Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Per-Eko Ksd 22-28Kw. Co Sądzicie O Tej Konstrukcji?


kaveri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem to nowa. Poszukuję pieca do mojego domu z dolny spalaniem na drewno i węgiel.

 

Czy ktoś z Was użytkowuje lub chociaż widział ten kocioł i mółby mi coś o nim powiedzieć. To raczej nowość, nikt jeszcze nie opiniował tego pieca na tym ani na innym forum, a ma on bardzo rzadką ( inną niż reszta) kostrukcję składającą się z dwóch symetrycznych obiegów spalin. Dzięki temu jest szerszy niż głębszy, idealny do mojej kotłowni . To typowy dolniak. Proszę o opinie doświadczonych użytkowników forum. Czy jest on wart swojej ceny ( ok 4500 zł?) Z góry dziekuję.

 

Pozdrawiam Kasia.

post-49173-0-69484000-1363603545_thumb.jpg

post-49173-0-97668300-1363603556_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tym kotłem można ogrzać bardzo duże mieszkanie/pomieszczenie (ok300m2) i nie jest to typowy dolniak, brak miejsca na płomień, brak ceramiki dopalającej, brak powietrza dopalającego no i wyczystki z tyłu kotła

potrzeba więcej danych na temat ogrzewanego obiektu a nie czy kocioł jest idealny do kotłowni,

proponuje zajrzeć do tematów o dakonie hefie czy kotłach przemysława2ar i zdecydować co ma być paliwem podstawowym do kotła bo to bardzo ważne kryterium doboru kotła i instalacji

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wyżej, niestety nie jest to konstrukcja pozbawiona wad, a już w szczególności brak dolotu powietrza wtórnego moim zdaniem dyskwalifikuje kocioł w przedbiegach. Co do mocy to jest to rzeczywiście niezła kobyła :) i tak jak pisze kolega Reded ogrzeje dość słusznych rozmiarów chałupe, jeśli czytałaś forum to pewnie natknęłaś się na tematy o przewymiarowaniu kotłów, napisz jaki masz dom do ogrzania, w jaki sposób izolowany,kiedy budowany, jakie okna, jaka instalacja, to spróbujemy coś doradzić

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Kocioł potrzebujemy do nowego domu z bloczka ceramicznego 25cm + 12 cm styro, powierzchnia 160 m2 , okna plastiki dwuszybowe nowe. Ale w przyszłości jednak planujemy troszkę dom rozbudować z tąd też myśleliśmy o większym kotle. .Jednak na dobrą sprawę do tego czsu to piec się już może skończyć, he,he. Ale faktycznie na dzień dzisiejszy byłby przewymiarowany.

 

Potrzebny jest kocioł ze sterowaniem na dwie pompy co i cwu ( będzie zasobnik 250 l) bez podłogówki, w domu 5 osób,

 

Chcielibyśmy żeby kocioł jeśli to możliwe:

 

- był dolniakiem

- jako głowne paliwo miał drewno i wegiel typu orzech bez miału ( węglem zasypywać będziemy tylko na noc)

- Miał miarkownik ciągu a nie wentylator

- sterownik mile widziany ale nie niezbędny

- w miarę dużą komorę zasypową ( poręczną dla większych szczap drewna)

 

To by było na tyle. Marzy nam się kociał Kalvis 5 10/16, jest idealny jakościowo, ale cenę ma zaporową.

Szukam dalej.

 

Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff to dobrze, że dopytaliśmy się o powierzchnie, gdybyście kupili kocioł o takiej mocy to zrobilibyście wielką krzywde środowisku, a przede wszystkim swojemu portfelowi. Jeśli macie w planach rozbudowywać dom, to lepiej jest teraz kupić kocioł taki jak potrzeba, a po przebudowie zmienić na większy, lepiej na tym wyjdziecie ekonomicznie. Nie wiem jakie masz doświadczenie w paleniu ale musisz wiedzieć, że palenie drewnem to wielka upierdliwość, trzeba pociąć, połupać, poukładać, wysezonować 2 lata, a później latać co chwila do kotła, żeby dokładać, drewno jest dobrym paliwem do kominka, natomiast kocioł CO radziłbym opalać węglem. Do takiego metrażu, ocieplonego w takim standardzie to kocioł nie większy jak 10-11 kw, dla domów wybudowanych w takim standardzie liczy się szacunkowo 60watt na każdy metr powierzchni ogrzewanej tj 160m2*60Watt=9600Watt czyli w przybliżeniu 10 Kw dodaj 20% na ciepłą wodę więc 12 kw to max.

 

W kwestii kotłów dolnego spalania odsyłam do Przemysława z tego forum, który wykonuje takie kotły, co prawda nie posiadam kotła od niego, ale na wizualizacjach wygląda to naprawdę solidnie, zresztą jest już na forum grupa zadowolonych posiadaczy kotłów od niego.

Aha napisz jeszcze co z dachem czy jest ocieplony w jakiś sposób?, górą ucieka najwięcej ciepła.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak króciutko dzisiaj bo już późno ;) .

Domek jest w górach i to wysokich w sudetach na wysokości ok 800 mnpm. Wokoł same lasy, drewna wbród i dośc taniego. Od dwóch lat tu wynajmujemy mieszkanie które jest opalane całorocznie starym dobrym żeliwniakiem, doświadczenie w paleniu w nim więc troszkę mamy, w większości drewnem i na noc węglem. Tak więc pozostaniemy przy drewnie i węglu jako dodatkowym paliwie ze względów ekonomicznych i praktycznych. Teraz dokładamy w te wiosenne mrozy co 2 godziny a wiem, że współczesne piece potrafią na drewnie trzymać nieco dłużej. Cały czas śledzę forum i oferty z opisami kotłów. Dach jeszcze nie ocieplony ale ma być 20 cm wełny.Ogranicza mnie jeszcze tylko ta kotłownia do której żeby nie kombinować za bardzo z ilością zakrętów na rurze doprowadzającej spaliny do komina najlepszy byłby kocioł stosunkowo płytki ( na głębokość ma się rozumieć) do 110 cm razem z czopuchem i kolanem 90 st. :wacko:

 

Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.