Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ostatnio odziedziczyłam po dziadkach dom.Chcę tam zamieszkać ale wymaga on remontu.Dom jest stary ,wybudowany 1949roku ocieplony ,okna wymienione na plastikowe.Powierzchnia użytkowa domu to 130m2.W domu są piece na węgiel do ogrzewania wody bojler na prąd.Chciałabym wymienić piece na coś mniej kłopotliwego.Zastanawiam się nad ogrzewaniem gazowym lub nad kotłem CO.Jakie są wady i zalety obydwóch systemów bardzo proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W domu są piece na węgiel- chodzi o kaflaki tak? jeśli nie to uścislij :)

Jak gruba jest warstwa ocieplenia, czy strop, lub dach jest także ocieplony? Jeśli dom został prawidłowo ztermomodernizowany, można pomyśleć o ogrzewaniu gazowym, koszta jednak znacznie wyższe ale wygoda nie do opisania :). Jeśli jednak boisz się kosztów, można pomyślec o kotle węglowym, zasypowym lub automatycznym, na miał lub ekogroszek- wszystko zależy od tego jaki masz budżet na wspomnianą inwestycję. Jeśli w domu są kaflaki, to trzeba będzie jeszcze doliczyć do zakupu kotła wykonanie instalacji co. Zdecyduj co będzie lepsze dla Ciebie, wtedy będziemy mogli rozmawiać o potencjalnych kandydatach :).

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytania

 

1. Ile masz pieniędzy na inwestycje, a później na eksploatację ogrzewania?

2. Jakie masz kominy (wysokość pole, przekroju, z czego zbudowany)?

3. Czy jest pomieszczenie (najlepiej piwnica) na kocioł, bojler i składowanie paliwa (węgiel drewno)?

4. Czy jest doprowadzony gaz?

5. Inne pytania zadał kolega Rafal71642

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka. Z tym ogrzewaniem zawsze jest tak samo...jak dochodzi do wyboru źródła ciepła można świra dostać! Stąd pytanie czy może ktos ma doświadczenia z piecami URLICH mini ...? czy to warte uwagi ? jak się sprawdza w praktycznym użytkowaniu. 15 Kw z takiego małego pudełka? a oferta ciekawa. Mimo że olej drogi jak diabli. Proszę o pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pellecie najwięcej zależy od kotła ale też nie mniej od samego pelletu, ja mam ten wzgardzony przez ciebie olejak z palnikiem na pellet ( Viking Bio) w okresie zimowym wychodziło 700-750kg/msc dla domu 260m2 bez ocieplonych ścian, obecnie ściany są ocieplone , więc zobaczymy ile spadnie.

 

Palę Lavą Stelmetu i narzekam tylko na cenę, reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość WkladyKominkowe

