Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Ciepłej Wody W Bojlerze


mateo5801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ostatnio mam poważny problem, ponieważ brakuje mi cieplej wody z centralnego ogrzewania. Mam ogrzewanie tradycyjne, piecowe z pompą. Całe centralne ma 3 letni staż, więc chyba nie jest jeszcze takie stare Od pewnego czasu mam problem z woda z bojlera, centralne pracuje dobrze grzejniki grzeją bez problemu a woda w boljerze jest letnia i w kranie taka sama..Proszę pomórzcie co moze byc przyczyna,były odpowietrzane grzejniki i woda dopuszczana nie pomogło

post-50241-0-56087900-1365594480_thumb.jpg

post-50241-0-25899500-1365594728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być tylko kwestia kiepskiego obiegu C.O... proponuję zaraz po rozpaleniu w chwili włączenia się pompy choćby ręką skontrolować czy przez wężownicę bojlera jest przepływ tzn wg mnie już po kilku( kilkunastu) sekundach od włączenia pompy rura powrotna bojlera powinna być praktycznie niewyczuwalnie tylko chłodniejsza od zasilania. Sprawdź w pierwszej kolejności ten zaworek na powrocie czy nie przypchany jakimś syfem z instalacji..pozdr. Jeżeli nie to być może zapowietrzona wężownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawial zapowietrzenie skoro wczesniej dzialalo

sprobuj zrobic tak

uzupelnij wode w naczyniu wyrownawczym

zakrec zaworek zasilajacy przy bojlerze ( czerwony motylek) nastepnie poluzuj srubunek obok niego i spusc okolo 3-4 litrow wody

oczywiscie wszystko na wylaczonej pompie

pewnie oprocz wody poleci troche powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.