Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Ogrzewanie Wybrać - Niskie Koszta Eksploatacji ?


wiemarcel

Rekomendowane odpowiedzi

kolega Plumpi - chyba faktycznie słabo myśli.

 

Moja instalacja 3,3kW pozwoliła mi praktycznie w 100% zbilansować swoje zużycie energii elektrycznej będę musiał zakupić z ZE około 150kWh.

Owszem na chwilę obecną nie grzeje chałupy prądem, jednak w okrsie przejściowym klima chodziła i grzała.

 

Kupić 12kW i nie wiedzieć jakie się ma przyłącze energii elektrycznej to znaczy że ktoś miał wolne 100 koła PLN na wydanie. Bo inaczej tego nazwać nie można.

Czyli rozumiem że dołaczyłes do zadowolonych posiadaczy instalacji foto ???

ja juz instalacje rozbudowałem do 10500W na dachu grzeje w 100% pradem i super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej dołączam do nich. Niestety na chwilę obecną brak kasy na rozbudowę instalacji, bo chcę dm powiększyć i nadwyżki kasy skierowane są właśnie w tę stronę.

3,3kW jak na początek to dostateczna moc aby spróbować zbilansować się opustem. Przyznam że gdybym nie sprzedał nadwyżki z 1 połowy 2016r. do końca roku grzałbym klimą i skopcił te 1,3MWh energii elektrycznej.A że sprzedałem teraz muszę dokupić.

Dziś u mnie piękne słońce i zimno w sumie wpadło 6,2kWh. Jednak nie oszukujmy się październik, listopad, grudzień to raczej tragedia 260kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak masz pięknie bo u mnie ścisła zabudowa i dziś z 10,5kW wyszarpałem 6kW hehe ale za tydzień juz słoneczko będzie wyzej i polecą wyniki dwucyfrowe   bo 22 grudnia cały dzien do około po 30cm paneli mi zasłaniały dzis juz tylko 15cm około 15 juz ruszy produkcja bez przeszkód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słońce jest tak nisko że ogniomórek zasłania mi kilka płytek z rana później około 10:00 szczyt domu sąsiada, jeszcze później około 14:00 już mój dom zasłania dolne panele. Jednak pogodziłem się już z tym że w zimę i tak zbyt wiele nie uda się wyszarpać

Zresztą widać pomimo pełnego słońca jak wykres jest poszarpany MPPT robi co może bo widać to na wykresie V i A. http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=230

 

Z 10,5kW to już można wygospodarować sporo energii na ogrzewanie, a właściwie w 100% przejść na prąd, ja na chwilę obecną dojrzewam do zakupu płyty indukcyjnej - ale to koszt a wraz z garami jeszcze większy. Więc na chwilę obecną kupuję butlę z gazem do gotowania raz na 2-3 miesiące, a indukcja musi czekać. Wolę okres przejściowy grzać klimą i bilansować zużycie, niż cały rok bilansować się indukcją. Temat na pewno powróci ale jak pisałem w pierwszej kolejności rozbudowa domu, a i tak od cholery wydatków... pierdyknęła pokrywa między 2 i 3 zaworem + planowanie głowicy 4500 PLN wczoraj wysłałem turbinę do regeneracji kolejne 1000 pęknie. A check engine jak się zapalał tak zapala:/ Sprzedał bym ale to młody samochód i niezawodny zaliczył 2 razy Włochy, 1 raz Chorwację a w planach Albania. Kupie coś innego i też może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taki jest plan i jak narazie realizowany

obecnie szarpie z sieci na wszytko około 100kWh dziennie i z obliczen wynika że ilosc energi powonna sie rocznie zbilansować co wyjdzie zoaczymy bo moja pompa jest mała bo tylko 7kW i wpomagam zasobnik i CO grzałkami bo zapotrzebowanie na poizomie 9kW ,ale moze wstyczniu dołożę jeszcze 8kW klimę arktic  i powinienem zejsc z zapotrzebowaniem łacznym  do jakis 60kWh dziennie i bedzie super

jak sobie przymomne te 22-25m3 gazu adekwatnie w tym samym okresie to teraz juz mam taniej na pradzie nie liczac bilansowania a z bilansowaniem to taki dzien jak dzis to około 12zł dniówka za 430m2 budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale 7kWp musiałeś dokupić. Wiadomo że to inwestycja ;)

U mnie wszyscy we wsi twierdzą że zapłaciłem majątek za bezpłatny prąd - fakt 15k PLN. I tym samym dopiero za 7 lat będę miał za darmo prąd... wtedy odpowiadam czy ich nowo kupiony samochód kiedykolwiek się zwróci?

Ale oczywiście nie przyjmują tej argumentacji. Nie mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie  amortyzowało sie szybciej bo miałem gaz po odcieciu gazu tak za marszu zaoszczędziłem rocznie 2000zł

hehe wczoraj mnie sąsiad pytał co ja robię z prądem bo skrętka od trafo do mnie jest czarna a wszędzie zaszroniona  żeby mi czasem na kontrole nie przyjechali hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczam się za pobór energii elektrycznej z 3 faz. licznik ma indeks 1.8.0 ( suma poboru ) a 1.8.1, 1.8.2 to suma z poszczególnej fazy.

