że tak jest źle ponadto tylko raz w zyciu się zgodziłem na mniejszy kocioł dla domu bo klient chciał zaoszczędzić 500zł i miał jak dobrze pamiętam 15kW i do tego zasobnik stojący 200l po roku urytkowania wyposażył łazienkę jedna w duzy hydromasaż a druga w prysznic z bajerami i nagle telefon ze wody ciepłej brakuje a kocioł dmucha i dmucha i nie może 40st osiągnąć skończyło się na szybko na wymianie dmuchawy na wiekszą ogień szedł w komin ale kocioł jakoś to ciągnął wszystko a za poł roku kocioł wyleciał z hukiem na złom po 1,5 roku jestestwa i dlatego tez nigdy w życiu nikt mnie nie namówi na kocioł mniejszy niż 20kW i tyle ja jestem praktykiem a nie mądralą przed karteczką z kalkulatorkiem

Nie obrażaj ludzi albowiem nie ty jeden jesteś praktykiem , a skoro mówisz że kotłownia domu 50m2 i 400m2 z tym samym kotłem 25kW różni się tylko wielkoścą pompy cyrkulacyjnej to chyba omijasz te budynki szerokim łukiem.

Nie twierdzę że dobór kotła to łatwa sprawa i nie zawsze się udaje ale takie spłycenie tematu to wręcz herezja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nikgo nie obrazam ale dla moich klientów ważne sa dwa parametry ,kazda ilość wody i o każdej porze oraz stałopalność a wiadomoze ze 25kw dla 400m2 to stałopalność taka sobie ale do zaakceptowania,kolego może ty się odniesiesz do pytania z postu 37 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po częsci jestem w stanie Cię zrozumieć albowiem klient płaci klient żąda ale... jako instalator masz nijako obowiązek starać się tak dobierać parametry instalacji aby uzyskać maksymale wartości ekonomiczne i ekologiczne inaczej w tym kraju nic się nie zmieni!. A twoje powyższe pytanie odnośnie doboru mocy kotła do budynku gastronomicznego niema zadnego sensu skoro brakuje jakichkolwiek danych na temat budynku jak i wymaganej temp. wody użytkowej i jej czasowego zużycia bo 1,5m3/24h nic nie mówi albowiem może być tak że zużywa się 60l/h a może dyć tak że raz dziennie w krótkim czasie 1,5m3

, m2 budynku też niewiele mówią albowiem równie ważny jest kształt i usytuowanie budynku jak i jego kubatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po częsci jestem w stanie Cię zrozumieć albowiem klient płaci klient żąda ale... jako instalator masz nijako obowiązek starać się tak dobierać parametry instalacji aby uzyskać maksymale wartości ekonomiczne i ekologiczne inaczej w tym kraju nic się nie zmieni!. A twoje powyższe pytanie odnośnie doboru mocy kotła do budynku gastronomicznego niema zadnego sensu skoro brakuje jakichkolwiek danych na temat budynku jak i wymaganej temp. wody użytkowej i jej czasowego zużycia bo 1,5m3/24h nic nie mówi albowiem może być tak że zużywa się 60l/h a może dyć tk że raz dziennie w krótkim czasie 1,5m3

, m2 budynku też niewiele mówią albowiem równie ważny jest kształt i usytuowanie budynku jak i jego kubatura

no woda idzie przez cały dzień ,zaobnik 500l a budowa nowa izolacja 12cm wełny na sciany i 30cm wełny na stropodachy wiec potrzeby nie większe niż 40W/m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych a gazowy zawsze można wyłączyć automatyką , i CWU masz szybciej przy większym kotle.

A w twoim przypadku w nocy grzejesz CWU a w dzień lokal

nie na bierzaco na rzadanie ciepła woda o temp 55st i grzanie obiektu do 22st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak dokładnie taki kocioł pracuje odpaliłem jesienią tamtego roku i dziła bez zastzeżeń a tylko zrobiłem obliczenia dla CWU i to było wykładnikiem plus 10 kW na straty na wentylację mechaniczną (bo śa dobre odzyski ciepła w centralach wentylacyjnych ) i tyle działa przeszedł ciężkie mrozy w tym roku a wody ani ciepła nie brakło nidgy ,teraz odpalamy hotel na 120oób na tym samym terenie na kotle 70kW bo tyle jest potrzenne na CWU a do tego na dwa obiekty będzie kotłownia na 250 kW na holzgaz ,wieć jak sam widzisz tez byś przestrzelił z mocą na taki obiekt (nadmieniam że projektu nie było bo to wybuduj i zaprojektuj )moim zdaniem odnośnie mocy kotłowni i sazobników to smiechem zabijam jak ktoś montuje zasobnik lezacy i kocioł 16kW jak wezonica ma znamionową moc dla 70st zasilania 6kW no na takie podejście to rece mi opadają ,ja zawsze jeśli nie stawiam stojącego zasobnika min 200l który ma moc wężownicy na poziomie 22kW przy 70st zasilania lub w najgorszym wydaniu zasobnik SGWS 140l liszacy pionowy który tez na wezonicy ma moc powyżej 20kW i wtedy moje uzasadzniania mają sens ale nie zniżam się do poziomu ze jakiś kocioł i zasobnik lezacy bo to nawet niewiadomo jak to sterowac żeby było tanio i na żądanie jedynie podłączyć jako grzejnik i cała kotłonie opędzić jedna pompą ale to robią paproki których teraz pełno bo tanio i jakoś będzie i tyle w tym temacie jeśli się nie zgadzasz ze mną to nie ja wyraziłem opinie do przemyślenia pytającego co zrobi zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mperlak chyba już nie wie o co chodzi w tej dyskusji.

 

automatyk włożył kijek w mrowisko i sztura nim, że hej! Niektórzy mają po prostu swój nieomylny świat i stają okoniem gdy ktoś ich próbuje z niego "wyjąć". Już niejednemu tutaj krew zagotował i zawsze musi mieć ostatnie słowo. Miałem takiego kolegę w podstawówce i bywały czasem niezłe jazdy...

 

Ciekaw jestem czy te wszystkie kotłownie z kotłami 25 kW to też były robione w systemie "zbuduj i zaprojektuj", czy może chociaż jedna była z projektem. Ale patent dobry. Coś jak "kopiuj/wklej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak zauwazyłes dałem swoją rade ale nie na zasadzie że tak ma być i dałem dopisek zrób jak zechcesz lub jak powiedża inni i tyle czy ja narzucam ze tak ma być??? nigdzie, pisze tylko o za i przeciw i tyle chcesz koledze podpowiedzieć kocioł na 8kw to podpowiadaj albo narzucaj jak wolisz twoja sprawa i to wy naskakujecie na mnie bo wy robicie inaczej i wasza sprawa to jest to wy pod swoimi robotami się podpisujecie ja pod swoimi i nikt nie wkłada kija w mrowisko to wy grzebiecie wnim ze już mrowiska nie ma bo przeryte we wszytkie strony popatrz dokładnie na przebieg dyskusji ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.