Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem, Potrzebuje Rady


Kriss85

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dlatego tak piszą bo jak rozpalisz od dołu i zasypiesz go całego to pali się cały zasyp i kocioł wyciąga większą moc taką jaką pisze producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie sprawa wygląda następująco, będą ciągnąc rure bezpieczeństwa do zbiornika wyrównawczego tylko znowu wymyślili rure na 3/4", oczywiście im na to nie pozwolę wyczytałem ze ma być minimum 1". Chciałem zapytać czy zamontowanie takiej rury jak na rys 2 jest poprawne, na pewno będą to tak robić bo jest mniej roboty niż jak by miało być podłączone jak na rys 1.post-47986-0-93336700-1359792765_thumb.png

 

Zostaje jeszcze sprawa tego zaworu różnicowego, u mnie grawitacja na pewno nie działa, wyczytałem ze jak nie ma grawitacji to po co ten zawór, ale to co ma być tam zamiast zaworu

Edytowane przez Kriss85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ten odcinek poziomy przy piecu nie bedzie problemem zeby byl krotki, problem bedzie dalej bo rura musi przebiegnac pod sufitem przez 2 pokoje, ma byc zachowany uchyl w takiej sytuacji??

 

Co do ZR, czyli można normalnie do rury podepiac pompę bez żadnych zaworów, podłączyć UPS i w razie braku prądu, UPS dalej napędza pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZR po prostu nie montuj , tylko daj dwa zawory odcinające aby można było wymienić pompę lub filtr wyczyścić, przed pompą obowiązkowo filtr skośny.

Co do NP nie chce mi się pisać - poczytaj to co zakreślone i sam wyciągnij wnioski.

Załączam też całą normę

 

pozdr.

post-18578-0-47267900-1359795409_thumb.jpg

PN na Naczynia Wzbiorcze.pdf

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od Września 2012 roku jestem posiadaczem kotła Hef eko-mat, zainstalowałem zawór trójdrożny,kolektory słoneczne,bojler musiałem wymienić na 300l.

Problem polega na tym,iż piec więcej grzeje bojler niż ogrzewania.Piec n ie może uzyskać zadanej temperatury 60st.Zmieniam ustawienia,miałem już różne rodzaje ekogroszku,i już sam nie wiem co z tym jest.Firma która montowała wszystko stwierdziła iż jest wszystko Ok.Ale ja uważam że coś nie tak tam jest.

Pytanie z mojej strony co może być winą że to wszystko nie chodzi tak jak powinno.Może zła instalacja? Sam już nie wiem. W domu zimno piec swoje pobiera,nie przepala wszystkiego, i już naprawdę jestem bezradny.Co może być przyczyną nie uzyskania temperatury i czy to jest normalne że więcej grzeje wodę w bojlerze niż ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie, półtora tygodnia temu instalacja została zmieniona, zamontowana rura bezpieczeństwa i większy ZR, na zdjęciu gdzie rura wchodzi do sufitu potem już leci tylko w pionie, mam nadzieje ze teraz jest już dobrze bo bulgotanie się już nie pojawia przy tak małych temperaturach jak wcześniej a kulka się zamyka, ale grzejniki dalej się zapowietrzają, nie tak bardzo jak przed zmiana ale nadal.

post-47986-0-06253800-1361091068_thumb.jpg

Zauważyłem jeszcze jeden problem, gdy bojler jest na maxa otwarty słychać jak przelewa sie w nim woda, bojler jest pochylony lewa strona do góry tak jak był stary tylko stary bojler w innych miejscach miał zamontowany powrót i zasilanie, tutaj przy napełnianiu wody, w górnej lewej części jest powietrze bo zasilanie jest z prawej, czy ktoś może mi powiedzieć czy się mylę?? i to może mieć związek z zapowietrzanie się ?? prosiłbym jeszcze o jakaś opinie co do przerobionej instalacji z góry dziękuje pozdrawiam

