Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Jac2124
      Witajcie.

Zaczne jak kazdy kto przychodzi z tym tematem.
      Prosb o porade o podobnej tresci bylo sporo. Im czlowiek wiecej czyta tym bardziej baranieje. 
      Czytajac coraz to rozne sposoby doboru kotla wychodza mi rozne wyniki. Skorzystalem tez ze strony cieplowlasciwe, o czym nizej.
      http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5tw5
      CWU ogrzewane bedzie (od nastepnego roku) panelami slonecznymi, zbiornik 200-300L, druga wezownica zasilana z CO. Rodzina 3 osobowa. Dom posiada kominek o mocy 12kw. Poddasze przez pierwsze lata nie bedzie uzytkowane. Oczywiscie bedzie ogrzewane, chociaz pewnie nie musi do tych powiedzmy 22 stopni.
      Brak mozliwosci podpiecia sie do instalacji gazowej.
      Interesuje mnie piec MPM DS. Mozna wziac dwa modele pod lupe. 10 oraz 14 kw. 
      Sprzedawcy w sklepie twierdza ze 14 kw to za malo. Wiadomo jak to ze sprzedawcami, znajomosc tematu maja rozna. 
      Hydraulik twierdzi za to, ze widzial podobne budynki z kotlem 8kw ktore pieknie trzymaly zadana temp i spisywaly sie na medal.
      Co dalej? Kogo posluchac? Kazda podpowiedz mile widziana.
    • Przez MoniaP
      Witam serdecznie, jestem tu nowa a zarejestrowałam się, by zasięgnąć opinii na temat kotłów na pellet.
      Domek jest nowy, parterowy 107m2 + 30m2 garaż. Poddasze nieużytkowe. Dom zbudowany z ytonga 24cm energo, ocieplenie 15cm. 
      Jaki kupić piec, żeby nie kosztował miliony a był jak najmniej obsługowy? Dziękuję z góry za każdą przemyślaną odpowiedź.
    • Przez weride
      Witam. Zakupilem dom z lat 50tych na pół(ja ide na pietro), w ktorym sa dwie instalacje gazowe - tj. Parter ma swoje, pietro swoje. U mnie na pietrze instalacja gazowa byla robiona w 2009roku. Pietro ma 64m2, dwa pokoje, kuchnia, lazienka - lacznie 4grzejniki i jeden na klatce. Kociol to vaillant 2f turbotec pro. Dom bedziemy ocieplac we wrzesniu, okna nowe. Moje pytanie brzmi jaki kociol polecacie dla mojego przypadku? Rozpatrywalem sie za termetem gold plus? Warto isc w cos takiego? Pozdrawiam
    • Przez walek79
      Witam forumowiczów,
      od stycznia zastanawiam się nad kotłem pelletowym na dotacje, już kilkanaście godzin spędziłem w internecie i trochę jestem głupi.
      Wniosek złożony 12.06 jest jeszcze sporo czasu ale do końca wakacji musiałbym się zdecydować.
      Budynek kostka z lat 70 o nie regularnym kształcie T, jedna część 2 kondygnacje, druga część 1 kondygnacja podpiwniczona + strych. Okna wymienione. Mur 30 cm cegła pełna. Budynek częściowo ocieplony, ściany 10 cm styr, dach styropapa eps 100 15 cm, strop na ziemi i nad piwnicą 8 cm styro. Została do ocieplenia 2 mniejsze ściany i 1 większa 15 cm z dotacji. Instalacja CO miedziana, grzejniki alu z głowicami zasilane z pionów. Pompa grundfos alpha 2 25-60, zawór 4D 6/4". 154 żebra Fondital Calidor S5, 2 drabinki po 600 W, podłogówki w dwóch łazienkach na RTL. Cwu 300 litrów pionowy z cyrkulacją.
       Informacje z audytu:
      Kubatura części ogrzewanej 443,90 m3
      Kubatura całkowita 657,70 m3
      Powierzchnia ogrzewana 177,6 m2
      Pow. zabudowy 138,28 m2
      Moc cieplna system grzewczego stan obecny 15,2 kW +0,33 kW CWU, po całkowitym dociepleniu przegród ogrzewanych 11,30 kW + 0,33 kW CWU.
      Roczne zapotrzebowanie na ciepło (bez sprawności systemu grzewczego) 99,09 po 65,85 GJ/rok
      Roczne obliczeniowe zużycie  energii na ogrzewanie (ze sprawnością systemu grzewaczego) 194,29 po 91,46 GJ/rok

Audytor stan przed i po wybrał 0,015 mW czyli kocioł 15kW? Obecnie opalam to Warmetem 25 kW zamontowanym przed ociepleniem, zmniejszony ruszt o 2/3 i zdławiona gardziel, wymiennik nie zmniejszony (rzadko czyszczę) . Ostatnia zima ogrzewane 112 m2  58% powierzchni + CWU i spalone 4500 kg eko groszku. Mam nadzieje, że pelletu wyjdzie podobnie.
      Propozycji mam kilka ale najpoważniej się zastanawiam nad:
      1)BlackStar 16 kW lub 12 boje się tylko jak pójdzie z gorszym pelletem, nie ukrywam, że jak ceny zwariują to może będę szukał oszczędności.
      2)BIAWAR Pellux 200 Touch 20 kW (trochę duża moc) lub Biawar Pellux compact 12
      3)I z uwagi na możliwość spalania pelletu z nie najwyżej półki jakiś kocioł z REVO Pellasa.
      Proszę forumowiczów o pomoc w wybraniu mocy kotła oraz czy brać któryś z 2 pierwszych pozycji czy raczej obrotowy. Ogólnie nie chciałbym spędzać dużo czasu przy regulacji kotła.  
    • Przez szejk
      Witam serdecznie wszystkich.
      Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem kotła gazowego do mojego domu tj. ok. 160m2 powierzchni, parter i piętro, poddasze nieużytkowe, dom z końca lat 80, pustak żużel i cegła, ocieplony styropianem 5cm, okien 8 szt. PCV. Instalacja CO stal + żeberka żeliwne, grawitacyjna, otwarta. Dodatkowo bojler CWU 120L. Ktoś może polecić jakiś konkretny model kotła i jego moc? Instalatorzy polecali mi kotły marki ACV, przy czym wskazują różną moc - 18 lub 24 kW.
      Z góry dzięki za pomoc.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.