Skocz do zawartości

SławekW

Rekomendowane odpowiedzi

zgadza się ale mam możliwość ustawienia dla podłogówki i dla grzejników osobno. Dla grzejników mam ustawione według temp.wewnętrznej ale dla podłogówki według temp.zewnętrznej.

 

ale jak to się ma do tego:

 

6.3.1 Przyporządkowanie po stronie oprogramowania modułu obsługowego/obsługi

zdalnej

Funkcja ta nie jest możliwa w przypadku kotłów z UBA1.x i DBA.

Przykład: instalacja ogrzewcza z obiegiem grzewczym 1 i obiegiem grzewczym 2 (

 

?? str. 13)

6.3.2 Tryb regulacji (wedlug temp. zewn./z wpływem pomieszczenia)

W sterowniku Logamatic krzywa grzewcza ustala temperaturę wody grzewczej w kotle.

Użytkownik dokonuje wyboru, czy na krzywą tę będzie miała wpływ wyłącznie temperatura

zewnętrzna czy też określi ją mieszanina parametrów temperatura zewnętrzna i temperatura

pomieszczenia.

?

 

według temp. zew.: poprzez zmianę tłumionej temperatury zewnętrznej w zestawieniu z

wybranymi ustawieniami temperatury zadanej pomieszczenia, korekty (offsetu),

temperatury doboru i minimalnej temperatury zewnętrznej odbywa się przy tym ustawieniu

regulacja wyliczonej w sterowniku temperatury kotła. Woda o tej temperaturze jest potem

cały czas tłoczona pompą układu grzewczego do grzejników lub ogrzewania podłogowego.

Jedynymi sytuacjami prowadzącymi do wyłączenia pompy układu grzewczego przy tym

ustawieniu są tryb letni, tryb obniżenia nocnego (zależnie od wybranego rodzaju obniżenia)

lub tryb przygotowania c.w.u. (tylko przy priorytecie c.w.u.).

?

 

według temp.zew. z wpływem temperatury pomieszczenia (ustawienie fabr.): ta forma

regulacji pracuje dokładnie tak, jak czysta regulacja pogodowa z tą różnicą, że poprzez

parametr

 

maksymalny wpływ pomieszczenia można określić, czy i w jakiej mierze

temperatura pomieszczenia ma wpływ na krzywą grzewczą.

Moduł obsługowy/moduł obsługi zdalnej musi być zainstalowany w pomieszczeniu

referencyjnym, aby umożliwić reprezentatywny pomiar temperatury pomieszczenia.

Im wyższa jest nastawa tego parametru, tym większy jest wypływ temperatury

pomieszczenia na krzywą grzania (ustawienie fabryczne 0 K). Wartość ta obowiązuje dla

przekroczenia górnej granicy i spadku poniżej dolnej granicy temperatury zadanej

Wariant

Ustawienie: który moduł

obsługowy jest

przyporządkowany obiegowi

grzewczemu? Skutek

A

 

 

OG 1 = RC35, OG 2 = RC35

(

 

?? rys. 2, [1], str. 13)

takie same temperatury pomieszczeń dla

OG 1 i OG 2

B

 

 

OG 1 = brak, OG 2 = RC35

(

 

?? rys. 2, [1], str. 13)

temperatury pomieszczeń dla OG 1 i OG 2

ustawiane oddzielne

C

 

 

OG 1 = RC2x, OG 2 = RC35

(

 

?? rys. 2, [2], str. 13)

temperatury pomieszczeń dla OG 1 i OG 2

ustawialne oddzielne;

temperaturę pomieszczenia dla OG1

ustawić na RC2x

Tab. 14 Ustawienie temperatur pomieszczeń w zależności od modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak daleko nie znam tego kotła. Przełącz tylko na termostat i sprawdź jak się będzie zachowywał. Wystarczy nawet przełączyć na jeden dzień, ale tylko w trybie termostatu pokojowego, bez czujnika zewnętrznego. Zapisując przy podobnej pogodzie zużycie gazu przy trybie obecnym pracy oraz termostatu + odczucie komfortu cieplnego porównać co jest bardziej opłacalne. Podłogówka ma bardzo dużą bezwładność cieplną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu : http://forum.info-og...densat-ariston/

drugi, podobny temat

Niestety tak daleko nie znam tego kotła. Przełącz tylko na termostat i sprawdź jak się będzie zachowywał. Wystarczy nawet przełączyć na jeden dzień, ale tylko w trybie termostatu pokojowego, bez czujnika zewnętrznego. Zapisując przy podobnej pogodzie zużycie gazu przy trybie obecnym pracy oraz termostatu + odczucie komfortu cieplnego porównać co jest bardziej opłacalne. Podłogówka ma bardzo dużą bezwładność cieplną.

