Skocz do zawartości
Landlovers

Sterownik St 880, Problem Z Czujnikiem Temperatury Spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamontowany na kotle ZĘBIEC KWKD 22 sterownik firmy TECH ST880. Fajny streowniczek. Odwala za mnie całą robotę regulacyjną. Tylko dokładać iopału i czyścić kocioł. Jest to sterownik z PID. Jako czujnik temeratury spalin pracuje czujnik PT1000. Ostatnio zauważyłem, że na wyświetlaczu sterownika pojawia się komunikat awarii czujnika temperatury spalin. Odnoszę wraże nie, że ten komunikat pojawiał się od zawsze ale zajęty byłem ustawianiem innych parametrów nie myśląc o temperaturze spalin. Aby sprawdzić czy czujnik jest sprawny podpiąłem go do innego sterownika jakim dysponuję mianowicie ST88 również firmy TECH. Firma ta używa jednego rodzaju czujnika temperatury spalin do wszystkich produkowanych przez siebie sterowników. Okazało się, że czujni znakomicie działa. Porównałem napięcia na przyłączu czujnika i tak:

ST 88 bez obciążenia 4.87V z obciążeniem czujnikiem 1.67V ( sterownik widzi czujnik)

ST880 bez obciążenia 4.95 V z obciążeniem czujnikem 1.94V (sterownik nie widzi czujnika).

Nie wiem czy te wskazania są istotne ale nic innego nie przyszło mi do głowy.

Dodam, że wszystkie połączenia i kable sprawdzałem i są ok.

Może ktoś zetnknął się z tym problemem lub może mi pomóc w rozwikłaniu zagadki?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam . Mówią , że nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi dlatego napisze co mnie gryzie . Mam czujnik spalin w czopuchu typu CS2. Montował go wykwalifikowany specjalista. Ostatnio tak z ciekawości sobie za ten czujnik chwyciłem . Patrze a on luźno lata . fakt głębiej go się wepchać nie da . Ale po tym zadałem sobie pytanie czy jest dobrze zamontowany . Zaczęło mnie to zastanawiać ponieważ paliłem w trybie PID-S . Sterownik przechodził w tryb nadzoru bardzo rzadko . Teraz po przeskoczeniu o 5 stopni temp zadana przechodzi w tryb nadzoru ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez SlowMan
      Witam wszystkich, od 2014 posiadam w domu piec SAS UWT 23KW wraz ze sterownikiem TECH 850. Niestety sytuacja uległa zmianie i potrzebuję w miarę niskim kosztem usprawnić instalację. Obecnie mam instalację klasyczną, z pionami, z możliwością odcięcia kotła i grzania tylko CWU, jedna pompa CO. 
      Mój pomysł na ulepszenie instalacji to:
      1. dołożenie zaworu 4D Afrizo
      2. dołożenie siłownika do zaworu 4D STZ120
      3. dodanie sterownika pokojowego ST 280
      4. dodanie pompy CO elektronicznej KELLER, przełożenie obecnej pompy CO do CWU.
      Zależy mi na maksymalnej automatyzacji tego co mam w domu, aby przetrzymać do wymiany na piec z podajnikiem. Potrzebuję uzyskać taki efekt, aby mama mogła sobie ustawiać temperaturę w pokoju rzędu 23-24 oraz temperaturę CWU i piec dostosowywał się do tych warunków. Ustawiam na piecu 65C, a sterownik poprzez zawór 4D sam sobie dobiera stopień otwarcia zaworu. Sterownik pokojowy jest z komunikacją RS, czyli można wybrać tryb dynamiczny w sterowniku pieca. Głownie chodzi o to, aby piec sam wytrzymywał 24h i więcej w zimie, co wieczór będę przychodzić i ładować go do oporu. 
      Co do kwestii finansowej i bezsensowności obudowywania tego pieca taką ilością elektroniki, to dla nas nie jest to problem, gdyż to zostanie już pod piec z podajnikiem.
      Chciałbym się dowiedzieć jakie są zagrożenia z tego płynące? Gdyż w jednym sklepie mówiono mi, że kocioł zagotuje wode, a monter, że będzie ok. Na helpdesku TECH-a poinformowali mnie, że to wszystko będzie dobrze działać. Sterownik ma zabezpieczenia, jeśli temperatura przekroczy 78C, to sam odpala pompy i otwiera zawory, aby zejść z temperaturą. 
      Obecnie palimy twardym drewnem, PID ustawiony na drewno i sterownik w trybie letnim i przy pełnym załadunku drewna mamy 2 dni ciągłego palenia i temperatura kotła nie przekracza 60C, CWU ustawione na 48C. Proszę o obiektywne uwagi i rady, o czym zapomniałem.
    • Przez milosz44
      Witam,
      Mam instalację ogrzewania z buforem ciepła 1000l i zasobnikiem CWU 300l. Gdy bufor jest nagrzany za pomocą pompy i wężownicy w zasobniku CWU nagrzewana jest woda użytkowa. Wszystkim steruje sterownik TECH ST-408n.
      Problem: co ok. 15 dni pompa włącza się sama bez żadnego powodu (nawet jeśli bufor jest zimny), wyłącza się dopiero jeśli zrestartuję sterownik. Powoduje to wychłodzenie zasobnika CWU. Podejrzewam że jest to ustawienie dezynfekcji zasobnika CWU. Jednak nigdzie nie znalazłem takiego ustawienia w sterowniku, może jest w ustawieniach serwisowych ale nie znam hasła.
      Jeśli ktoś zna przyczynę takiego zachowania się sterownika lub miał podobny problem proszę o pomoc.
      Proszę również o podanie kodu serwisowego.
    • Przez mhosaja
      CENA ZA CAŁOŚĆ 1500ZŁ (DO NEGOCJACJI)
      W związku z modernizacją pieca, tj. przeróbką na pellet, sprzedaję to, co wymontowałem z pieca (Krzaczek SKP 3D o mocy 18kW):
      1. Palnik żeliwny retortowy Ekoenergia II o mocy modulowanej do 25kW z żeliwnym podajnikiem ślimakowym i wentylatorem. Jest to najczęściej montowany palnik Ekoenergii w piecach do użytku domowego. Infomacje nt. palnika ze strony producenta: http://ekoenergia.eu/palnik-retortowy-producent/
      Palnik kompletny, gotowy do montażu.

