Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Eko Groszku A Peletu - Co Się Bardziej Opłaca


Gość Hydra1976

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli wypowiedź kolegi , a ty wskoczyłeś pomiędzy te wypowiedz i powstało zamieszanie ;)

Pomijając to, że powietrzna pompa ciepła grzeje parokrotnie taniej niż kocioł pelletowy, jest ekologiczna i bezobsługowa, to palenie węglem jest tańsze niż pelletem, czyli dżuma jest trochę lepsza od cholery :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie do mnie i nie bardzo wiem co miałeś na myśli

ale jak porównywać z postu 72 takie samo zapotrzebowanie to za 13tys kWh zapłaciłbyś więcej grzejąc peletem niż pompą z COP 3. Jakieś 100zł więcej

No właśnie 100zł więcej to nie jest parokrotnie drożej.

A im zimniej to pellet bardziej się opłaca w stosunku do PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam podkoloryzował trochę, każdemu się zdarza :)

 

Dziś u sąsiadów fajny temat założony http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218242-SCOP-zmierzony-w-skali-roku-pompa-powietrze-woda

SCOP równo 2

co najmniej pól KOPa jak nie więcej zjadły 2 pompy obiegowe i kabel grzewczy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj posty #72-75 z tematu http://forum.info-og...ja/page__st__60

Moja wypowiedź była taka:

 

"Dlaczego?

Można porównać wprost.

Cena 1 kWh nie zależy od rodzaju domu ani też klimatu.

U Ciebie jest z pelletu taka jak u Kolegi z pompy ciepła. I wszystko..."

 

Jak ktoś przeczyta to ze zrozumieniem to łatwo dojdzie do wniosku, że to tylko i wyłącznie 2 przykłady (a nie nawet jakaś średnia). Tam cena wychodzi taka sama i nic więcej.

Liczone to było dla ceny prądu 0,63 zł/kWh (!).

A dlaczego nie o połowę taniej? (wtedy już pelletem byłoby 2 razy drożej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie broni Ci płacić 0,63 zł/kWh.

Ale nie każdy tak musi robić...

 

A nawiązując do linku z muratora, to gostek jest śmieszny - rozwali system sprawdzony przez producenta, bo zainstalował pompę o mocy 70W zamiast 10W. Bufor też pewnie goły i wesoły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie broni Ci płacić 0,63 zł/kWh.

Ale nie każdy tak musi robić...

 

 

 

Tak samo nie muszę kupować pelletu po 900/t mogę kupić po 650/t i też się będzie palić- jeszcze taniej ;) .

 

Widzę że ta licytacja zaczyna nie mieć sensu

 

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno 150l baniaczek nazwać buforem. Może faktycznie tak to sobie wymyślili do defrostu, by użytkownik nie zauważył chwilowego spadku na zasilaniu?

Tu akurat taki się trafił, co zauważył brakującego KOPa w rachunkach :D

 

@sambor wiesz, że bym ci tego nie zrobił. Tylko próbuje powiedzieć, że nie każdy wyciągnie z peletu pod 15 MJ/kg. Jak dobrze kocioł nie był by dobrany, to i tak rzadko kiedy będzie chodził na nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie muszę kupować pelletu po 900/t mogę kupić po 650/t i też się będzie palić- jeszcze taniej ;) .

 

Widzę że ta licytacja zaczyna nie mieć sensu

Rzeczywiście, sensu nie ma, bo ja piszę o tym samym prądzie a Ty o innym pellecie (prawdopodobnie o takim, który lepszych wyników niż ten za 900 nie daje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno 150l baniaczek nazwać buforem. Może faktycznie tak to sobie wymyślili do defrostu, by użytkownik nie zauważył chwilowego spadku na zasilaniu?

Tu akurat taki się trafił, co zauważył brakującego KOPa w rachunkach :D

Jak koleś to zauważył a nie ma pojęcia ile taka pompa powinna prądu brać i jeszcze hydraulik co ją puścił na 2 biegu to też układ wysmarował odpowiedni...

Coś czuję, że jak się nie opamiętają, to wytną to wszystko i w ten sposób hydraulik z użytkownikiem zrobią lepiej niż fabryka dała :lol:

Sprężarka zacznie się włączać i wyłączać jak szalona, prądu pójdzie jeszcze więcej a na koniec się spali i PC po roku będzie do wyrzucenia :blink: :lol:

Taki system im wyjdzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, sensu nie ma, bo ja piszę o tym samym prądzie a Ty o innym pellecie (prawdopodobnie o takim, który lepszych wyników niż ten za 900 nie daje).

 

Pellet tańszy w moim przypadku wymaga czyszczenia kotła co 2-3 dni, pellet za 900 wymaga czyszczenia co 14 dni i to jest podstawowa różnica, na ciepłomierzu wyniki spalania są praktycznie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ! A ja bym podszedł do tematu z jeszcze innej beczki - na pelecie musi na pewno częściej chodzic podajnik, bo co pare minut musi sie załączyc podtrzymanie, żeby nie zgasło - idzie za tym większe zuzycie prądu przez piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na pewno

1 tona pelletu - 900-930zł 1 tona LPG ( ceny średnie z VAT z 23 07 13) 3650-3800 zł

 

Do kolegi @majschi - przypominam że do PC potrzeba prądu., a gaz ziemny mam ok 4km od działki.

Jedna tona LPG to okolo 1700 litrów - ok.5100 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.