post-47986-0-25212000-1361091099_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad bojlerem załóż odp. automatyczny przecież miejsce jest. Jak miałeś wodę spuszczoną to dlaczego nie wypoziomowałeś bojlera? Spróbuj troszkę dźwignąć bojler i wyciąć w nim izolacje aby siadł niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler jest zapowietrzony (płaszcz wodny ) . Trochę to nieszczęśliwie rozwiązałeś nad bojlerem . W miejsce kolanka należało dać pionowo trójnik i do góry trójnika wkręcić odpowietrznik automatyczny . Przed trójnikiem dać zawór klapowy / zwrotny w przeciwnym razie grzejniki wyciągną ciepło z bojlera po zakończeniu palenia w kotle . To odpowietrzenie na odpowietrzniku grzejnikowym w zasadzie w tej chwili nie spełnia żadnej funkcji bo i tak układ powinien się odpowietrzyć przez rurę zasilającą która idzie dalej ze wzniosem w ścianę - gdzie nie wiem co tam jest dalej .

I jeszcze jedna uwaga - ocieplić czujnik na rurze wyjściowej z pieca bo będzie przekłamywał .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypoziomowalem bo tego nie widzialem, i to nie sa moje rozwiazania, trafilem na takich a nie innych fachowcow i teraz musze sam szukac bledu, bo oni nie widza co robic, sam za bardzo sie boje to ruszac, jak wytne izolacje i bojler siednie nie wiem czy cos nie peknie na loczeniu rur, czy cyna nie pusci, nie mam pojecia jaka to ma wytrzymalosc.

 

Nie zabardzo wiem o ktora rure ci chodzi moze to zdjecie ci pomoze

post-47986-0-72688900-1361104617_thumb.jpg

No widzisz moi fachowcy chyba nawet nie wiedza o takim zaworze klapowym, ja zamykam bojler jak wygasa bo inaczej jest wlasnie tak jak mowisz

Nie rozumiem tylko skoro juz jest ta rura zabezpieczajaca + jeszcze zainstalowali odpowietrznik na samym piecem dlaczego jeszcze sie zapowietrzaja te grzejniki, czy pompa moze zabierac powietrze z tego bojlera do grzejnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odpowietrznik na kotle nic tam nie pomaga. Możesz go śmiało ściągnąć i zamontować nad bojlerem w ten sposób jaki opisał mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypoziomowalem bo tego nie widzialem, i to nie sa moje rozwiazania, trafilem na takich a nie innych fachowcow i teraz musze sam szukac bledu, bo oni nie widza co robic, sam zabardzo sie boje to ruszac, jak wytne izolacje i bojler siednie nie wiem czy cos nie peknie na loczeniu rur, czy cyna nie pusci, nie mam pojecia jaka to ma wytrzymalosc.

 

Nie zabardzo wiem o ktora rure ci chodzi moze to zdjecie ci pomoze

post-47986-0-72688900-1361104617_thumb.jpg

No widzisz moi fachowcy chyba nadet nie wiedza o takim zaworze klapowym, ja zamykam bojler jak wygasa bo inaczej jest wlasnie tak jak mowisz

Nie rozumiem tylko skoro juz jest ta rura zabezpieczajaca + jeszcze zainstalowali odpowietrznik na samym piecem dlaczego jeszcze sie zapowietrzaja te grzejniki, czy pompa moze zabierac powietrze z tego bojlera do grzejnikow

Fachowcy z klasą ............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.To ten piec ma juz tyle lat? myślałem ze jest jakiś nowszy, to co możesz o nim powiedzieć ? bulgotanie to normalne ? dlaczego w instrukcji napisali zeby palic w nim normalnie ( drewno i zasypac weglem) skoro dużo lepiej się pali z góry

Sorki ..... jakoś mi umknęła odpowiedź , z tym piecem nie miałem nigdy problemu , palone było zawsze od dolu nigdy żanego bulgotania chyba że wskazowka termometru przekraczała 100 st :D masz skopaną instalację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.