Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam. Prosze O Opinie Uzytkujących Kocioł Sas Uwg 12Kw.


konkolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sas Uwg to klasyczny górniak, więc teoretycznie możesz palić w nim od dołu, wytwarzając przy okazji sadze i trując siebie i sąsiadów oraz zapychając przewód kominowy i tak pewnie chciałby producent pisząc w tabelce że piec jest dolnego spalania co za bzdura, to zwykły górniak, chodziło im chyba o to, że chcą aby kocioł był odpalany od dołu, kompletne mylenie pojęć przes firme, czy kogoś kto tworzył strone internetową, a nie miał zbyt wiele doświadczenia. Mógłbyś w tym kotle palić od góry, ta metoda ma dużo zalet tyle, że producent który tworzy dość porządne jakościowo kotły, nie przewidział dolotu powietrza wtórnego, więc palenie od góry konkretnie w tym modelu mija się z celem. Mógłbyś ewentualnie dorobić, klapke powietrza wtórnego, ale po co przerabiać nowy kocioł lepiej wybrać inny :). Sas to ogólnie uznana przeze mnie marka, i ogólnie godna polecenia ale na pewno nie ten model.Jeśli już to UWT wydaje się być godny uwagi, ma on system otwórów w płaszczu wodnym, które dostarczają powietrze, tam problem powietrza wtórnego jest rozwiązany, nie należy zasypywać kotła, powyżej ostatniego rzędu dystrybutorów powietrza i w ten sposób dostarczamy powietrze wtórne do prawidłowego spalania. UWT też, należałoby palić od góry, choć producent podaje, że można palić od dołu i od góry, co również niezbyt mi się podoba.

Co do stałopalności, to kotły odpalane od góry, potrafią wytrzymać dość długo, w zależności od stopnia ocieplenia budynku i zapotrzebowania na ciepło od 8 do nawet 20 godzin.To by było tyle, reasumując model UWG raczej odradzam.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki za odpowiedz. Ja własnie mam kocioł sas uwt 17kw i zacząłem palic w nim w tym roku. Wszystko byłoby dobrze żeby on miał 12kw. Mam do ogrzania nowy budynek dobrze ocieplony o powierzchni 90m2 i garaz 20 m2. Musze go sprzedac i kupic mniejszy bo zamecze kocioł i siebie. Dobrze ze jeszcze w tym domu nie mieszkam tylko przepalam bo robią mi prace wykonczeniowe. Grzejniki myszą być całe otwarte, a w domu mam temp.30 stopni. Nie mogę ich przykręcić, bo piec nie ma gdzie oddawać ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic piec na wegiel kostke i orzech nie mam zamiaru nigdy palic miałem. Sas robi najmniejsze kotły uwt 14kw to dla mnie jest on tez za duzy. W kotle uwg 12kw mysilałem zrobic otwór w dzwiczkach zasypowych [PW] . Uwg ma strasznie mało pułek wodnych nie wiem czy ciepło nie bedzie szło w komin?. Mysilałem nad kotłem z DS ale uzytkownicy tych kotłów piszą ze komora zasypowa sie strasznie smoli, musi byc dobry wegiel zeby sie nie zawieszał i komin najlepiej jak ma wkład. W starym domu mam piec z GS pale w nim od góry. Nie chce znowu popełnic błedu bo ten bład który popełniłem bedzie mnie drogo kosztował przeciez juz nie sprzedam tego pieca za tyle co kupiłem czy wogóle go sprzedam? chociaz jest nowy ale było palone.Za duzy piec to meczarnia, nie mozesz przykrecic zaworu mieszajacego ani termostatów bo rosinie temperatura na piecu a palic na 40 stopni i kisic w piecu nie mam zamiaru.Nie wiem jaki piec mam wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego małego sas-a bym nie brał . To w zasadzie taki koksiak z bardzo krutkim obiegiem spalin . To już pod tym wzgledem lepszy SWK zębca a najlepszy by był chyba ( oczywiście w tym przedziale cenowym )per -eko KSW. Ma podobną konstrukcję do tego co masz w tej chwili a więcej wariantów mocy .Są też wersje z dmuchawa .

