Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stary Dom Ocieplenie Styropianem Wilgoć


stopczyk0

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej pianką do styropianu. Ja tak mam zamiar usiebie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zapytac . Chodzi mi o szczyt . Styropian 10 cm do połowy, strych nie ocieplony . Niechce narazie kupowac blachy ;/
http://allegro.pl/show_item.php?item=5448268135
czym moge zakleic zeby woda sie nie dostawała pod styropian ??

 

 

Pianką ale chyba nie montażową? Ona za bardzo rośnie. Są pianki i do klejenia styro i do murowania pustaków ceramicznych więc niby czemu miała by się nie nadawać na ceramiczne?

 


zależy jaka piana te tanie za 9 zł rosną bardzo mocno ale są też takie malo rozprężne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podpinam się do tematu.

 

Panowie otóż po zimię chciałbym mój stary dom ocieplić. Teraz tak, dom jest przed wojenny do tego w pozniejszym czasie tez jakos w czasie wojny dobudowano piętro. Dom podpiwniczony. Dom na dole ma grube sciany, bo widze jak jest okno sciana ma okolo 40 cm. Do gory sciany juz sa cienzsze. 

Ciezko jest mi to wszystko solidnie opisac. Generalnie zastanawiam sie jaki styropian o jakiej grubosci uzyc, ale tez tak aby okna nie wygladaly jak by byly w tunelu. Myslalem o lambdzie 31 i styro 15 cm. W domu pojawia sie csami wilogc na scianach zewnatrznych czesto jak sa czyms zakryte. Jesli sa odkyte wilgoci nie ma. Do gory sciany zewnetrzne sa ocieplone tez od srodka jakas pianka. teraz pytanie czy jak ocieple z zewnatrz to czy nie powstanie wilogc przez to ocieplenie od wew i zew ?

 

Co polecacie?

 

Bdz moze znacie osobe, ktora by przyszla i wszystko mi w domu wymierzyla i pomierzyła i zadecydowala jak bedzie najlepiej? Najlepiej by takie pomiary nie byly drogie.

 

Oraz do starej elewacji na co najlepiej kleci styro, co sadzicie o piance klej np den braven badz tytan ? Chodzi oto ze chce sam ocieplic i najlepiej zeby szło to szybko i czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ja kleje pianką insta stick jest lepsza od tytan eos , robiłem 12 szt tytana reszta insta stick ona szybciej stabilizuje , grube mury to pewnie z pustką w środku tak myślę u mnie są ok 4-5 cm , ja daję styro 0,032 grafit bo tanio kupiłem , 12cm wiecej dach mi nie pozwolił ale i tak więcej bym nie dawał bo pasywniaka ze starego domu nie da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.