Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Instalacji C.o Plus Zawór 3Drożny


miro30

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam do was pytanie prubuję z pzu wyciągnąc odszkodowanie za tamten piec,bo mam takie rozszerzone ubezpieczenie, 1mc temu był rzeczoznawca i opisał itd zrobił kosztorys ale dziś przyszło pismo że oni chcą wiedzieć co było przyczyną tego pęknięcia,także co można im odpisać,ja wiem tyle że on pekł na płaszczu wodnym na przewałach spalinowych i tak trudne dojście nie umozliwiło spawaczowi jego naprawe a piec miał tylko 6 lat.także nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mam nadzieję że to powrót z zasobnika a jeśli masz rację , i dostrzegłeś to na co za pewne wielu nie zwrócioło uwagi lub zapomniało to masz +1 :P a nasz kolega

miro30

popadnie znów w zakłopotanie :unsure:

a widać jak było

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

a jak jest ???

zauważyłem to

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

więc prawdopodobnie nic się tam nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAKT zgadza się powrót weranda nadal łączy sie z powrotem od c.w.u,byłby problem tą rure podciągnąc wyżej do powrotu głównego,wtedy i grawitacji by nie było, grzejnik otwarty na full także nie chłodzi powrotu bojlera, jedynie latem zakręce zawór(widać na fotce) by nie chłodził nie potrzebnie powrotu bojlera,

 

jak byście zobaczyli tą pajęczyne rur w piwnicy,nie ma pomieszczenia w którym by nie było rury, :)

także teraz został mi zakup bojlera 120l taki stojący myśle,ale raczej tu nie bedzie nowej telenoweli,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także teraz został mi zakup bojlera 120l taki stojący myśle,ale raczej tu nie bedzie nowej telenoweli,

 

WITAJ i wpięcie tego nowego zasobnika podłącz na pierwszym trójniku przy wyjściu z kotła ;) co do pojemności zasobnika może lepiej już coś większego 0d 150 - 220l i będzie cacy .

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,także chciałem podziękować Digitrax za radę,instalacja chodzi pięknie,dzięki pompce na powrocie nie ma szumu w rurach,zawór3d spełnia swoją rolę,i zmniejszyło się spalanie czyli ogrzewanie powrotu coś daje,także jeszcze rury ociepliłem otuliną po co grzać piwnice.

 

Także wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Pamiętaj przy wymianie zbiornika CWU o podłączeniu grzejnika z werandy do powrotu głównego przed zawór 3D. Jeden obwód bez grawitacji to nic straconego a skuteczność tego obiegu wzrośnie bo teraz to tam woda płynie odwrotnie i co gorsza pomija kocioł, więc skuteczność grzania werandy spadła.

Zainstaluj zawory termostatyczne na grzejnikach a spalanie jeszcze spadnie. Pochwal się jaką masz temperaturę na powrocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj przy wymianie zbiornika CWU o podłączeniu grzejnika z werandy do powrotu głównego przed zawór 3D. Jeden obwód bez grawitacji to nic straconego a skuteczność tego obiegu wzrośnie bo teraz to tam woda płynie odwrotnie i co gorsza pomija kocioł, więc skuteczność grzania werandy spadła.

Zainstaluj zawory termostatyczne na grzejnikach a spalanie jeszcze spadnie. Pochwal się jaką masz temperaturę na powrocie :)

 

 

woda płynie odwrotnie?tego nie rozumne

a temperatura na powrocie, nie mam jeszcze termometru,ale tak po dotyku rury 5-8 stopni mniej niż na zasilaniu,a temp mam ustawioną na 57 na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kapuje powrót bojlera wpycha wodę gorąco z krótkiego obiegu c.w.u w powrót werandy i tak jest, byłem sprawdzić powrót jest bardziej ciepły niż zasilanie,ale zachodzi to wtedy gdy chodzi pomka c.w.u

czy w tym momencie to coś szkodzi dla instalacji i czy powrót bojlera jednak trafia do kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Powrót bojlera trafi do kotła w 100 % tylko wtedy gdy zawór na grzejniku wernady zamknie się. Obecnie to woda płynie tam gdzie ma lżej i jestem pewien, że grzejnik stawia mniejszy opór przepływu niż kocioł i dlatego ten obieg tak działa jak to zauważyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.