Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ze swojej strony zapytam jeszcze, czy masz zawór na którym ręcznie ustawiasz temperature jaka idzie na grzejniki, czy też woda o temperaturze z pieca w całości idzie na grzejniki? Masz również ogrzewanie podłogowe jak i cyrkulację ciepłej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 10:20, ANIULKA napisał:

Nie reguluje nic zaworem,w momencie jak zalacza sie pompa 35 st to woda idzie w calosci na grzejniki

A jak u mnie z tymi ustawieniami?sa ok?interesuje mnie ta ochrona pompy ,u mnie jest wylaczona

Przepraszam ochrona powrotu a nie pompy..

Jeżeli nie masz żadnego zaworu to nie jest to dobre rozwiązanie. Lepiej pomyśl o dołożeniu 4d lub 3d.

moje uwagi odnośnie Twoich ustawień:

II.3. Temperatura zadana CO 50 - to zdecydowanie za nisko, masz głowice termostatyczne na grzejnikach? Jeżeli tak to podnieś do 55-60, jeżeli nie masz to zostaw jak jest 50
II.7. Przerwa podawania - zmniejsz do 4 minut 0 sekund
II.8. Alarm temperatury - zwiększ do 3 godzin
II.11. Przerwa podtrzymania - zwiększ do 1 godziny
II.12. Wentylator w podtrzymaniu czas pracy - zwiększ do 20 sekund
III. Menu instalatora - III.1. Zawór - 1. Stan zaworu - jakie tu masz ustawienie?
III.4.Temperatura załączenia pomp - zwiększ na 42
III.12. Pompa podłogowa - zmień na wyłączona
III.13. Pompa cyrkulacyjna - zmień na wyłączona

 
 

 

W dniu 16.12.2020 o 20:41, danielworek napisał:

Anulka jak masz czas to potrzebujesz zmierzyć wydajność podajnika i wtedy znkalkulatora Kamila miernika dość dokładnie będziesz widziec gdzie są błędy. Ja odpuszczam porady kolegów i sąsiadów. Siadam jutro na pół godziny wygaszać piec i sprawdzam wydajność podajnika i potem z kalkulatora będę wiedział jaki kierunek obrać. 

Anulka ma kocioł z podajnikiem tłokowym a tutaj nie da rady z kalkulatora wyliczyć parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam faktycznie. Ja wstepnie ustaliłem podawanie, poustawiałem z kalkulatora i teraz walczę z spadkami temp do 35 :/

 

wychodzi z czuwania, włączają się pompy co i mam skok temp z 60-70 na 30-35 i później długie grzanie do zadanej - makabra. 
 

jak to podregulowac żeby nie było takich spadków. Zawór 4 d mam ustawiony ja 7(więcej z kotła cieplej)

 

dom nieocieplony

instalacja stara żeliwna.

zadana 60

 

moze by tak podnieść zadana na 70 a zawór skręcić na 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 240 M2 podłogówki (28st C) i 3 grzejnikach (40st C) mam 72 zadaną jak miałem poniżej 70 to piec chodził prawie cały czas i duże spadki temp były. Jak podłogę miałem 26-27 st to zadana ok 65 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.