Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strych - Wełna Czy Styropian Na Podłogę?


noczarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mieszkanko piętrowe: piwnica, parter, piętro i strych, w który wchodzi się nie po schodach jak w starych budynkach, a przez opuszczenie "włazu - klapy" z góry.

Strych jest całkowicie zalany betonem, dach nie ocieplony w ogóle (troszkę zwalili mi dach, bo czasami widziałem zacieki w pokojach na górze jak padał deszcz 3-4 dni taki silny - tam gdzie dach przeciekał tam w pokoju plama się robiła ale jak położyłem styropian czy jakąś płachtę to było już ok).

 

Tak więc chciałbym ocieplić ten strych i najniższym kosztem. Co polecacie? Ocieplić dach? Czy ocieplić podłogę betonową w strychu?

Np, ostatnio wchodziłem na strych to niemiłosiernie zimno było, strasznie zimno, z kolei jak latem wchodzę na strych jest gorzej niż w saunie, niemiłosiernie gorąco.

Latem na górze w pokojach jest bardzo gorąco, zaś zimo jest zimniej niż na dole.

 

Tak więc zastanawiałem się nad połozeniem styropianu na strychu na podłodze. Polecacie taki wariant? Czy jak coś położenie weołny na podłodze? A może zamiast tego wełna w dach (o ile się da - bo mówiłem, mam krokwie i goły dach, nic nie było ocieplane, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną konstrukcję i mam ocieploną podłogę wełną szklaną odseparowaną folią paraizolacyjną i przykrytą folią budowlaną i na to gdzie trzeba chodzić mam płyty pliśniowe które mi zostały. Wełnę szklaną kupiłem jako używaną w workach po 10szt takie płyty o grubości coś 7cm ja dałem dwie warstwy w sumie około 15cm.Koszt ocieplenia całości czyli 210m2 zamknął się w 500zł :) Różnica w temperaturze w pokojach kolosalna

Edytowane przez lukas87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na styropian powinieneś dać tak z 5 cm wylewki by to miało sens. Z tego względu u siebie [też strop beton i dach blacha na deskowaniu] położyłem 30 cm wełny skalnej Megarock w dwóch warstwach po 15 cm naprzemiennie by mostki zlikwidować Bez żadnych folii położyłem. Szklana z czasem może się deformować i wyglądać jak szmata, tak sporo osób mówi, skalna jest lepsza. I nie taka szkodliwa przy układaniu. W pokojach od razu 2 - 3 stopnie cieplej i dużo ciszej podczas deszczu. Uszczelnij jednak najpierw dach a w miejscach, gdzie chodzisz, zrób prowizoryczną podłogę z legarów i np. płyt OSB. Jeśli nie masz zamiaru mieszkać na poddaszu to kompletnie bez sensu jest ocieplać dach.

Edytowane przez mlodzieniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mieszkanko piętrowe: piwnica, parter, piętro i strych, w który wchodzi się nie po schodach jak w starych budynkach, a przez opuszczenie "włazu - klapy" z góry.

Strych jest całkowicie zalany betonem, dach nie ocieplony w ogóle (troszkę zwalili mi dach, bo czasami widziałem zacieki w pokojach na górze jak padał deszcz 3-4 dni taki silny - tam gdzie dach przeciekał tam w pokoju plama się robiła ale jak położyłem styropian czy jakąś płachtę to było już ok).

 

Tak więc chciałbym ocieplić ten strych i najniższym kosztem. Co polecacie? Ocieplić dach? Czy ocieplić podłogę betonową w strychu?

Np, ostatnio wchodziłem na strych to niemiłosiernie zimno było, strasznie zimno, z kolei jak latem wchodzę na strych jest gorzej niż w saunie, niemiłosiernie gorąco.

Latem na górze w pokojach jest bardzo gorąco, zaś zimo jest zimniej niż na dole.

 

Tak więc zastanawiałem się nad połozeniem styropianu na strychu na podłodze. Polecacie taki wariant? Czy jak coś położenie weołny na podłodze? A może zamiast tego wełna w dach (o ile się da - bo mówiłem, mam krokwie i goły dach, nic nie było ocieplane, itd).

to masz idealną sytuacje, trzeba zaizolowac wełną Ronktona na grubośc min 20cm i żadnych folli czy innych wynalazków, a strych jak nieuzywany to po co krokwie izolowac, połozyć wełne na beton o tyle, ażeby skutecznie zaizolowac, to najlepiej w plastrzach 5cm i robić przekładki

i to jest najtańsze izolowannie w stosunku jakośc /opór cieplny do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lambdy 0,039 i grubości 20 cm opór cieplny wyjdzie ok. 5 więc przyzwoicie, im grubiej tym lepiej, ja dałem 30 cm w dwóch warstwach po 15 kładzione przemiennie. Tylko kup miękką wełnę w rolkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem Rockwool Megarock 150 mm, lambda 0,039, 4 m2 w rolce, dość ciężkie i duże te rolki ale jakoś dało radę je wnieść na strych. Zatem mam opór cieplny ok. 7 uwzględniając straty, nie przykrywałem niczym i nic pod spód nie układałem, wprost na beton. Teraz jak się rękę włoży pod wełnę jest ciepła od spodu. I ciszej w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwalili mi dach, bo czasami widziałem zacieki w pokojach na górze jak padał deszcz 3-4 dni taki silny

Może dachówki są popękane?

 

Jak strych nie jest używany to tylko wełna luźno położona na podłodze. U siebie w listopadzie docieplałem około 80 m2 układałem około 4-ch godzin. Wełna Knauf Ekorolka 0,44 (najtańsza) grubość 150 mm z Castoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie dajesz taką opinię?

Czy masz jakiekolwiek doświadczenie z tą wełną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli mam kupić wełnę i położyć ja na podłogę na strychu?

Nie będzie ona nigdy użytkowana, chodzić tam tez nie będę, jedynie to może zostawić jakieś pudełko po TV, i to wszystko.

 

A co mam zrobić, jeżeli na piętrze mam pokoje (wschód - zachów) strop w pokojach? Jak tam mam ocieplić? Bo ja nie mam zwykłych pokoi, tzn, kwadrat, tylko taki stop w pokojach.

No i ok, podłogę na strychu położe tą wełką, ale nie dostanę się by ten stron ocieplić, bo mam krokwie i dach i nie mam mozliwości. No chyba, że w dziurę tam na trychu wepchnąć wełnę może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie dajesz taką opinię?

Czy masz jakiekolwiek doświadczenie z tą wełną?

tak mam

wez sobie wełne ronkton zobacz wspołczynik ,opor cieplny i wagę i teraz weż ta twoją i sprawdz to samo i co wyjdzie że przepłacasz za twoją jakies 15% wgledem ronktona ,mamy kapitalizm złodziejszy a wy ludzie jak muchy na lep sie łapiecie ,jesli juz chcesz to iz do casto i wynegocjuj cene na ronktona ,ostatnio tak zrobiłem i dwa tiry przyszły po niższej cenie przyszły dla mnie niż kupiłbym u mojego dostawcy stałego

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Młodzieniec coś słabo u Ciebie z rachunkami 150 mm izolacji 0,039 daje R = 3,846 .Wycofuję nie widziałem że dałeś dwie warstwy

 

Do autora jeśli się poci pod dachem to kicha z wełny zamoknie i zamiast izolacji będziesz miał wylęgarnię grzyba usuń zacieki i dopiero myśl o wełnie czy innym materiale.poz Hermogenes

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.