Do ZE przesyłany jest indeks 1.8.0 ;)

 

Nie chciało by mi się bawić 1 inwerter 3kW kosztował 2,5k PLN a 3 inwertery po 1kW pewnie ze 4,5k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo każdy byłby wpięty w inną fazę i poszczególne indeksy zliczały by do sumy 2.8.0 a pozostałę 2 fazy 2.8.1 i 2.8.2

 

Sprzedany prąd odbierasz opustem (tak to się nazywa ) w stosunku sprzedany prąd * 0,8

Sprzedasz 1000kWh * 0,8 = 800kWh do odebrania.

Za przesył nie trzeba płacić tylko opłaty stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wszyscy podłączą się i zaczną bilansować to Tauronowi grozi upadłość bo przy ich pensjach i kosztach to znów oni "nie zbilansują się" z samych opłat stałych i 20% opustem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja juz mam inwerter 3 fazowy ale musze znowu pilnos=wac aby symetrycznie obciazać

bo wychodzi mi np w południe że pobieram 3kW a wysyłam 1,5kW jednoczesnie do sieci złodziejstwo

ale prawdopodobnie od stycznia mają przy instalacja trofazowych bilansowac trojfazowo a nie kazda faze odzielnie

własnie skonczyzłem przebudowywać rozdzielnie i jakbym nie patrzył to i tak mam szpilki obciążenia po 40A na jednej fazie pozostałe spokojnie po 25A a wcześniej wszytko na jednej fazie dwa falowniki na jednej i to fajnie sie bilansowało mimo że szpilki miałem pod 80A na tej fazie ,no ale nic nie zrobie falownik 3f ie chce wystartować tylko na jednej fazie  grrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku co ty piszesz

12kW foto to ponad 14MW energi elektrycznej

ja na cały dom wraz z kosztami bytowymi potrzebuję delikatnie ponad 14MW na 430m2 ,obecnie w domu 24st na zewnatrz -5st i sobie pożeram prąd  a juz za poł godziny zaczne mniej żreć bo produkcja ruszy

instalacja fotowoltaiczna  jest bardzo dobrą instalacją ale budowe instalacji sie zaczyna od głowy a nie od kupna sprzetu żeby sąsiadom pokazać

 

a to że do zakładu nie moze sie przyłączyć to zapewne efekt dobrej zmiany i przepisów ktore  spowodowały że woli zeby instalacja byłą nieczynna niz za darmo miałby nadmiar wysyłać do sieci bo ustawa powoduje że nadmiar wysyłąsz za darmo bo to tak zachłanna banda że trzeba kazdego gdzie sie da ograbić

 

No proszę perpetum mobile. Tylko dlaczego w opisywanej przeze mnie instalacji uzysk z 1 kW mocy nie daje ilości energii 1MWh?

Jak dobrze pójdzie to może dociągnie do 700-750MWh przy pełnym roku.

Panele i inwerter ganc nóweczki, nie śmigane u Helmuta.

 

Co do PIS-u to jakoś nie widzę, żeby cokolwiek zostało zmienione w ustawie.

 

Co do instalacji to klient nie kupował samemu sprzętu, ale sprzedała go firma, która się na tym ponoć zna i powinna się chyba najpierw upewnić czy tą instalację przyłączy do sieci i będzie sprzedawał energię, a jednak namówili go na tą instalację i teraz jest problem.

Co do kosztów, ze da się zrobić za 45 tys. to też nie porównujcie wykonanej instalacji własnoręcznie z instalacją zamontowaną przez firmę, która to wykonała od a do z, bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pracował za darmo tylko liczy na dochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ci nie daje 1MW to albo masz falownik do d albo cien masz na panelach

a co do instalacji to na średnich podzespołach juz sa oferty za 40 tys zł za 10kW osobiscie nie wiem jak to robią bo znam koszty markowych sprzętów ale maja montują bez dotacji w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do instalacji to klient nie kupował samemu sprzętu, ale sprzedała go firma, która się na tym ponoć zna i powinna się chyba najpierw upewnić czy tą instalację przyłączy do sieci i będzie sprzedawał energię, a jednak namówili go na tą instalację i teraz jest problem.
 
ot myslenie zyczeniowe. Znalazl sie gosciu co chcial wydac kase i kupic oraz gosciu co chcial zarobic kase i sprzedac. I teraz ten niezadowolony szuka frajera a kto bogatemu zabroni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalację na mikro inwerterach 3 fazy 5 kW bez możliwości oddania energii do sieci (brak możliwości wejścia w opusty) jeszcze 4 lata :( taki program dofinansowania ale instalacja baaardzo tania

myślałem o grzałkach do bufora ale jak to ugryźć aby energia szła tylko z fotowoltaniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.