Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Uklad Otwarty-Podlaczenie Bojlera


Gość predox999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość predox999

witam,otoz chcialbym dowiedziec sie fachowych porad na ten temat,a dotyczy podlaczenia naczynia przeponowego 8l,prosze o jakies opinie na ten temat ;dziekuje za uwage ;pozdro;;;

post-51008-0-14878500-1370701545_thumb.jpg

post-51008-0-95054800-1370701581_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest źle zamontowane

 

Bzdura.

 

Naczynie jest zamontowane dokładnie tak, jak powinno. Ma być obligatoryjnie pomiędzy boilerem a zaworem zwrotnym. Musi mieć też stały "kontakt" z zaworem bezpieczeństwa. I tyle. Reszta to "kwiatki" i estetyka wykonania.

 

Nie wiem, czy kolega pracuje w przytoczonej firmie, ale nie wymogu stosowania orginalnych rozwiązań producenta. Zawór bezpieczeństwa ma mieć właściwy próg otwarcia, zawór spustowy możliwość otwarcia, a zawór zwrotny nie przpuszczać. Montowanie innych akcesoriów może być podyktowane specyfiką pracy danego układu, np. wysokie ciśnienie dojścia lub duży zład zasobnika grzany na wysoki parametr, wskazuje na potrzebę zastosowania regulatora. Duże naczynie wzbiorcze lub ich kaskada, to wskazanie do uzbrojenia ich w zawory napełniająco-spustowe, by nie wyłączać całego układu w razie awarii i wygodnie naczynie zdemontować.

 

Autor tematu ma niewielki zasobnik i hydraulikiem raczej nie jest. Wykonanie mogłoby być prostsze i mniej "zagmatwane", jednak jest prawidłowe i bezpieczne. Uwaga "Jest źle" to za mało i nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na instalacji wody użytkowej naczynia montuje się inaczej niż na instalacjach grzewczych. To naczynie jest źle zamontowane, a przykład dobrze zamontowanego naczynia podałem w linku. Przez naczynie musi być przepływ wody. Wystarczy kilka odbiorów Sanepidu, żeby wiedzieć o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz komentarze, do których trzeba pisać komentarz. Dopisuję więc, że Jaro966 słusznie zauważył zbytnie oddalenie naczynia CWU od rury zasilającej boilera lub brak profilowanego trójnika przyłączeniowego naczyń CWU i związany z tym "strach" przed bakteriami Legionelli. Czy ryzyko ich zagnieżdżenia jest aż tak wysokie, to bym się zastanowił, ponieważ optymalne warunki ich rozwoju, to przedział 35-45 stC, a takich temperatur tu nie będzie. Założyć też należy zasilanie wodą nieuzdatnioną.

Poza tym ruch wody w rurze wzbiorczej jest, i to przy każdym odkręceniu kranu, więc trochę tej chlorowanej wody jednak się wymienia.

 

Nie znam nikogo, kto dezynfekowałby (termicznie) swój zasobnik, po każdym urlopowym wyjeździe np.

Niewielu też pamięta o cyklicznym uruchamianiu tej funkcji sterowników przy normalnym użytkowaniu CWU. Większość z tych niewielu nie pamięta też o "odkażaniu" układów CWU, poprzez przepłukanie wodą 70 C rurarzu, jeżeli nie ma cyrkulacji.

 

Nie mam zamiaru obalać słuszności tych zasad, jednak wielu przepisom Sanepidowskim bliżej do paranoi niż do zdrowego rozsądku.

Tymczasem mój półtoraroczny chrześniak ma te zasady głęboko w... poważaniu i regularnie aplikuje sobie doustnie całe spektrum flory bakteryjnej.

I dobrze. Sterylni ludzie paradoksalnie żyją krócej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się podeprzeć tym linkiem to montaż wg zaleceń Reflex-a - z trójnikiem i szybkozłączką jest wymagany przy przepływie wody od 2,5m3/h co jest podane w tej instrukcji.

Naczynie mogłoby być bliżej rury i zaworu, ale to inst domowa i Sanepidowi nic do tego.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

witam, dzieki za porady dotyczace podlaczenia naczynia przeponowego staram sie zeby wszystko bylo ok,a co do tego podlaczenia mam rozumiec ze wszysko jest ok? Trojnik oryginalny z zaworem odcinajacym i oprozniajacym do tego naczynia mie moglem nigdzie dostac wiec zastosowalem tak jak przedstawili mi Panowie na tym forum i tak sie dostosowalem do tych porad,dzieki ;;pozdrawiam;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.