Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Macie Bieżące Zużycie Gazu W Listopadzie


tomprz

Rekomendowane odpowiedzi

Ogrzewam mieszkanie ok. 55m2, piec Saunier Duval Semia F21, grzejniki Kermi X2 szt.4. Ogrzewanie mam od 3 listopada i nie mam skali porównawczej. Dziennie wychodzi mi około 5m3 gazu, temperatura ustawiona na 21 stopni. Temperatura na dworze w listopadzie waha się pomiędzy 4-10 st.C . To duże, małe czy normalne zuzycie w takich warunkach. Podzielcie się swoimi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz drugiego co ma mieszkanie o pow. 55 m2 z czterema grzejnikami i temperaturze wew. 21 C to możesz coś porównać. Właściwie tylko nie wiem co bo o parametrze podstawowym czyli zapotrzebowaniu na ciepło twojego mieszkania nie wiemy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam na zasadzie dużej ogólności pi razy oko, bo wcześniej nie miałem CO a wydaje mi się, że zużycie jest jakies kosmicznie duże. Podsumowując w listopadzie zużyl mi 150 m3 gazu (czyli około 450 zł) a nie było mrozów (temp 4-10 st na plusie). Ile zuzyje jak przyjdzie -5 , -10 . Wiem ,że gazowe ogrzewanie nie jest tanim rozwiązaniem, ale bez przesady. Ja ogrzewam dwa pokoje z kuchnią a nie 300m2 domu.

Edytowane przez tomprz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dom ca. 170 m2 z tego mniej wiecej połowa wysokość 2,30 m , w miarę ocieplony,trzy dorosłe osoby,temperatura w domu dzień 21 st. noc 19,5 st. zuzycie gazu za listopad CO i CWU - 250 m3

 

Pozdrawiam

 

PS. A co do spalanie ,to przy tych parametrach jakie podałeś i zużyciu gazu w tej chwili, przy średniej temperaturze w miesiacu - 5 obstawiam na ca. 260 - 280 m3

Edytowane przez olinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam mieszkanie ok. 55m2, piec Saunier Duval Semia F21, grzejniki Kermi X2 szt.4. Ogrzewanie mam od 3 listopada i nie mam skali porównawczej. Dziennie wychodzi mi około 5m3 gazu, temperatura ustawiona na 21 stopni. Temperatura na dworze w listopadzie waha się pomiędzy 4-10 st.C . To duże, małe czy normalne zuzycie w takich warunkach. Podzielcie się swoimi danymi.

tagedii nie ma ale idealnie nie jest ,to tyle co mozna powiedzieć z tego co wiemy o metrazu ,natomiast ile zuzywasz gazu do pogrzania wody poza sezonem ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując w listopadzie zużyl mi 150 m3 gazu (czyli około 450 zł) a nie było mrozów (temp 4-10 st na plusie).

 

Z tego co niektory pisza to koszt gazowego i weglowego ogrzewania jest porownywalny. Ja zuzywam duzo wegla do ogrzania blisko 70m2 polowy domu wogole nieocieplonego plus cwu. W domu trzymam ok19 stopni. Moje zuzycie to 20kg eko na dobe czyli 600kg x480zl za tone czecha daje 300zl mies. Za te pieniadze twoje mieszkanie ogrzalbym do 21°... Albo ten gaz jest strasznie drogi albo nie masz ktorejs sciany albo jedziesz duzo powyzej 20°... Kazdy stopien powyzej 20° kosztuje duzo wiecej niz do 20°.

Edytowane przez mirekm71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.