Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba żałuję zakupu tego pieca. Miałem brać defro akm II i szkoda, że mnie namówili na stalmarka.

Kurde mnie to samo gnębi... Tez mielismy na oku Defro ale zdecydowalismy sie na Stalmark bo byl tanszy i polecil go nam ktos tam... Chociaz sa tez tematy na forum ze Defro dziala marnie. Trzeba sobie teraz radzic z tym co mamy. Moze rzeczywiscie duzo zalezy od opalu?

A propos palenia, zastanawia mnie jedna sprawa. U nas przerwa podtrzymania wieksza niz 30 minut nie przejdzie (przy zamknietej i przy otwartej klapce). Jak wy to robicie ze tyle wam trzyma??? Nawet przy podawaniu co 2 minuty ( jak kiedys testowalismy ustawienia) ta przerwa nie mogla byc tak dluga bo kociol sie wygaszal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje obecne ustawienia

 

przerwa podawania 4 min.

went. 40%

przerwa podtrzymania 120 min.

went. w podtrzymaniu 60 sek./25 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za to staram się aby mój Stalmark jak najdłużej pozostawał w trybie praca a jak najkrócej w podtrzymaniu... wtedy najefektywniej spala mi się opał (Miał Piast 25) - przerwę podawania mam na 6:45min i nadmuch 18%

Do zadanej dochodzi w jakieś 20min i w podtrzymaniu pozostaje około 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

levvy - i jak spalanie w takich parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z miału zawsze będzie dużo popiołu.

 

Zwiększanie przerwy podawania nie wiele Ci da.

 

Mnie też pali ok. 25kg/dobę, a domek mały tyle, że z bali drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie tak i skrócić przerwę podawania na 3-4 min. maksymalnie.

 

u mnie szuflada popiołu prawie pełna po jednej dobie - miał 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 2-3% zmian dmuchawy sobie daruj :) zmieniaj co 10%, mniejsze różnice to raczej detale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka chata?

300m2 powierzchni, pomieszczenia 150m2 o wys 3,5m i 150m2 o wysokości 2,5m

35 grzejników po 13 żeberek żeliwnych

Budynek stary około 130 lat mury 60cm w środku przerwa powietrzna. Okna 1/2 nowych drewnianych, a druga połowa starych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim opalem palicie w tym piecu jaki opal chodzi o typ wegla i kalorycznosc.

 

z poprzedniego mam jeszcze retopal za 790zl tona, ale juz sie konczy i musze cos kupic do tego pieca co polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku paliłem retopal piast, u mnie za 660 zł, ale teraz przerzuciłem się na miał 23, bo spalanie nie wiele większe (fakt, że więcej popiołu), a cena 460 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku paliłem retopal piast, u mnie za 660 zł, ale teraz przerzuciłem się na miał 23, bo spalanie nie wiele większe (fakt, że więcej popiołu), a cena 460 :-)

 

a jak z osiąganiem temp?

 

lepsza na retopalu czy na miale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba retopal lepszy, ale różnica wg mnie nie warta 200 zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie najlepszymi opiniami szczyci się miał z Piasta i z Janiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia ustawieniami a jak macie komin otwarty na maxa czy przymknięty, tyn piec ma regulację.

 

A po co jest ta klapka na dolnych drzwiczkach z popielnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma szyber na połowę.

 

Klapki używaj tylko do palenia na dodatkowym ruszcie - dopływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest - jeszcz nie podłączony, ale pierwszy szok to te delikatne blaszki jako obudowa ocieplenia. mam nadzieję że to nie skoroduje po latach. druga to malutki popielnik (poprzedni był 2x większy tzn dwie takie szuflady obos siebie.

 

Zaskoczyła mnie jedna śrubka przytwierdzona jako "zapas" na trytku  pod tłokiem, nie wiem po co ona tam jest?

A gdzie znajde zawleczkę która ponoć się czasem zrywa? bo mam pełno ich ze ślimaka i niewiem czy one pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.