Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

RIP. Ja muszę mieć się na baczności. Mój też jest z 2008 roku. Ceramik na razie się trzyma, ale nic nie wiadomo. Od nowości zawór 4D i 80 stopni na kotle.  Czy to lekarstwo na padające Ceramiki? Nie sądzę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kostrzewie paliłem też na wysokich temperaturach zawór 4 d instalacja odebrana przez serwisanta. Opał drewno zrębka sucha . A kocioł po 7 latach zgnił pierwsze niepokojące sygnały pojawiły się po trzech latach rozpuściła się blacha osłonowa  od pokrywy zasłaniająca wymienik. wstawiłem blachę którą kupiłem na złomie do końca wytrzymała bez objawów zużycia.Znaczyło to by ,że zastosowano słabą blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał drewno zrębka sucha .

 

Tu raczej był problem, że kocioł zgnił w ekspresowym tempie. Ja nie palę żadną zrębką, tylko normalnymi polanami i węglem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2013 r. palę w Zębcu Jowisz pierwsze trzy lata drewno i zrębka w porównaniu do Kostrzewy  opalu za cały sezon spaliłem o 40 procent mniej i żadnych problemów typu smoła  ,smród zadymianie kotłowni. W tym sezonie palę węglem od góry i metodą kroczącą jeżeli jest taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże. Z tego co widać wszystkim blacha się przeżera w podobym czasie, w okolicach 10 roku eksploatacji. To mój już 9 sezon. Nie wiem czy to istotne, ale u mnie kocioł stoi w suchym pomieszczeniu. Latem jak kocioł nie pracuje, też jest sucho, brak wilgotności. 

 

Pomału też dojrzewam do ogrzewania pompą ciepła HT. Mam już dość bycia sezonowym palaczem, pilnowania tego, itd. Kocioł tylko jako backup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak pozwolili producentom kotłów na 2 letnią gwarancje, to mogą z byle czego robić i później gadka- paliłeś mokrym na niskich temp.

Kocioł kostrzewa trzyletnia gwarancja montaż kotla odebrany przez serwis .Temperatury na kotle nigdy poniżej 75 c drewno sezonowane o wilgotności 12-13 procent Zrębka też sucha poniżej 18 procent wilgotność badana w  zakładowym laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paliłeś na nominalej mocy non-stop? Taki jest problem z kotłami DS, że one nie powinny być wpięte bezpośrednio w  instalację. Polska to nie Jakuck na Syberii(-37 w tej chwili). Ich przeznaczenie to ładowanie dużych buforów w naszym klimacie. Jak ktoś wpina DS bezpośrednio do instalacji to musi się liczyć z tym, że degradacja kotła przyspieszy. Sam mam wpięty SDS bezpośrednio w instalację i jak nie ma mrozów to kiszę opał, przez co wytwarzają się związki żrące, które w powolnym tempie wytrawiają blachę. Najwięcej smoły właśnie się zbiera na bocznych ściankach przy ruszcie. Robi się taka skorupa, pod którą jest "ciekła" smoła. 

Nie wiem czy nie przesadzam, ale jakby takim SDS'em ładowało się tylko bufor to kocioł na 20-30 lat użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W interesie producenta jest, żeby kocioł nie przegnił na gwarancji a właściciela, żeby służył jak najdłużej. Więc to czego wymaga i uczy producent nie zawsze wystarcza, żeby sprostać oczekiwaniom użytkownika. W dodatku wiedza i świadomość przeciętnego użytkownika jest żadna, mówiąc oględnie. Kiedyś jak nie było internetu można było to usprawiedliwić, teraz już rozgrzeszenia na to nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.