Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hef Master M - Bardzo Dużo Spala Ekogroszku


jasiuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam piec hef masterm m 25kW ze sterownikiem ST37. Mam ocieplony dom styropianem o przenikalności 0.29, pale ekogroszkiem o kaloryczności 29500kJ/kg ( przebadany w laboratorium), posiadam zawór 4d. Powierzchnia domu to ok 250m2. Problem mój polega na tym że po osiągnieciu zadanej temp 57C piec przechodzi w stan czuwania i w ciągu 2 min temperatura spada o 2 stopnie i żeby osiągnąc ponownie zadaną temperaturę trzeba czekać ok 30min. Po osiągnięciu temperatury zadanej i wyłączeniu podajnika i dmuchawy temperatura nie podskoczy nawet o 1 stopień. Przez 2 dni spaliłem 200kg węgla!!!! Co może być przyczyną tak dużego pochłaniania ekogroszku?? Ustawienie sterownika to 10s praca podajnika, 45s postój, 60% dmuchawa, prosze o pomoc

Edytowane przez jasiuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie znam się tak dobrze na piecach ekogroszkowych, ale pierwsze co się nasuwa na myśl to dmuchawa na 60%, to strasznie dużo, wydaje mi się, że powinno być w granicach 10 max 20 %, niech się wypowie ktoś kto się lepiej na tym zna, ale na moje oko, to może być przyczyną, wysokiego spalania.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Co może być przyczyną tak dużego pochłaniania ekogroszku?? Ustawienie sterownika to 10s praca podajnika, 45s postój, 60% dmuchawa, prosze o pomoc

 

Witaj Jasiuuu.

 

Nie wiem co Ci podpowiedzieć.

Te parametry czasu podawania i postoju podajnika raczej w normie. Dmuchawa 60% raczej nic nie mówi, bo w każdym sterowniku jest to coś innego.

Spróbuj zmniejszyć tę dmuchawę. A może to nowy dom i tyle się powinno spalać.

 

Ciekawi mnie czy kontaktowałeś się z instalatorem Twego kotła lub producentem. Jak tak, to co oni Ci przekazali.

 

ps.

Bardzo ciekawi mnie fragment z reklamy kotła, jaki jest na stronie producenta.

 

Palnik jest konstrukcją żeliwną, wyposażoną w otwory napowietrzające wraz z kontrą powietrzną umieszczoną w rurze podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Sprawdz proszę czy kocioł jest szczelny pod względem ciągu lewgo powietrza ( u mnie w hef 25 kw uniwersalny była nieszczela klapka do regulacji powietrza miarkownikiem ciągu. a komin całe cieplo w migu zabrał do nieba ) uszczelniłem ją silikonem , klapę na czopuchu przymknołem na max. Ustawiłem teraz 23 podawanie przerwa 37 dmuchwa 50 procent i mała szczelina 0,5 do 1 cm . Przy takiej mocy na zadanej 70 st rośnie do 78 i jest 15 min w podtrzymaniu . spala zasobnik 140 litrów przy 0 do plus 5 w 4 dni .dom 300 metrów docieplony styropian okna drewno . Przy tak małej mocy to nic dziwnego iż szybko spada tem i jest długo na pracy . Musisz posiedzieć z dlugopisem i stoperem koło niego i spr co lepsze w ciągu godziny . Duża moc , dlugie podtrzymanie czy słaba moc i krótka przerwa.podobno jeżeli jest sterownik pid to on tak steruje żeby był jak najdłużej w trybie praca . ja robię test na 23 /37 Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, właśnie wróciłem z pracy i idę próbować dalej go ustawiać stosując się do waszych zaleceń. Co do konsultacji z instalatorem mojego kotła to on sam był przy pierwszym uruchamianiu i spędził ze mną pierwsze pół dnia na ustawieniu go i dziś ma również przyjechać. Myśleliśmy na początku że tyle pali ponieważ jeszcze układ zapowietrzony i pompki mają ciężko żeby przepchnąć wodę na podłogówcę itd no ale 2 dni później nadal bez zmian te same objawy które opisałem powyżej. Ciągła praca, mało kiedy czuwanie i znowu podaje ekogroszek. Budynek jest naprawdę bardzo dobrze docieplony i palone jest kalorycznym opałem. Ciągle jestem otwarty na jakieś dobre sugestie podpowiedzi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Instalator mojego kotła i całej instalacji przywiózł fachowca który był na szkoleniu w Hefie i powiedział że miałem złe ustawienia kotła tzn czas pracy zmniejszył mi na 15s a przerwę w podawaniu na 45s a następnie przykręcił na min podłogówkę ponieważ to ona w ogromnym stopniu chłodziła mi wodę ustawienie nadmuchu pozostawiłbez zmian tzn 60%. W tym momencie piec w ciągu 5min osiąga wartość zadaną a 10min czuwa. Czas ten ma się systematycznie poprawiać jak budynek się dogrzeje. Ogólnie to w budynku jest już naprawdę ciepło no i siłą rzeczy je mi dużo mniej ekogroszku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.