Skocz do zawartości
plebidka

Ogniwo Ogniwo S6Wc-20 Kw

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie a mianowicie jaka moze być temperatura spalin w kotle ogniwo s6wc 20 kw,przy normalnej eksploatacji tzn na piecu okolo 60 stopni,PONIEWAZ SPEC OD KOMINÓW ZAMUROWAŁ MI KAMIONKE PRZY ZAKONCZENIU KOMINA (U WYLOTU),A PRZEZ CAŁĄ POZOSTAŁĄ DŁUGOSC KOMINA OKOLO 12M POZOSTAWIŁ DYLATACJE, I NIE WIEM CZY MI NIE POPĘKA TA KAMIONKA PRZEZ TO ZAMUROWANIE.KOLEGA Z FORUM PISAŁ MI ZE DO 250 STOPNI NIC SIE NIE STANIE ALE PRZY WYZSZYCH TEMP. PEKNIE.PROSZE O PORADE JAK TO WYGLĄDA,GDYZ PO NOWYCH BUDOWACH W OKOLICY WIDZĘ ZE TĄ KAMIONKE U WYLOTU KOMINÓW JEDNAK ZAMUROWYWUJĄ-TO JAK TO W KONCU JEST?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez daniello27
      Witam wszystkich. Kocioł ogniwo 13 kw palone weglem i drewnem. Piec ma mozliwosc podłaczenia dmuchawy z boku pieca. Jaka dmuchawe kupic? Prosze najlepiej o linka bo jestem zielony. Do tej pory palone w piecu.. Tak ze trzyma gora 2 godziny. Najeazniejsze pytanie czy majac taką dmuchawke ze sterownikiem moge zasypac kociol weglem i ustawic tak ze jesli temp. Spadnie ponizej 40 stopni to sama zacznie mu dmuchac? 
    • Przez Pawel098
      Witam. Mam pytanie dotyczące temperatury wychodzącej i powracającej do pieca. Pierwszą zimę paliłem w piecu Ogniwo eko plus m i dla zadanej temperatury 60 stopni temperatura powrotu wynosiła około 45-48 stopni. Teraz przeszedłem na tryb letni i przy temp. 55 stopni powrót wynosi 53-57 stopni. Czy to normalne żeby powrót był trochę cieplejszy od temperatury wychodzącej?
    • Przez wojtekkowal
      Wydaje mi się, że jeszcze nic na ten temat nie pisano:
      http://www.ogniwobiecz.com.pl/classic-ds/

DS-18-Certyfikat-5-klasa.pdf DS-18-Certyfikat-ekoprojekt.pdf
    • Przez tkowal
      Witam serdecznie!
      Dość niedawno zakupiłem dom. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z piecami. Spalanie ponad 30kg na dobę, zaciekawiło mnie i zacząłem zagłębiać się w temat. 
      180m2, obłożony cegłą, dwie kondygnacje, dół w podłogówce prócz garażu, 11 grzejników bez głowic termostatycznych.
      Piec podłączony do internetu, można zajrzeć w ustawienia - LINK
      Jestem w stanie poprawić jakość spalania? 

• Przez Micz
      Cześć.
      Mam problem z kotłem Ogniwo s6wc 20 kW. Ogrzewam nim około 140-150m2 piętrowego domu , ściany głownie pustak żużlowy, ocieplone 8cm styropianu. Piętro i poddasze nieogrzewane. Brak ocieplenia stropu i dachu. Okna na części ogrzewanej 80%plastiki mające kilka lat. 3 duże przeszklenia na części ogrzewanej + 3 na nieogrzewanej.
      Do rzeczy:
      Zdaję sobie sprawę, że największe straty mam na stropie, niestety w tym sezonie grzewczym już nic nie dam rady z tym zrobić.
      W piecu zapalam o 16/17 po powrocie do domu. Palę od góry na dmuchawie z PIDem. Temp zadana na sterowniku 55st. Po 2-3h od nagrzania na kaloryferze 45-50st. Niestety przy takich parametrach nie jestem w stanie osiągnąć w pomieszczeniach większej temperatury niż 16-18st, ze wskazaniem na 16. Przy zasypie praktycznie po drzwi wsypowe orzechem II około 20kg utrzymałem stałopalność w granicach 10h, czasem do 12, ale temperatura w pomieszczeniu leciała już w dół.  Jeśli palę słabym ekogroszkiem okolo 20MJ  to przy zasypie 20kg otrzymuję również w okolicach 10h stałopalności.
      Acha, co do porad z miarkownikiem - testowałem i zbyt duży problem z rozpaleniem, potem też nie lepiej - z resztą z tym kominem zawsze kiepsko się paliło na naturalnym ciągu, z dmuchawą jest o niebo lepiej  pomimo niskich obrotów.
      Co zrobić by poprawić stałopalność i dogrzać dom ? 
      Wiem , że zaraz wszyscy naskoczą , że strop nieocieplony itd itd , ale czytałem sporo tematów i ludzie  z nieocieplonym stropem , z nieocieplonym domem mieli lepsze temperatury w pomieszczeniach. Z resztą w rodzinie też mam kilka domów nieocieplonych o powierzchni podobnej i mają znacznie wyższe temperatury w domu, a spalają mniej . O co tu chodzi ?
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.