Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom 150 M2 Jaki Kocioł Gazowy I Grzejniki


kamiluss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stałem się właścicielem domku jednorodzinnego dość przypadkowo, więc nie posiadam projektu technicznego wiem tylko z czego był wybudowany i jak ocieplony.

dom parterowy z poddaszem użytkowym, dach 4 spadowy dachówka cementowa, ocieplany wełną mineralną 15 cm lambda 0,033 i 5 cm 0,039, ściany zewnętrzne ocieplone styropianem 15 cm lambda 0,038, dom ma 159 m2 i okna 4x okna standardowej wielkości i 3 drzwi balkonowe na taras i 4 okna dachowe takie mniejsze okna firmy velux 5 komorowe profil aluplast, 30 m2 podłogówki (Rury polipropylenowe z włóknem szklanym? ), dwie łazienki i kuchnia, najdalszy punkt poboru ciepłej wody oddalony od miejsca instalacji kotła to 7m idąc po rurach. Rodzina 3 osobowa w tym dziecko 4 lata.

Od godziny 7 do 15 nikogo niema w domu, więc w tych godzinach nie będzie poboru ciepłej wody, w nocy śpimy to też nie będziemy używać wody, mam zmywarkę i prawdę mówiąc raz na tydzień coś myję ręcznie do zmywarki dopływa zimna woda.

kaloryfery muszę zamontować w pokojach:

1x 30m2

2x 10m2

3x 17m2

łazienka na piętrze 12m2

Tak więc muszę wybrać teraz kocioł (z tego co czytałem najlepiej kondensacyjny, lecz do końca nie wiem. Podobno niektóre są takie że nie trzeba ich czyścić-a budżet mam ograniczony) jedno czy dwu funkcyjny z zasobnikiem czy bez, kaloryfery zimno temperaturowe czy zwykłe, aluminiowe czy miedziane a może stalowe abo żeliwne (tych ostatnich chyba już nie ma ) jaki sterownik pogodowy czy jaki?

proszę o jakieś zestawienie, jak będzie brakowało jakiejś informacji to w miarę możliwości postaram się pomóc.

Dziękuję i pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie chciałem zrobić, lecz nie chciałem odpowiedzi w stylu: "po co piszesz o opinie jak i tak przyjdzie instalator i powie co i jak i jego posłuchasz". Jest to dość ważna kwestia dla mnie, miałem nadzieje że ktoś mi delikatnie podpowie co się bardziej opłaca i ile mniej więcej będę płacił, bo niezbyt ufam fachowcom, boję się że mnie naciągną.

Kaloryfery muszę tylko poprzykręcać rurki już są zainstalowane i wyprowadzone (stąd wiem jaka ilość grzejników mnie interesuje :)). piec też tylko do podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie wiedziałem, że posiadasz już wykonaną instalacje. Czyli brakuje Ci kotła oraz grzejników.

Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny plus zasobnik ciepłej wody do tego grzejniki stalowe dobrane pod parametr 55 sC oraz sterowanie pogodowe

Posiadasz dwie łazienki więc kocioł dwufunkcyjny nie poradzi sobie z grzaniem wody

 

Jeśli nie ufasz fachowcom to po zrobieniu wyceny przedstaw ją na forum a powiemy Ci czy propozycja Twojego instalatora nie zawiera błędów oraz czy cena jest przystępna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.