Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Komina


mlodzieniec

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ogłosiłem konkurs " co kryje pod sobą kufajka"..... Do wygrania ta własnie 30-letnia i nigdy nie noszona , zawsze wisząca w tym samym miejscu, kufajka :) ;)

 

mała podpowiedź: - instalacje mam grawitacyjną...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kurcze miałem napisać że instalacja jest typu otwartego ( a napisałem o grawitacji )......   

 

 mamy zwycięzce.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     No i masz drugi minus docieplenia komina. Naczynko nie ma się od czego dogrzewać zimą i może być duży bum !  A co do konkursu, to może któryś z kolegów wie do czego albo od czego jest niebieskie plastykowe naczynie stojace przy kominie ? ;)

Naczynie jest grubo owinięte "czymś tam" i jak widać ubrane w cieplutką kufajke :) .... naczynie jest odsunięte 15 cm od komina, a komin zimą zawsze był zimny na poddaszu więc i tak naczynie nie pobierało z komina żadnych "cieplnych plusów"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, kto pierwszy tak ogacił komin i udzielił wskazówek :D Choć mój jest bardziej partyzancki, nie chciało mi się tak idealnie docinać, aby tylko komin się nie zaziębiał zimą, efekt osiągnięty i o to chodziło. A pod kufajkę podłóż coś jeszcze, im więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa , najpierw był pastuch, następnie pastuch automatyczny, a na końcu ostał się tylko automatyk - to się nazywa ewolucja!. :D

o to ciekawy wątek ale faktycznie ewolucja była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony tak Żeś mnie wystraszył tym "bum" ;) że zaraz wlazłem na poddasze zrzuciłem z naczynia przelewowego kufaje i ogaciłem naczynko wełną (25cm) chociaż jak delikatnie wszystko okręciłem sznurkiem to pewnie się zrobiło z 15 cm grubości wełny....teraz napewno będzie mu cieplej niż w kufajce :)... żeby kufaja nie czuła się odrzucona to opatuliłem nią dodatkowo rurkę wylewki od naczynka...

.. poza tym cała moja instalacja ( mam zasilanie górne) jest rozprowadza 10 cm nad podłogą poddasza (i czymś tam owinięta , zaizolowana) i nawet w 30 stopniowe mrozy nic jej nie było....

 

P.s. Młodzieniec Twoje jakże cenne wskazówki dotyczące ogacenia komina były niezastąpione ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk nie doceniasz mnie ;) :)

.... właśnie taki zawór mam założony na kotle zaraz przed zaworem spustowym do spuszczania wody z kotła....

Czy takie umiejscowienie zaworu bezp. jest poprawne?

 

P.s. oczywiście co do tego zaworu to Przemka sprężyna :) jeśli chodzi o jego obowiązkowe zastosowanie nie o miejsce jego założenia. ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk stało się posprzątałem graty na poddaszu :) ... Zeskładowałem je w jednym miejscu nad najcieplejszym pokojem..są to głównie pudełka opakowania po tv, sprzetach elektronicznych itp., pokaźna warstwa kartonów 50 cm gruba...Jakaś izolacja zawsze będzie :) ;)... nie mam gdzie ich wynieść, a wyrzucić nie mogę.... 

....poddasze ma 110m2 podłogi ( zalany styropian 5 cm), na około 90 m2 rozłożyłem wełne 20 cm, na pozostałych zalega "super izolacja" w postaci kartonów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie natury filozoficznej. mam welne do rozlozenia na stropie ale na polowie stropu jest chyba z 5cm trocin. na poczatku planowalem to wyrzucic ze strychy i rozlozyc sama welne ale teraz sie zastanawiam czy jest sens. za wyrzuceniem przemawia fakt ze trociny sa latwopalne a za pozostwieniem dodatkowen 5cm izolacji.

co teraz praktykuje sie przybrozkladaniu welny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem częściowo jakies trociny, ale wszystko wywaliłem do gołej posadzki i na niej ulożyłem wełnę. Izoluje świetnie bez trocin, przy okazji jest posprzątane i  w razie jakiegos remontu poddasza czy potrzeby zwinięcia izolacji nie ma wstydu, że pod spodem kupa śmieci. Jak dasz ok. 30 cm wełny to juz będzie bardzo dobre ocieplenie, przy lambdzie 0,04 masz R = 7,5 a juz dobra izolacja jest przy R=5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     No i masz drugi minus docieplenia komina. Naczynko nie ma się od czego dogrzewać zimą i może być duży bum !  A co do konkursu, to może któryś z kolegów wie do czego albo od czego jest niebieskie plastykowe naczynie stojace przy kominie ? ;)

Poprawiłem to ocieplenie komina tzn. w miejscu gdzie naczynie przelewowe jest przywieszone przy kominie pozbyłem się wełny z komina ( otwór 40x40 cm) żeby komin dogrzewał naczynko....  Powinien mocniej tym kawałkiem dogrzewać niż wcześniej bo w końcu będzie dużo cieplejszy,bardziej wygrzany.... taka moja "teoryjka"  ;)

Oczywiście cała reszta naczynia opatulona jest wełną i czymś tam jeszcze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....dobre.....dobre. ..... tak dobre jak Twój tekst z zimną kufają..... :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.