http://www.per-eko.pl/seria-ksw.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam -oglądałem dzisiaj SAS uwg w nowej szacie , kociołek wygląda teraz jak UWT tylko bez sterownika i dmuchawy pracuje tylko na miarkowniku ciągu , zmienił się tylko wygląd na plus resztę szczegółów bez zmian czyli dalej jest nie dopracowany

mac65 dobrze Ci doradza kupuj Per -eko ksw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konkolek, jeśli chcesz palić orzechem to tylko i wyłącznie dolniak, gdybym miał kupować nowy kocioł, to już bym się za chiny nie bawił w górniaki,no chyba, że zdecydowałbym się palić miałem. W dolniaku nie masz tej upierdliwości, że musisz cyklicznie rozpalać od nowa i to jest wielki plus, dosypujesz tylko paliwa i odpopielasz. Na 110m2 budowanych w nowym standardzie to 17 kw to faktycznie potężnie przewymiarowana kobyła, ja mam prawie 200m stary dom,stara instalacja,stare okna i 29 letniego Tezama o mocy 17,5 Kw, który jest i tak za duży :). Na taki metraż to kocioł max 7-8 KW.Acha i jeszcze jedno jak wybierzesz DS to żadnych dmuchaw, tylko miarkownik i naturalny ciąg, najlepiej na tym wyjdziesz :).

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konkolek, jeśli chcesz palić orzechem to tylko i wyłącznie dolniak, gdybym miał kupować nowy kocioł, to już bym się za chiny nie bawił w górniaki,no chyba, że zdecydowałbym się palić miałem. W dolniaku nie masz tej upierdliwości, że musisz cyklicznie rozpalać od nowa i to jest wielki plus, dosypujesz tylko paliwa i odpopielasz. Na 110m2 budowanych w nowym standardzie to 17 kw to faktycznie potężnie przewymiarowana kobyła, ja mam prawie 200m stary dom,stara instalacja,stare okna i 29 letniego Tezama o mocy 17,5 Kw, który jest i tak za duży :). Na taki metraż to kocioł max 7-8 KW.Acha i jeszcze jedno jak wybierzesz DS to żadnych dmuchaw, tylko miarkownik i naturalny ciąg, najlepiej na tym wyjdziesz :).

Pozdrawiam

Rafał

Witam. Dziekuje za dobre rady. Jezeli sie zdecyduje na DS, to ruszta maja byc wodne czy nie?. Mur mam z cegły dziurawki 25cm , ocieplenie muru to styropian 12 cm i poddasze 15 cm w krokwie , 10cm na krokwie. Zeby 8 kw znowu nie był za mały?. Jeszcze zapomniałem napisac ze mam bojler 120 li dwupłaszczowy+ 110 m2 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przejrzałem projekt budynku , podane jest w nim że zapotrzebowanie na ciepło to 6980w dla instalacji gazowej. Budynek miał zaprojektowany mur dwuwarstwowy: 25cm cegła+10 styropian +9cm cegła ja zmieniłem na jednowarstwowy: 25cm cegła+12styropian. Doprojektowany jest garaż który ma powierzchnie użytkową 22m2 i tez bedzie cały czas ogrzewany. Jaką moc kotła zasypowgo mam kupic? Wczesiniej o to pytałem ale taraz podałem zapotrzebowanie ciepła w [W] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu obecnie mam 15stopni i wiecej nie bedzie bo mam specjalnie założone 10 żeberek. Jezeli czytałes wczesniejsze moje posty to wiesz że mam zamontowany w tym roku piec 17kw. Teraz wiem co to znaczy za duży piec. Masakra! .Musze kupic taki jak powinien byc. Gorzej bo nie ma takich małych kotłów z DS.Dzieki za obliczenie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo kto pyta nie błądzi ,dobieram kociołek do mojego domu docieplony 15 cm styropian lambda 0.031 mam 140 m pomieszczeń mieszkalnych do tego jeszcze grzejnik w pralni w piwnicy ,cwu 250, podłogówka 25m2 podobny metraż, wyciągam wnioski aby nie popełnić takich błędów z przewymiarowania kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.