2. Sterownik kotła TECH ST-480 z PID. Jest to zaawansowany model umożliwiający pracę w trybie automatycznym (algorytm regulacji PID) oraz dwustanowym. Sterowanie pompą CU, CWU, podłogową, cyrkulacyjną oraz zaworem mieszającym. Możliwa regulacja pogodowa (czujnik pogodowy w zestawie) oraz pokojowa. Możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły (dodatkowe mieszacze, moduł internetowy itp.). Sterownik kompletny i gotowy do montażu. Z całym okablowaniem, czujnikami temperatury, tablicą przyłączeniową.
      Więcej o sterowniku: https://www.techsterowniki.pl/p/st-480-zpid

3. Stalowy zasobnik na paliwo na ok 150kg ekogroszku kompatybilny z oferowanym podajnikiem.

Kotła używałem 3 sezony i paliłem dobrej jakości ekogroszkiem (w ostatnim sezonie spaliłem na próbę ~1 tonę pelletu).

Szczegółowe dane na temat kotła, z którego wymontowałem poszczególne elementy dostępne na stronie producenta: http://www.krzaczek.eu/kotly-z-podajnikiem/skp-3d/

Możliwa sprzedaż pojedyńczych elementów. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania (607848229).
    • Przez Sunsu
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć czy w mojej sytuacji jest sens inwestowania w sterownik pid z czujnikiem spalin, teraz mam zwykły TECH-24 z nadmuchem.

Posiadam kocioł Remoterm Skid 17,5kw niestety górno-dolniak( :wacko:), ale górny wylot został zatkany. Paliwo to węgiel orzech, palę od dołu, przed każdym dosypaniem przesuwam cały żar na tył pieca pod samo ujście, i wsypuję węglarkę.
      Moim głównym problem jest bardzo duża ilość dymu z komina co przekłada się na słabe spalanie(15kg starcza na jakieś 8-9h). Mój dom to ~75m2 stary, są wymienione okna + połowa domu jest ocieplona od wewnątrz wełną, poddasze jest nieużytkowe, nieocieplone(w wakacje będzie kładzione 30cm wełny). Sama instalacja jest bardzo prosta, jedna pompa CO, 5 grzejników, i boiler na wodę użytkową. Ustawione 62 stopnie sterowniku.

Myślałem o zlikwidowaniu nadmuchu(to chyba byłaby najlepsza opcja, szczególnie że przy rozpalaniu w ogóle nie używam wentylatora, i dymu prawie brak, a w środku jest cały czas cały ogień), tylko to się wiąże z totalną przeróbką kotła czyli wycięciu klapki w drzwiczkach popielnika, wywierceniu otworów w zasypowych na dodatkowe powietrze. Chciałbym jednak uniknąć takich operacji.
      Chcę spróbować też wyłożyć kocioł cegłą szamotową żeby żar nie był rozsypany na całej powierzchni rusztu, tak żeby na raz nie palio się za dużo, teraz mam wrażenie że dobrze rozpalony żar jest głównie w środkowej części, a ten po bokach prawie zawsze jest trochę ciemniejszy, wydaje mi się że to też jest problemem, ale nie wiem czy dobrze kombinuję.

Wymiana samego kotła na normalny, po prostu dobrze działający niestety nie wchodzi na razie w grę, no chyba że te moje próby ratowania sytuacji są całkowicie bezsensowne. Dodam ze obecny został kupiony w ~2011r, wtedy w domu nie było nawet grama jakiegoś prawdziwego ocieplenia, dlatego ma 17,5kw co chyba też jest problemem, bo jest za duży(?).

Sterownik który chciałbym ewentualnie zakupić to IE72, na allegro jest po 299zł razem z czujnikiem spalin. Niestety jest bardzo mało informacji na jego temat, inny to ST-24/81 ~450zł. Więcej sterowników tak do 500zł z czujnikiem nie znalazłem.

• Przez fabi96
      Witam,

Chciałbym podpytać was jak w miarę dobrze ustawić kocioł BIO SOLID 20kw z sterownikiem  TECH  550z PID.
      Kocioł pali grubo ponad 40kg na dobę przy temperaturze zewn 0-10 stopni...

Nie mam za bardzo pomysłu co zmienić. Niżej zamieszczam zdjecia z ustawień oraz filmik.

Dom jeszcze nie ocieplony prawie wszędzie termostaty na grzejnikach + termostat pokojowy.

Dodam jeszcze że parę razy miałem tak iż popielnik został zasypany pelletem i tam się tlił co powodowało zakurzenie całego domu.

https://www.youtube.com/watch?v=Bz5jgO7Zzsg&t=27s

Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam sił na to.

Dzięki  :D  :D

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.