Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże Zużycie Gazu A I Tak Zimno!


radek0389

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Niedawno kupiliśmy z żoną mieszkanie na poddaszu, mamy jedną ścianę ze skosami a nad nami znajduję się już tylko strych w średnim stanie. Ogrzewanie gazowe, i przy mieszkaniu 72m2 w miesiącu marcu (mimo że jeszcze się nie skończył i wcale nie był najzimniejszym miesiącem), na dzień dzisiejszy mam zużyte 200m3 gazu. To dużo. Mimo to w mieszkaniu jest nieprzyjemnie chłodno, piec działa w zasadzie non stop i nie może nagrzeć powyżej temperatury 17,5 stop. C. Piec to ferroli domina, a sterownim euroster. Kombinowałem z różnym ustawieniem, i z 50-60 stop na piecu i teraz z 80 stop.

Na całe szczeście zima się kończy (chyba) ale już teraz martwię się o kolejną, od czego mógłbym zacząć aby na tyle ocieplić mieszkanie by móc mieć racjonalne zużycie gazu i temperaturę? Myślałem o kamerze termowizyjnej aby sprawdzić gdzie ucieka ciepło. Proszę o jakieś wskazówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 m3 gazu to dużo? Ja uważam że na 72 m2 powierzchni to nie jest ilość która szokuje. A pewnie gaz spalasz również do podgrzewu cwu i gotowania to na CO zużycie masz nawet niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to kamerka termo i sprawdzić puki jeszcze jest zimno wtedy wiadomo gdzie w lecie ocieplać. Sprawdzić moc grzejników i do nich wyregulować kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego radek0389 doskonale cię rozumie , bo 5 lat temu sam mieszkałem w mieszkaniu na poddaszu i też miałem ogrzewanie gazowe. Z tym , że ja miałem 65 m2 , a spalałem dużo gazu( 300m3 miesiąc )w sezonie . powiem tak , ociepliłem sufit ( wełna i folia na suficie dodatkowo ), ściany ukośne i wszędzie tam gdzie tylko mogłem też dawałem wełnę. pomogło w stopniu zadowalającym. Spróbować nie zaszkodzi.Pozdrawiam albodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że to nie (tylko) wina ogrzewania, że w tych pomieszczeniach jest odczucie zimna.

Jeżeli mogę coś zasugerować, to użycie tych nowoczesnych materiałów izolacyjnych, które

posiadają warstwę (warstwy) odblaskowej folii aluminiowej. Ucieczka ciepła z domu (mieszkania)

następuje głównie drogą promieniowania i metaliczne folie są wyjątkowo skuteczne w zatrzymaniu ciepła

i tym samym w zapewnienie komfortu cieplnego.

Znalazłem kiedyś w necie wpis (po angielsku) na ten temat. Facet opisał swoje doświadczenie w małym

pokoiku na poddaszu, gdzie właśnie podobnie jak Ty odczuwał dotkliwe zimno mimo ogrzewania i "ocieplenia"

sufitu i ścian płytami styropianu. Za radą znajomego usunął styropian i zastąpił go folią metalizowaną.

Efekt był nieporównywalny- zrobiło się po prostu ciepło.

 

Przy okazji coś o pomiarach kamerą termowizyjną: zwracam uwagę, że kamera nie pokazuje "ucieczki ciepła".

Pokazuje temperaturę danej, obserwowanej powierzchni, co z ucieczką ciepła nie zawsze ma wiele wspólnego.

Interpretacja wskazań kamery to wielka sztuka, której (jak prywatnie oceniam) jakieś 99% firm wykonujących takie usługi jeszcze nie opanowało- oni zwyczajnie się mylą nie znając zasad fizyki. Ale to temat na osobną dyskusję.

HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyjrzeć się mieszkaniu i ogrzewaniu, w tym doborowi grzejników. Autor tematu chyba nie do końca wszystko opisał. Nie wierzę aby kocioł ogrzewający 72m2 temperaturą zadaną 80C nie dogrzewał mieszkania do 20 C przez cały dzień, gdzie podziewa się to ciepło. Powinien to zrobić w kilkadziesiąt minut, chyba że ściana zewnętrzna jest grubości 12 cm, gdyby tak było to na ścianach i stropach było by lodowisko. W większości domów mieszkań ogrzewanych gazem nie ma potrzeby ogrzewania aż tak wysokim parametrem, ale kłania się dobór grzejników . Po dociepleniu ścian powinieneś policzyć zapotrzebowanie na ciepło i pod to zapotrzebowanie dobrać grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ,u mnie w poprzednim mieszkaniu ogrzewanie dobierała i montowała mi ogrzewanie gazowe lokalna firma . piec był firmy junkers , a grzejniki płytowe buderus, rury miedziane.wszystko śmigało dobrze przez trzy lata , a kiedy zmienili rodzaj gazu gz 50 na gz 41,5 to piec zaczął zużywać więcej gazu a w domu zima,ocieplenie troche poprawiło sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heso poruszył bardzo interesujący temat. Chodzi o uczucie chłodu związane z niską temperaturą przegród. Niewiele osób wiąże ze sobą te 2 fakty, choć każdy uczył się o tym w szkole. I faktycznie folia aluminiowa jest w stanie wiele pomóc.Co do uczucia chłodu w mieszkaniu to rzecz trzeba rozpocząć od docieplenia chaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich.

Niedawno kupiliśmy z żoną mieszkanie na poddaszu, mamy jedną ścianę ze skosami a nad nami znajduję się już tylko strych w średnim stanie. Ogrzewanie gazowe, i przy mieszkaniu 72m2 w miesiącu marcu (mimo że jeszcze się nie skończył i wcale nie był najzimniejszym miesiącem), na dzień dzisiejszy mam zużyte 200m3 gazu. To dużo. Mimo to w mieszkaniu jest nieprzyjemnie chłodno, piec działa w zasadzie non stop i nie może nagrzeć powyżej temperatury 17,5 stop. C. Piec to ferroli domina, a sterownim euroster. Kombinowałem z różnym ustawieniem, i z 50-60 stop na piecu i teraz z 80 stop.

Na całe szczeście zima się kończy (chyba) ale już teraz martwię się o kolejną, od czego mógłbym zacząć aby na tyle ocieplić mieszkanie by móc mieć racjonalne zużycie gazu i temperaturę? Myślałem o kamerze termowizyjnej aby sprawdzić gdzie ucieka ciepło. Proszę o jakieś wskazówki.

 

Pozdrawiam

 

 

Dzień dobry.

Chciałbym zapytać, czy z tym problemem sprzed 3 lat, jakoś poradził Pan sobie.

Mam zamiar kupić mieszkanie, a ogrzewaniem i cwu steruje kocioł Ferroli, i mam w związku z tym szereg wątpliwości.

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.