Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa Pieca Co


grzeziu

Rekomendowane odpowiedzi

No i sam widzisz :) tylko potwierdziłeś moje słowa.

Artykuł krótko i zwięźle opisał co i jak , masz +

 

A co do drzwiczek to powiem ci że mi spawanie kotła zajmuje +/- 3dni z wcześniej wypalonych el. ale już takie żeczy jak drzwiczki ,klapki, dystrybucja PW obudowa to droga przez mękę ponieważ każdy kocioł jest indywidualny i każdy wymaga innej obudowy (rozmieszczenia otworów pod króćce itp) która czasem za pierwszym razem się nie udaje bo ....

 

Kiedyś nawet prowadziłem rozmowy z pewnymi firmami aby robiły dla mnie drzwiczki ale liczyli sobie 160-190 zł za sztukę prostych drzwiczek co dało by na kocioł 600-700zł za drzwiczki :D

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widze ze na powaznie zajmujesz sie bud kotlow

podajniki tez

 

jakie przerwy miedzy sciankami musza byc do kotla 30 kw

Wszystko robię na zamówienie i w granicach rozsądku, kotły z podajnikiem też ,bufory też, kotły na HG też maszty telekomunikacyjne też i wszystko inne co da się wyciąć i pospawać poza rakietą balistyczną ;) :)

 

Co do odległości ścianek to tu niema reguły ze taki kocioł ma mieć tyle a taki tyle to trzeba dobrać do konstrukcji wymiennika i typu kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam żadnych ale mufe do bojlera na grzałkie wspawałem :D bez poprawek i nawet nie cieknie, a jaki byłem zadowolony ho ho :lol: pozdr. arek

post-36363-0-19295900-1354997253_thumb.jpg

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory zuzyje najmniej opalu

30kw piec

czy straty beda wieksze rury wkopane w ziemie czy puszczone gora z budynku do budynku

teraz jest ziemia na wyjsciu np 50 na wejsciu do bud 40 stopni czyli 10 stopni strat zamierzam puscic gora gdyz nie mozna juz odkopac i docieplic pomoze to puszczenie gora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki piec najlepszy njmniej zuzywa opalu

podajnik

gorny

dolny

Dziwne pytanie, nie da się odpowiedzieć.

Najmniej zużyje ten, który ma największą sprawność "użytkową".

Sprawność ta zależy nie tylko od samego kotła ale od wielu różnych czynników jak np.: doboru do instalacji, sterowania instalacją, nawyków palenia (możliwości czasowych palacza - wycena jego czasu), rodzaju opału i jeszcze wiele innych mniej ważnych.

 

Można by zadać pytanie np. tak:

Który rodzaj pochłonie najmniej kasy (na paliwo, czyszczenie komina, wymianę komina, wymianę kotła, inne części zamienne) w perspektywie 10 lat palenia, zakładając, że będzie dobrze dobrana moc do instalacji, prawidłowe palenie oraz czas palacza nic nie kosztuje.

Na to odpowiedziałbym, że dolniak.

Górniak nie, bo oprócz tego, że trzeba palić nim cyklicznie od góry to jeszcze sam proces spalania paliwa jest nierównomierny i nie da się go ustawić optymalnie (straty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolniak jakie sterowanie do dolniaka jak do mialowca

czemu malo jest w sprzedazy dolniakow a duzo gornikow wiekszosc

ja mam mialowca 12 lat z pionowymi przelotami kiedy ogrzewanko za grosze 600 zl 100m2 sezon teraz 3000 zl sezon ale dolonczylem garaz 140 m2 moj piec 2,5m2 pow grzewczej

wyjdzie taniej z podajnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie do dolniaka - najtaniej Ci wyjdzie, bo to tylko miarkownik.

Czemu górniaków dużo? Bo zacofanie. Za parę lat górniaki zdelegalizują, ale firmy już wcześniej przejdą na dolniaki lub podajniki.

 

Podajnik najdroższy jest z tego wszystkiego pod każdym względem, ale najwygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i co z tego a gdzie opis budowy, fotki, wnioski?

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.