Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Na Żywo - Podgląd- Wizualizacja


maryusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post dlatego witam Wszystkich
Czesto w necie jest zadawane pytanie czy instalacja pompy ciepła w domu do ogrzewanie sie opłaca.
Dlatego złożyłem i zamontowałem u siebie tego typu ogrzeanie
A dodatkowo by było widać ile to kosztuje powstała wizualizacja pracy pompy
http://www.pompaciepla-24.pl/
niejest to żadna reklama ani pomp ani firmy montującej
poprostu tak to działa na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał by zbudowac pompe i DZ kosztował mnie 14000 zł

i duzo pracy i duuuuuuuuuzo czasu spedzonego w warsztacie

a te 45m3 gazu to ,,szło,, dla celów ciepłej wody na miesiąc , a teraz zuzywam ok 90 kWh pradu by nagrzac tyle samo ciepłej wody co przedtem gazem

Każdy to moze policzyć i wyjdzie ze PC jest tańsze grzanie ciepłej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 45m3 gazu to ,,szło,, dla celów ciepłej wody na miesiąc , a teraz zuzywam ok 90 kWh pradu by nagrzac tyle samo ciepłej wody co przedtem gazem

Wystarczyłoby jakbyś podał COP.

Albo jeszcze prościej i bardziej elegancko - umieścić w instalacji prosty ciepłomierz, no i go oczywiście zwizualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jest to mój pierwszy post dlatego witam Wszystkich
Czesto w necie jest zadawane pytanie czy instalacja pompy ciepła w domu do ogrzewanie sie opłaca.
Dlatego złożyłem i zamontowałem u siebie tego typu ogrzeanie
A dodatkowo by było widać ile to kosztuje powstała wizualizacja pracy pompy
[ciach - administracja]
niejest to żadna reklama ani pomp ani firmy montującej
poprostu tak to działa na żywo
wszytko ładnie pieknie ale nic nie piszesz o kosztach inwestycyjnych ,zauwaz ze oszczedzjąc 30zł miesiecznie wgledem gazu to róznica pomiedzy pompą powietrze- woda ,a woda woda (grunt) jest ok 15-25tys zakłądając że srednio roczny koszt eksploatacji pompy powietrze woda jest taki sam jak gazu z rury to dodatkowy koszt inwestycyjny ok 20 tys łz i oszczednośc rzędu 20% na archaiczną pompę gruntowa nigdy sie nie wróci ,oczywiście w Polsce jest granica opłacalności instalowania pomp ciepła powiettrze woda dla Europy i nestety kończy sie na mniej wiecej na 50km od granicy wschodniej na całej długości ,także aby wiarygosdnie pisac o pompach ciepła proszę pisac o kosztach inwestycyjnych ,bo niestety ludzie kupują pompy myśląc że jak wywali gaz a załozy pompę to w 5 lat sie inwestycja wróci a tu rachunki podobne do gazu i pozniej wieszają psy na nas w sklepie jak ktoś wspomni o pompie ciepła ...
Pompa ciepła jest do domów nowo projektowanych lub do domów istniejących gdzie nigdy nie było kotłowni ,nigdy nie było gazu a o oleju nikt słyszec nie chce
a wizualicja jak najbardziej ok podobna do Wolf ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież napisał, że kosztowało go to 14 tys. Zrobił ją sam i chwała mu za to.

no i parametr na stronie tłocznej jest fatalny 80st to prawie temperatura krytyczna dla mieszaniny gazzów ,a w dodatku skoro z wymiennika wychodzi akrualnie 35st to gazy nie powinny mieć wiecej niz 45st wszytko co powyżej jest starta kasy i albo jest bład w opisie pompy albo wymiennik jest zbyt mały po stronie skraplacza ,rozumiem jesli bedzie 80st dla grzania wody CWU ale to przez kilka min dziennie ponadto jak zobaczyłem wykres to mniej wiecej tak zamo zareagowało moje serce jak na tym wykresie ... czyzby tam było sterowanie 0-1 owe???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i parametr na stronie tłocznej jest fatalny 80st to prawie temperatura krytyczna dla mieszaniny gazzów ,a w dodatku skoro z wymiennika wychodzi akrualnie 35st to gazy nie powinny mieć wiecej niz 45st wszytko co powyżej jest starta kasy i albo jest bład w opisie pompy albo wymiennik jest zbyt mały po stronie skraplacza ,rozumiem jesli bedzie 80st dla grzania wody CWU ale to przez kilka min dziennie

Ciekawe pytanie.

Tam jest wymiennik, więc można sobie wyobrazić, że przy odpowiednim jego doborze po jednej stronie jest 80, po drugiej 35 (zależy od przepływu). Istotne wydaje mi się ile jest za wymiennikiem a przed zaworem.

Ale może przy mniejszej mocy sprężarki temp. byłaby niższa i wtedy nawet te zawały serca byłyby rzadsze - pasowałaby regulacja tego.

Moim zdaniem powinien to wytłumaczyć konstruktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest bufor, więc wygląda na to, że jak bufor zagrzeje się do zadanej temperatury, to pompa się wyłącza, trochę nawet bardziej niż Twoje serce ;)

no tak ale cały sens jest wtedy gdy pompa działa cały czas wg temp zewnetrznej lub pogodówki a tu prawdopodobnie brakuje falownika do regulacji spreżarki ,a po drugie nawet jesli go nie ma to temp skraplania pokazuje ze wymiennik skraplacza jest za mały i sprezarka niepotrzebnie pakuje takie temperatury co za tym idzie ciśnienia a co za tym idzie COP nam spada to tyle z uwag ktoreteraz widać ponadto na tak dobrych parametrach dolnego zródła ciepła bo widać że ewidentnie przewymiarowane to COP powinno być ok 4-6 ,zobaczymy co bedzie jak załozy licznik a sie dziwoe bo taki licznik to tylko ok 250zł do wpiecia do systemu wiec ... czekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. krytyczna dla czynnika skroplonego 410a to ok 73*C a dla ,,gazu,, 410a to ok 120*C, tak ze do tych krytycznych temperatur jeszcze mojej pompie dalekooo , a na wykresach ten ,,pik,, przy końcu pracy sprężarki jest własnie dlatego by w buforze była odpowiednia ilośc ciepłej wody

Tak sterowanie jest ON-OFF

Sama pompa powstała na podstawie opisów Kolegów z forum elektroda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakie proporcje masz tego gazu ,przecież Pentafluoroetan i difruorometan taka mieszanina ma max ok 75st po tej temperatureze zanika mozliwośc skraplania wiec niewiem chyba masz inne proporcje ,jak dobrze pamietam to pentafruroetan można kecić do 120st ale jako sam a nie mieszaninę ,a druga sprawa to cisnienia im wyzsze cisnie tym większy pobór prądu daltego tez pomp nie robi sie na wyższe temp zasilania niż 60st przy temp sraplania 75st gdyż właśnie temp sraplania wyższa o 8-15st jest wgledem czynnika ktory to ciepło odbiera kazde inne odchyły sa nieeknomiczne jak bedzie mniej to mamy zbyt mało ciepła skraplania a zbyt wiele to mamy zbyt wysokie ciśnieia i COP do .d ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.