Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palniki Peletowe - Jakość- Deformacja Palnika A Gwarancja


Gość Hydra1976

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hydra1976

Witam

 

dawno nie byłem na forum, zima po prostu zawaliła nie tylko śniegiem ale robotą. Wpisuję właśnie 3 moim zdaniem ciekawe wpisy na gorącą z tego sezonu grzewczego - ciekawe co myślicie na te tematy - tylko błagam !!!! Ci co doświadczyli tematów, hejtersów od producentów kotłów nie zapraszam do rozmów bo od razu po wpisie widać , czy ktoś chce coś reklamować czy po prostu wymienić zdania.

 

Coraz popularniejszy jest pelet ( energetyka duża już nie musi go spalać więc ceny mają nawet spadać). Zamontowałem parę palników na pelety i serwisowałem je po paru miesiącach. Niestety, jakość peletu oraz regulacji użytkowników prowadzi w wielu przypadkach do deformacji palnika. Jak na fotce załączonej - palnik ecovarm po 2 miesiącach post-18036-0-91117000-1364290634_thumb.jpg

 

W pellasie deformacja palnika nie podlega gwarancji. Tak jest w wiekszości wypadków. Co najgorsze : WSZYSTKIE małe firmy nie mają SERWISU - zwalają go na instalatorów . A to dość skomplikowane urządzenia. Słyszałem że własne palniki mają cichewicz i kostrzewa. Zapewne one posiadają serwis bo to przecież producenci kotłów. Czy ktoś słyszał o tych palnikach?

 

Ja po serwisie ecovarm oraz KMP mam coraz gorsze zdanie o producentach palników , tych samodzielnych , małych co nie mają zaplecza serwisowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie to myślę że musisz obowiązkowo szukać tylko profezjonalistów i to jak myślę najlepiej dodatkowo ze stopniem profesorskim (np. Januszewski dziekan wydz.mech.) ale tak na poważnie to myślę że uwagi kumatych użytkowników wiele by Ci dały i pomogły. No ale szczegółowych inf. to tylko z naukowcami i do tego bezinteresownymi (gdzie takich szukać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kończę drugi sezon z palnikiem pelletowym Viking Bio i spoko - choć na forach o tym palniku podają że potrafi się przepalić rura palnika.

Mój sposób to bufor na potrzeby którego pracuje kocioł - 1/2 h pracy palnika i ok 40-50min przerwy w pracy - w tym czasie następuje rozładowanie bufora.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powinny byc instalowane przez wyspecjalizowane firmy instalatorskie które sa w stanie zapewnic serwis. Co ciekawe to wszzyscy do samochodów leją paliwo dobrej jakości a w kotle chca palić najgorszym syfem bo jest pare groszy tańszy.

 

nie wszyscy wiedzą co leją i jakiej to jest jakości

ale jak by na stacji paliw były dwa rodzaje oleju, ten po 5,4zł i tańszy 30% np po 3,8zł, to jestem ciekaw czy wszyscy by tankowali ten lepszy.

Co twoim zdaniem uzasadnia aż 30% różnice w cenie peletu? Parametry tego są takie same, jedyna różnica, to spiekające się popioły. W praktyce za wygodę rzadszego czyszczenia palnika trzeba dołożyć 300zł do każdej tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to są już dwa gatunki - tańszy i droższy - ok 30gr/l różnicy, pellet to ok 250zł/t - jak muszę zostawić kocioł bez obsługi ma 4-7 dni to musi byc lepszy (droższy) pellet na codzień z czyszczeniem kotła co 3 dni może być tańszy.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hydra1976

nie wszyscy wiedzą co leją i jakiej to jest jakości

ale jak by na stacji paliw były dwa rodzaje oleju, ten po 5,4zł i tańszy 30% np po 3,8zł, to jestem ciekaw czy wszyscy by tankowali ten lepszy.

Co twoim zdaniem uzasadnia aż 30% różnice w cenie peletu? Parametry tego są takie same, jedyna różnica, to spiekające się popioły. W praktyce za wygodę rzadszego czyszczenia palnika trzeba dołożyć 300zł do każdej tony.

 

Są też palniki jak Skiepko z czyszczeniem, co zapobiega spiekaniu. Niestety wszystkie palniki czy Skiepko czy Bmax z serwomotorem , wcześnej czy poźniej się blokują i serwomotor się pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.