Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Ht 11Kw


mareckir1

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu coś spartolił.

Po pierwsze po co tu zawór różnicowy skoro nie będzie tu nigdy grawitacji.

Do tego samego punktu instalacji tyczy się pytanie jak to ktoś odpowietrzył bo odpowietrzenia tam nie widzę . Faktycznie to co ponad zaworem 4d w gałązce CO przypomina puzon bez możliwośći odpowietrzenia .

Ten element do poprawki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dodam tylko że instalacja działa idealnie, nie jest zapowietrzona, wszystkie grzejniki grzeją w 100%.. Ten piec nie stoi w piwnicy więc musiałem zejść rurą w dół zaraz za pompą c.o. Może rzeczywiście ta instalacja nie jest wykonana zgodnie z rzemiosłem ale wszystko działa i wykonałem ją sam i przy pomocy użytkowników tego forum więc jeżeli można to proszę jeszcze raz o naprowadzenie na producenta termostatu pokojowego i czy znajdzie on zastosowanie w mojej instalacji?Może jeszcze tylko małe pytanie do kolegi mac65 jak poprawić ten element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku mogę to zrobić ale pytam się PO CO? Wszystko działa,grzeje,piecyk hula tylko to nieszczęsne pytanie o termostat pokojowy(przewodowy) jakiej firmy i czy znajdzie u mnie zastosowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.... jak poprawić ten element?

To proste .

Rozlutować jedno z kolan w najwyższym punkcie tego zakrętu a w to miejsce wlutować trójnik tak aby prosty przelot był z dołu do góry z kawałkiem rurki z gwintem na odpowietrznik u góry a boczne odejście tak jak jest w tej chwili. Żadna filozofia zasada jest taka aby w najwyższym z możliwych punktów powietrze nie miało możliwości się gromadzić , to samo zrobiłeś już przy bojlerze więc nie musisz daleko szukać wystarczy spojżeć wyżej . .

 

Po co Ci termostat pokojowy do kotła węglowego . Termostaty na grzejnikach ( oczywiście nie wszędzie ) w pomieszczeniach po zamknięciu lub chociaż ograniczeniu przepływu powodują wzrost temperatury na powrocie kotła co skutkuje okresowym zmniejszeniem zapotrzebowania na moc . Temperaturę na kotle utrzymujesz na stałym poziomie , temperaturę na instalację regulujesz 4d. Jeżeli chcesz już bawić się w sterowniki pokojowe to w tym rozwiązaniu jedynie sterowanie zaworem 4d - siłownik 4d + sterownik = niezła kasa . Chcesz to wydaj a jak kiedyś będziesz miał gaz albo prąd będzie miał w naszym kraju przyzwoitą cenę to wtedy warto zainwestować w rozbudowane sterowanie pogodowe .

Kocioł węglowy raz rozpalony będzie się palił aż braknie mu paliwa i nie da się go ani włączyć ani wyłączyć pokojówką niestety .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za odpowiedź,jeżeli chodzi o termostat pokojowy to doczytałem że po osiągnięciu zadanej temperatury w domy termostat rozłącza pompę c.o. Jeżeli rzeczywiście tak jest to opłaca się to zamontować bo po co pompa ma mieszać w miejscu i tłoczyć wodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za odpowiedź,jeżeli chodzi o termostat pokojowy to doczytałem że po osiągnięciu zadanej temperatury w domy termostat rozłącza pompę c.o. Jeżeli rzeczywiście tak jest to opłaca się to zamontować bo po co pompa ma mieszać w miejscu i tłoczyć wodę .

 

Niestety z kotła stałopalnego jakim jest kocioł węglowy odbiór ciepła być musi jak zasygnalizował kolega powyżej . Dobrze by było aby to minimum zgadzało się z minimalną mocą z jaką może pracować kocioł w przeciwnym razie doprowadzi to do zagotowania wody w kotle a w najlepszym przypadku do zdymiania i smołowania opału a to tylko marnotrastwo paliwa . . Dlatego sugerowałem termostaty nie wszędzie a pokojówka to już zbyteczny dodatek ( no chyba że taka w kusym fartuszku na etacie )

 

Wyłączanie pompy w Twoim układzie bez grawitacji zdecydowanie odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.