Wszystko zalezy tak naprawdę w jakich cenach się obrqacamy,bo podstawowe pytanie: czy dobry pellet może być tani? Moim zdaniem nie i warto się nad tym zastanowić,na ogrzewaniu czasem nie da się w tak prosty sposób zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem opałowym i LPG należy dać sobie spokój, no chyba, że ktoś nie ma na co pieniędzy wydawać. Polecam pelet, bo jest czysty i generalnie najmniej z nim kłopotów. Poza tym jego cena raczej nie będzie rosła, może nawet będzie spadać. Co do Ulricha to odradzam, bo nie są to najlepsze urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też od dłuższego czasu oglądam i czytam opinie o kotłach. Mam do wyboru ogrzewanie gazowe i na eko groszek, ale nie wiem co będzie później tańsze w użytkowaniu, bo wygodniejsze jest na pewno ogrzewanie gazowe. Zakup kotła to nie problem bo mam sprawdzony sklep, ważniejsze są koszty późniejszego ogrzewania. Chyba zdecyduje się na kocioł z podajnikiem firmy GALMETna węgiel kamienny eko groszek. Podpowiecie coś, bo zostało mało czasu do zastanawiania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to może wiedzieć co "główny księgowy" kraju wymyśli w kwestii opodatkowania paliw? Na razie nie płacimy akcyzy za węgiel czy gaz a co będzie za rok tego nawet "górale nie przepowiedzą". Nie wiem czy pomiędzy gazem ziemnym a ekogroszkiem jest aż tak duża różnica w kosztach eksploatacji. Nie wiem gdzie mieszkasz ale przynajmniej u mnie dobry ekogroszek kosztuje 800 zł i więcej a zimą nawet i po 1000 sprzedawali (workowany) czyli żadnego luksusu nie ma. Przy cenie 800-1000 zł za tonę to nie wiem czy gazowe nie wyjdzie na to samo. Jak koszty są podobne to osobiście wybrał bym gaz, ale bez żadnego nacisku na to paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od dłuższego czasu oglądam i czytam opinie o kotłach. Mam do wyboru ogrzewanie gazowe i na eko groszek, ale nie wiem co będzie później tańsze w użytkowaniu, bo wygodniejsze jest na pewno ogrzewanie gazowe. Zakup kotła to nie problem bo mam sprawdzony sklep, ważniejsze są koszty późniejszego ogrzewania. Chyba zdecyduje się na kocioł z podajnikiem firmy GALMETna węgiel kamienny eko groszek. Podpowiecie coś, bo zostało mało czasu do zastanawiania się.

Chyba żartujesz? Masz gaz i decydujesz się na groszek, toż to szczyt głupoty :)

Tak jak napisał mak, jeśli ekogorszek jest w cenie zbliżonej do 1000zł, to instalowanie kotła z podajnikiem, gdy mamy możliwość podłączenia gazu mija się z celem, a już przy cenie około 800zł trzeba się dobrze zastanowić, czy dla różnicy na poziomie 1000-1500zł chcemy się babrać w brudzie. Kocioł węglowy lub na drewno zawsze możesz dostawić do kotła gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie chodziło mi o takie wypowiedzi, a raczej podpowiedzi. Temat jest dla mnie mało znany, a jesli już to tylko z teorii, a produkty firmy Galmet ktoś mi polecił, dlatego napisałam o tym kotle. Dali nawet adres sklepu www w którym mają przystępne ceny kotłow, no ale nie będę już podawać :) .Jesli możecie jeszcze napisać coś o kotłach gazowych, czym się tutaj kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tutaj mamy ogromne pole do popisu, gdyż kotłów gazowych jest cała masa. Kotły z jedną komorą i dwukomorowe, kotły gazowe kondensacyjne, wielofunkcyjne, z otwartą i zamkniętą komorą itp. Zależy ile chcesz wydać pieniędzy, rozpiętość cenowa to 2-14 tyś. Najlepiej żeby był indywidualnie dostosowany do potrzeb użytkownika, no i miał małą emisję gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co tam komplikować? Wiadomo, że jeśli nowy, ocieplony budynek to najlepiej kocioł kondensacyjny, wiadomo, że jeśli dom to kocioł jednofunkcyjny z pojemnościowym ogrzewaczem wody i wiadomo, że jeśli chodzi o producenta to każda sroka... Pamiętaj tylko, żeby nie kupować niewiadomo jakiego super modelu, bo każdy spali ile ma spalić i nic na to nie poradzisz, dobrze jeśli będzie sterownik pogodowy sprzęgnięty z dedykowanym sterownikiem pokojowym i dobrze jeśli instalator będzie znał się na robocie, najlepiej autoryzowany. Najlepiej zrobisz jak po prostu zaprosisz do siebie instalatora jednej, drugiej i trzeciej firmy i posłuchasz co mają do zaproponowania, bo przez internet jeszcze nikt nikomu dobrze nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcesz mieć kocioł na pelet czy naklejkę buderus??? bo buderus jako sam nie jest buderusem tylko bosch em a po drugie kotły sa tylko malowane na niebiesko z naklejką buderus a to lokalne firmy je robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.