Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy - niskie ciśnienie w instalacji CO


eden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyn problemu jaki mam z instalacją co.

 

Na początek zaznaczę że kupiłem dom w tym roku, jest to pierwszy sezon grzewczy dla mnie, nie mam dokumentacji technicznej instalacji co a ma ona ok 8 lat.

System ogrzewania zbudowany jest na bazie pieca olejowego i zasila 2 obwody: grzewczy z grzejnikami na 3 kondygnacjach domu oraz podgrzewający wodę użytkową w wymienniku ciepła. Problem polega na tym, że ciśnienie wody w instalacji utrzymuje się na poziomie 0,5 bara, niezależnie jak często dolewam wody do instalacji (do ok. 1,5 bara) i odpowierzeniu kaloryferów (na najwyższej kondygnacji notorycznie zapowietrzają się i grzeją ok 20% powierzchni) w ciągu 12 godz. po dolaniu wody ciśnienie spada spowrotem do 0,5 bara. Nie podejrzewam nieszczelności rur i grzejników bo nie widać ani plam czy zacieków, tym bardziej że ciśnienie nie spada do zera tylko utrzymuje się na stałym niskim poziomie.

Czy może mieć to związek z naczyniem wyrównującym? (zamontowane w kotłoni na parterze obok pieca).

Proszę o pomoc lub o informację jak powinna być prawidłowo zbudowana instalacja co.

 

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz układ trzeba dobrze odpowietrzyć. U mnie układ otwarty odpowietrzał się prawie tydzień czasu po spuszczeniu z niego wody. Jeżeli nie masz nigdzie wycieku to ciśneinie nie może tak poprostu sobie znikać, gdzieś musi uciekać. Jak sugerowałeś może naczynko przeponowe?

 

Nie do końca rozumiem masz naczynko przeponowe czy wyrównujace?

 

Naczynie, zbiornik wyrównójący powinien byc zamontowany ponad najwyższym punktem instalacji co w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem masz naczynko przeponowe czy wyrównujace?

 

mam dwa naczynia przeponowe do gorącej i "zimnej" wody, postaram się naszkicować jakiś schemat instalacji żeby lepiej zobrazować. Przy układzie zamkniętym ciśnienie nie powinno spadać a woda "uciekać", ale z faktami ciężko polemizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż zawór bezpieczeństwa,może on przepuszcza i trzyma dopiero przy ciśnieniu 0,5 bara.

Naczynia przeponowe nie mają nic do rzeczy,chyba,że naczynie ma uszkodzoną przeponę ,woda grzejąc się zwiększa objętość,zawór bezpieczeństwa puszcza wodę ,a póżniej się zamyka,woda stygnie i ciśnienie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.