Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Pompy Przy Starym Kotle Węglowym , Kontrowersje !


PiotrInstalator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym przedstawić pewien problem zaistniały u mnie w domu, bardzo proszę o szybkie odpowiedzi.

 

Jestem na etapie dokańczania instalacji solarów w własnym domu.

Pojawił się problem z grzaniem zbiornika solarnego przez górną instalację z kotła węglowego.

Do tej pory instalacja była z obiegiem grawitacyjnym.

Jak wiadomo aby podłączyć do starego sytemu nowy zbiornik solarny potrzeba dołożyć pompę co do stergo kotła.

 

Problem polega na tym że nie da się pompy zamontować na zasilaniu bo potrzebny jest także zawór na lato odcinający grzejniki, trójnik z odejściem na zbiornik solany i dopiero pompa z obejściem a to po prostu się na zasilaniu w żadny sposób nie zmieści.

 

Chcę natomiast założyć pompę na powrocie a na zasilaniu zamontować zawór na lato.

Tylko problem jest w tym że zbiornik wyrównawczy jest wpięty na piętrze do jednego z pionów ( w drugim końcu domu )

 

Boje się aby czasami nie spowodowało to jakiegoś wybuchu.

Zasilanie będzie odcięte zaworem na lato, na powrocie będzie obejście pompy z zaworem różnicowym.

Oczywiście w płaszczu pieca dam jeszcze zawór bezpieczeństwa ale czy to jest wystarczająca ochrona.

 

Proszę o odpowiedzi czy taka instalacja będzie bezpieczna ( mnóstwo zaworów a naczynie gdzieś na drugim końcu instalacji )

Ja sam obawiam się źe taka instalacja będzie kontrowersyjna.

 

Proszę o odpowiedzi w miarę możliwości szybkie, ponieważ jutro rano zaczynam spawać a solar musi być uruchomiony w poniedziałek.

post-45925-0-56984400-1376684018_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj pompę CO na powrocie bez żadnych zaworów zwrotnych. Jedynie filtr i zawory odcinające przed i za pompą aby można było czyścić filtr bez konieczności spuszczania wody z obiegu. Na powrocie z instalacji CO zainstaluj zawór, którym odcinać będziesz grzanie w lecie. Wężownice górną zbiornika solarnego podłącz: zasilanie do głównej rury wychodzącej z kotła poprzez zawór zwrotny (najlepiej klapowy), powrót pomiędzy zawór odcinający CO a zawór przed filtrem pompy CO. W takim układzie rura bezpieczeństwa nie będzie zamykana i nie będzie bum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.