Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła- Niski Czopuch


karla

Rekomendowane odpowiedzi

Zostajemy jednak przy piecu z podajnikiem, na razie wybór padł na - OGNIWO EKO PLUS - 16kW , chyba nie będzie aż tak bardzo przewymiarowany i mam nadzieję że jest wart swojej ceny? Podobno ma dobry sterownik i palnik. Powiem szczerze wolałabym bardziej Tech Ecco Duo ale najniższa moc to 17kW - więc jak tak bedę kombinować to dojdę do 20kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może dorzucę trzy grosze.

 

W projekcie miałem kocioł 25kW. Powierzchnia mało istotna bo tak na prawdę istotna jest kubatura...

Poczytałem forum, zacząłem być sceptycznie nastawiony do tych 25kW - zjechałem do 20kW.

Pogadałem ze sprzedawcą co i jak mam zbudowane - gość mówi - 17kW spokojnie wystarczy (akurat był Defro AKM z czopuchem do góry). Trochę się obawiałem aż takiego obniżenia mocy.

Zima przeszła, spaliłem 4 tony dosyć podłego miału, kocioł bez problemu się wyrabiał nawet w największe mrozy. Pewnie jakby miał 15kW to też by wyrobił.

 

Swoją drogą pewnie bym się zdecydował na przeróbkę komina bo jeśli wejście do komina ma determinować wybór kotła choćby kiepskiego byle czopuch wyrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostajemy jednak przy piecu z podajnikiem, na razie wybór padł na - OGNIWO EKO PLUS - 16kW , chyba nie będzie aż tak bardzo przewymiarowany i mam nadzieję że jest wart swojej ceny? Podobno ma dobry sterownik i palnik. Powiem szczerze wolałabym bardziej Tech Ecco Duo ale najniższa moc to 17kW - więc jak tak bedę kombinować to dojdę do 20kw

 

o tym kotle i sterowniku dowiesz się wiele na platformie esterownik.pl

poczytaj tam forum będziesz wiedzieć więcej

jesli zapotrzebowanie wyliczyłaś sobie na 14KW to te 2KW nie będą dużym problemem.

większym byłoby zapasowe 9 gybyś została przy opcji 25KW jak na początku

 

co do kociołka ze Stąporkowa to bliźniaczy zestaw prawie do mojego - różnica w nazwie i malowaniu- mój jest dla marketów a eco duo sprzedają "normalnie"

niestety sterowniki w tych kotłach są dla użytkowników mających pojęcie o paleniu w kotle retortowym i nie są najprostsze w obsłudze zwłaszcza dla laika- wiem coś o tym(2 zimy w kotłowni nim się nauczyłem o co chodzi)

nie wiem też jaki palnik obecnie montują do tego modelu- jeśli jest na miarę to nie ma tragedii ale jeśli jak u mnie to omijać z daleka bo zabawy dużo czeka wtedy.

obecne modele sprzedawane w markecie mają już palniki "na miarę" ale mnie się trafiło 40KW monstrum które ma moc minimalną wyższą niż ja potrzebuję maksymalnej ale to tylko jako ciekawostkę podaję.

 

palnik w ogniwie to burner S nadaje się nie tylko do dobrego ekogroszku ale również do miału i mieszanek różnych paliw

sterownik ma kilka trybów pracy i można wybrać co komu pasuje a jak lubisz gadżety to się będziesz mogła w robocie pochwalić że możesz kotłem z telefonu sterować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za nowe odpowiedzi. Kotła na razie nie kupiliśmy bo zaproponowano nam coś na wymiar- niby wszyscy w okolicy sobie tego producenta chwalą, oczywiście jest to jakiś beznazwowy piec. Pojdziemy, sprawdzimy co to wogóle są za piece, no i co wogóle ten producent nam powie. Juz wiem mniej wiecej czym się kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... zaproponowano nam coś na wymiar- niby wszyscy w okolicy sobie tego producenta chwalą, oczywiście jest to jakiś beznazwowy piec. Pojdziemy, sprawdzimy co to wogóle są za piece, no i co wogóle ten producent nam powie. Juz wiem mniej wiecej czym się kierować.

 

 

aż jestem ciekaw efektu końcowego.

ciekawi mnie co otrzymasz i w jakiej konfiguracji oraz mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest określana ( mierzona) moc tego kotła na wykresach?

Jeżeli to pytanie było do mnie i moje wykresy to to pytanie nie do mnie. Mogę się tylko domyślać lecz może to być błędne.Może być brane pod uwagę zużycie, kJ określone przy wpisie, czas? Nie wiem. Najlepiej zadać to pytanie u źródła czyli producenta bo to jego technika :)

 

Mnie wystarcza to co pokazuje i jak steruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie było ogólnie do użytkowników sterownika eCoal - czy ktoś z was zastanawiał się nad tym jak jest liczona moc pokazywana na wykresie, jeżeli to moc liczona wg ilości paliwa to jak jest ona odnoszona do mocy kotła przekazywanej na odbiory?

Może ktoś zamontowalby ciepłomierz i pokazał moce z kotła odbierane przez instalację.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kocioł aby ogrzał mi dom, abym nie miał z tym kłopotów, miał być na tyle dobry aby taki laik jak ja mógł sobie z tym poradzić.

Sterownik to robi znakomicie.

Teraz jaki ja mam cel szukania dodatkowych danych? Do czego mi to potrzebne? Jeżeli będę zainteresowany to zapytam producenta i wierzę że takie dane mi poda, więc po co mi dodatkowe przerabianie instalacji aby wstawiać jakieś mierniki? Spala mało, spala dobrze, nie ma kłopotów i jest bezobsługowe jeżeli nie liczyć wsypania grochu i wybierania popiołu.

Czegoś więcej mi potrzeba?

To co jest na wykresach wystarcza do podglądu i kontroli tego co chcemy uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.