 

Jeśli chodzi o podłogowkę to że ma duż bezwładność co to tak naprawde oznacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedna z regulacji wymaga ciągłego podawania ciepła (tak jest w przypadku zewnętrznego czujnika przy podłogówce) to niestety kocioł będzie podgrzewał wodę cały czas. odrębne nastawy są tylko dla poszczególnych obiegów ale kocioł jest tylko jeden.

Tu się nie zgadzam, niektóre sterowniki np prod Wolfa pracujące na regulacji pogodowej nie wymuszają pracy pompy podłogówki cały czas - tam ustawia się krzywą grzewczą, założoną temp w pomieszczeniu a sterownik uruchamia pompę co jakiś czas.

Nie znam algorytmu sterowania ale pompa nie chodzi przez cały czas,

mam reg R3 Wolfa i wiem z własnych obserwacji że praca pompy podłogówki nie odbywa się cały czas.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy jeśli przełącze na sterowanie termostatem on/off czy nie będe mial dużych strat na ogrzewaniu podłogowym i gazie automatycznie ze względu na grzanie i przerywanie grzania.I jeszcze jedna sprawa jeśli tak to ma działać to po co czujnik zewnętrzny

Edytowane przez SławekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wła

czy jest powiązany w jakiś sposób z tym regulatorem? Ogólnie nie ja projektowałem program tego regulatora. Ma takie funkcje i tak pracuje. Aby dowiedzieć się więcej trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi regulatora. Ja tylko przytoczyłem fragment w którym jest odpowiedź na pytanie dlaczego kocioł pracuje pomimo osiągnięcia temperatury.

 

Właśnie o to chodzi że czujnik według instrukcji powinieni być podłoączony do styków regulatora a z tego co widze nie jest.

Temat puściłem też na elektroda.pl i jeden z gości twierdzi ze powinieniem zresetować RC35 i piec do ustawień fabrycznych i od nowa poustwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki regulator jest przy podłogówce? Do współpracy z RC 35 dedykowany jest moduł regulacji zdalnej RC 20.

Zastosowanie modułu obsługi zdalnej jest zasadne w tych przypadkach, kiedy w obiegach grzewczych żądane jest zastosowanie różnych systemów grzewczych (np. grzejniki/ogrzewanie podłogowe) i/lub różnych poziomów temperatury.

Trzeba zadbać o właściwe podłączenie następnie reset do ustawień fabrycznych i nastawianie od początku, pamiętając jednak o pewnych podanych wyżej zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustawienia są opisane na str. 40 i 41 z odsyłaczem do str. 27 - 30. jednak obowiązują zasady wcześniej opisane. Jednak takie sterowanie nie daje pełnych możliwości jak z dodatkowym modułem. mamy wtedy rzeczywiście sterowanie dwoma niezależnymi obiegami , a w tym przypadku możemy nastawić tylko inne temperatury zasilania brak jednak informacji zwrotnej dla drugiego obiegu o rzeczywistej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie można korzystać tylko z wewnętrznych termostatów tak dla jednego jaki drugiego obiegu. wtedy kocioł będzie pracował cyklicznie. jednak jest warunek, że regulatory pracują jako termostaty a nie regulatory (odpowiednia nastawa). wtedy temperatura zasilania z kotła jest ustawiana ręcznie i nie zmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie można korzystać tylko z wewnętrznych termostatów tak dla jednego jaki drugiego obiegu. wtedy kocioł będzie pracował cyklicznie. jednak jest warunek, że regulatory pracują jako termostaty a nie regulatory (odpowiednia nastawa). wtedy temperatura zasilania z kotła jest ustawiana ręcznie i nie zmienna.

 

Jeśli chodzi o instrukcje zapoznałem sie z nią dobrze. ale nie rozumiemm twojej wypowiedzi jestś mi w stanie łatwiej to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.