Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Na Żywo - Podgląd- Wizualizacja


maryusz

Rekomendowane odpowiedzi

dla klimatyzacji nie oblicza się oporu rury jeśli już to liczy się dla m3/h a prędkość w rurze musi być zachowana pomiędzy 10-20m/s tylko po to żeby olej był zbierany ze ścianek ,a opory zalezą od temperatury oleju co jest powiązane z temperaturą odparowania i dlatego do 3m3 na godzinę masz rure fi 9,6 do 5m3 masz fi 12 ,do 10m3 masz fi 16 do 14m3 masz fi 19 do 20m3 masz fi 22 ,do 25 m3 masz fi 28 do 38m3 masz fi 35 itd. ,wszystko dla odparowania w przedziale od 0-7st a długość rurociągu nie powinna być dłuższa niż średnica *1mb ,to takie podstawowe dane a w realu tego się nie liczy bo dziś śa inwentery które pracują przeważnie dużo poniżej podanych parametrów jedynie raz na dobę układ przechodzi na pełną moc na 20min aby zebrać olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jak obliczyć opór - spadek ciśnienia na 23 m rury ssącej dla par czynnika R-407C o średnicy 5/8 i przepływie masowym 170kg/h?

 

Pobaw się na tej stronie http://www.kaeser.pl/Online_Services/Toolbox/Pressure_drop/default.asp

 

Może coś z tego wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem m3/h na m3/min i wpisałem 0,1333333

kolanek raczej, żadnych niema ew łuki, bo to rura z kręgu zakopana w ziemi.

 

Mniejsza o to, jak sobie zrobił tak ma. Jak będzie przerabiał to wlutuje shradera i będzie widział ile traci.

Jak by tego było mało, to zrobił sobie pętle DZ z bezpośrednim odparowaniem zamiast przepisowych max 66m na pętle, 3 x 100m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba słaby z ciebie chłodziarz, skoro opory na ssaniu są dla ciebie nie istotne :D

 

Z wentylatorami du...

Z Sochaczewskiej się już dawno wyprowadzili, a na Wojska Polskiego jeszcze się nie wprowadzili.

Zaginęli w akcji, ale siedzibę sobie postawili konkretną.

no bo nie są istotne w klimatyzacji ,tu skupiamy się na ważnych rzeczach jak olej a opory są nieważne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem m3/h na m3/min i wpisałem 0,1333333

kolanek raczej, żadnych niema ew łuki, bo to rura z kręgu zakopana w ziemi.

 

Mniejsza o to, jak sobie zrobił tak ma. Jak będzie przerabiał to wlutuje shradera i będzie widział ile traci.

Jak by tego było mało, to zrobił sobie pętle DZ z bezpośrednim odparowaniem zamiast przepisowych max 66m na pętle, 3 x 100m.

no i zrobisz sobie kuku ... bo albo olej ci spie.... i sprezarka się spali jak przewymiarujesz rurociąg albo stracisz na wydajności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo nie są istotne w klimatyzacji ,tu skupiamy się na ważnych rzeczach jak olej a opory są nieważne

;)

no i zrobisz sobie kuku ... bo albo olej ci spie.... i sprezarka się spali jak przewymiarujesz rurociąg albo stracisz na wydajności

To jest pompa ciepła,która pracuje już prawie rok czasu. Ma separator oleju, tylko coś z wydajnością twórca ma wątpliwości.

Ja na swoją nie narzekam, z tego co widzę nie ustępuje fabrycznym, a nawet jest od niektórych lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się pod tym podpisać i się podpisuje zresztą ,wiadomo że pompa może wziąć więcej lub mniej w zależności od wilgotności powietrza ale to jedyny parametr który może wpłynąć na wyniki ale i tak to jest nieznaczne ,a odnośnie samochowów to nie wiem czy wiesz ale testowane sa w określonych warunkach ,np. temperatura zewnętrzna 18st ,prędkość do 90km/h ,w dzień bez mgły jednym słowem w takich warunkach gdzie pracuje praktycznie silnik bez wentylatorów ,bez klimatyzacji ,bez oświetlenia poza dziennym itd. i z tąd mamy takie wyniki w spalaniu w samochodach podawane przez producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.