Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metal-Fach: Kocioł Sokół Se Max Plusy I Minusy


OKTAWIUISZ5

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałbym palić w lecie drewnem iglastym i liściastym by podgrzać wodę sezonowane 5 lat przyszłościowo chce solary do grzania wody ale to w dalekiej przyszłości ta kto eko groszkiem lub jak mnie stać nie będzie miałem interesuje mnie opinia o zapalarkę i sondę lambda czy warto w to inwestować i czy cena u producenta jest taka kosmiczna niż u dystrybutorów bo u producenta kosztuje taki piec aż 12tysi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyglądałem się Kocioł SD DUO BIO A twojego na stronie producenta nie mogę znaleźć ale w sklepach jest to u producenta 14kw kosztuje 3tys Ciekawe czy ktoś oprócz naszej dyskusji się wypowie było by świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym palić w lecie drewnem iglastym i liściastym by podgrzać wodę sezonowane

To nie jest powód aby kupować kocioł na drewno. Drewno należny traktować jako paliwo zastępcze w okresie letnim i w okresach przejściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł jest skierowany bezpośrednio też na palenie drewnem nie jako zastępcze ??? To uważasz że nie warty uwagi. Bo tak jak pisałem chodzi mi drewno tylko na podgrzanie wody chodź drewna mam sporo starczyło by na ogrzewanie domu przez 2 lub3 sezony zależy od zimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz na moje pytanie też odpowiedzi nie otrzymałem pomału się zastanawiam po co jest forum albo są udzielane tylko odpowiedzi na temat który się zna i dlatego też może być tak żę odpowiedzi brak ponieważ na tym forum bardzo mało jest o tym producencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego kotła nie kupił.

Ten producent ma lepszy kocioł zasypowy typ SDG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się udzielić sensownej odpowiedzi to trzeba mieć doświadczenie z danym urządzeniem. Dane techniczne mamy w na stronach firm. Często mam też wrażenie, że nie szuka się konkretnej podpowiedzi czy odpowiedzi na pytanie tylko potwierdzenia własnych wątpliwości lub potwierdzającej odpowiedzi na zadane pytanie. Inne odpowiedzi są często pomijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem metal fach SD DUO BIO cena kotła u nas zapalarką 9600zł bez sondy lambda cena defro eko komfort lux 6900zł wiadomo wywalczę jakiś upust . Moje pytanie i głowie się teraz czy warto dopłacać tą różnice do tego metal fachu jest on na 5 rodzai paliw i palnik rynnowy i rusztem wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykuwa uwagę tylko ja właśnie chciałbym by palić w chwili gdy jest np eko groszek drogi palić np miałem lub peletem Mają w ofercie taki piecyk ale warunkiem użytkowania go jest zamontowanie strażaka i przez tego strażaka są same problemu więc wynika że mają problem z zabezpieczeniem podajnika przed zapłonem i to na minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedyś te palniki były sprzedawane bez tzw. strażaka, ale w tym czasie to wymóg, a nie problemy z zabezpieczeniem podajnika.

Każdy palnik z bezpośrednim podawaniem paliwa powinien być tak zabezpieczony, o ile zakłada się w nim spalanie pelletu, nawet zwykła retorta,.

Pellet tak jak papieros nie potrzebuje dużej ilości powietrza do spalania i w ekstremalnym przypadku, np. podczas braku prądu żar może się cofnąć.

Lepiej dać coś, co może nigdy się nie przydać niż nie dać czegoś, co kiedyś będzie niezbędne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja moja uległa zmianie wiec teraz pytanie chcę palić tylko eko-groszkiem, wiec który kocioł będzie najlepszy

 

oba z METAL-FACH

 

kocioł I

- SOKÓŁ SEG z podajnikiem retortowym + ruszt dokładany żeliwny możliwość wyboru palnika

 

który palnik jest lepszy

-Retortowy - ten jest chyba obrotowy tak wnioskuje po rysunku na stronie producenta

-Retortowy II generacji ( żeliwny ślimak) - ten jest prostokątny

 

kocioł II

- SOKÓŁ SD DUO z podajnikiem retortowym + stały ruszt wodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu widzisz tu śmiesznego,

jeden temat to to ze zauważyłem oszusta,

drugi to opinie na temat konkretnego kotła HEIZTECHNIK

a trzeci to ten w którym piszę.

Próbuję dowiedzieć sie nie tylko o jednym kotle tylko o kilku, między innymi serwisach i o obsłudze po serwisowej jak traktują klienta po zbyciu kotła z półki czy też z jakiego materiału jest wykonany kocioł.

Zmieniłem zdanie co do wyboru kotła na eko- groszek z tego względu iż dostałem bardzo dobrą cenę zakupu. Za taki pieniądz mogę kupić jedynie używany kocioł 3-4 letni a tu będę miał nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przegladałem mnóstwo kotłów i też mam dylemat co wybrać, interesuje mnie ekogroszek z podajnikiem z mozliwością palenia jak w zwykłym kotle zasypowym. Póki co SEG z palnikiem rynowym wydaje się najlepszym kompromisem, ma dość duże palenisko rezerwowe, widziałem go na żywo i powiem że jest O.K. Nie wiem tylko jak w uzytkowaniu, czyszczenie wymiennika og góry :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na SD DUO MAX i nic nie powiem bo dopiero co rozpaliłem 3 dni temu

czyszczenie jest lepsze od przodu miałem kocioł czyszczony od góry było to uciążliwe. mam nadzieję że będzie służył. Nic nie ustawiałem ma funkcję FUZZYLOGIC, funkcje pompa c.o. pompa cwu. dodatkowa pompa, sterowanie mieszaczem, sterownik pogodowy, przegrzanie kotła itd. sypać paliwo czyścić i wybierać popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.