Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

To mój pierwszy post więc przepraszam jeżeli zdublowałem temat i za kilka pytań w jednym poście.

 

Mam piec Ling Duo 25 kW ze sterownikiem Economic 3000.

W sterowniku tym można ustaiwić:

- czas podawania

- czas przerwy

- czas podtrzymania

-moc dmuchawy

- temperaturę pieca

- temperature C.W.U

-ogrzewanie lato/zima

Mam do ogrzania około 100m domu 10 letniego, okna plastikowe + woda (zasobnik 120 l) i zawór 4d firmy Honeywell.

 

Oto kilka pytań

1. Czy ktoś mógłby się podzielić odpowiednimi ustawieniami tego sterownika?. Zdaję sobie sprawę że nie ma jednych uniwersalnych ustawień. Chodzi mi o Wasze doświadczenia.

2. Jaki dokładnie kolor powinien byc tego płomienia przy odpowiednim spalaniu (w miarę ekonomicznym)

 

3Czy ta klapka manualna na wentylatorze to w ilu procentach powinna być zamknięta czy też otwarta ponieważ jedni mówią że powinna być prawie zamknięta inni natomiast że całkowicie otwarta, jak to naprawdę jest?

 

4Kolejne pytanie to jak ustawić ten zawór 4d. Czy jest jakieś takie ustawienie na którym jest podgrzewanie tylko C.W.U czy to można zrobić na każdym zakresie ustawiając w sterowniku ogrzewanie tylko C.W.U.

5Jak długo po przejściu pieca w stan podtrzymania powinien utrzymywać stałą temperaturę. Czy to zależy od ustawienia zaworu 4d czy również od odpowiednich parametrów spalania.

6 Na skali tego zaworu są ustawienia od 1 do 9 czy ktoś wie czemu odpowiada dokładnie 1 (jaka temperatura czy w jakim stopniu zmieszana jest ta woda)

 

Będe wdzięczny za każdą rade i przepraszam jeżeli coś pokręciłem jestem całkowitym laikiem w tej działce

Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inny kocioł (także z rodziny Lingów) i inny sterownik, więc tylko ogólnie:

 

- Kolor płomienia powinien być żółty, nie biały i nie czerwony

 

- Klapkę na wentylatorze każdy otwiera wedle swojego uznania i zazwyczaj podaje to jako jeden z parametrów ustawień. Po prostu regulujesz dopływ powietrza. Za mało powietrza - może powstać dym i smoła, za dużo - ciepło ucieka w komin. Gdzieś musisz znaleźć optimum i kompromis.

 

- Jeśli nie masz siłownika na zaworze 4d to musisz sam odkryć jego optymalne ustawienie, skala opisuje stopień zmieszania, a jaka temu odpowiada temperatura to zależy przecież od temperatury wody, która wychodzi z kotła i temperatury wody, która powraca, bo mieszasz te dwa strumienie.

 

- Opcja "tylko CWU" powinna być gdzieś dostępna na sterowniku (zgaduję) i wtedy sterownik wyłącza się pompę w obiegu grzejnikowym (zgaduję). Ale jeśli masz także grawitację, to musisz zamknąć zawór, bo inaczej będzie ci trochę grzało w domu, a chcesz mieć przecież "tylko CWU".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiem tak: podawanie 15s, postój 45s, podtrzymanie 90min, podawanie w podtrzymaniu 80s, dmuchawa na 9 stopniu temp na kotle 63-71 stopni. Każdy napisze ci co innego bo każdy ma inne paliwo, inne kubatury do ogrzania ale próbuj. Mnie przy obecnych temperaturach zasobnik węgla wystarcza na dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM

NA POCZATKU CHCIAŁBYM PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM ZA UWAGI.

MOJE OBECNE USTAWIENIA TO

CZAS PODAWANIA: 5S

CZAS PRZERWY 18 S

PODTRZYMANIE 40 MIN

MOC WENTYLATORA 33

KLAPKA WENTYLATORA ZLICOWANA Z OBUDOWĄ.

ZAWÓR TRÓJDROŻNY NA 7 I CZASAMI NA 5 (OKOŁO 2-3 H W CIĄGU DOBY)

PRZY TAKIM USTAWIENU ZAWORU 25 KG WYSTARCZA NA 24H

OGRZEWAM OKOŁO 120 M2 I MAM ZASOBNIK 120L.

TEMPERATURA WODY USTAWIONA NA 40 STOPNI A JEST 60 STOPNI.

PIEC NIE DOPALA DO KOŃCA PALIWA.

PROSZĘ O POMOC W KOREKCIE.

POZDRAWIAM

 

Mam ten sam piec moje ustawienia to Temp-65

Podawanie 8

Częstotliwośc 60

Podtrzymanie 30min

Wentylator 30%

Spalanie przez ostatnie 2 tygodnie 12.8 kg na dobę.Dom ocieplony 300m ogrzewam 200

[/qu

Jak masz ustawiony zawór 4drożny i klapkę wentylatora. Częstotliwość oznacza czas przerwy.

Pozdrawiam

 

WITAM

NA POCZATKU CHCIAŁBYM PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM ZA UWAGI.

MOJE OBECNE USTAWIENIA TO

CZAS PODAWANIA: 5S

CZAS PRZERWY 18 S

PODTRZYMANIE 40 MIN

MOC WENTYLATORA 33

KLAPKA WENTYLATORA ZLICOWANA Z OBUDOWĄ.

ZAWÓR TRÓJDROŻNY NA 7 I CZASAMI NA 5 (OKOŁO 2-3 H W CIĄGU DOBY)

PRZY TAKIM USTAWIENU ZAWORU 25 KG WYSTARCZA NA 24H

OGRZEWAM OKOŁO 120 M2 I MAM ZASOBNIK 120L.

TEMPERATURA WODY USTAWIONA NA 40 STOPNI A JEST 60 STOPNI.

PIEC NIE DOPALA DO KOŃCA PALIWA.

PROSZĘ O POMOC W KOREKCIE.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIEC NIE DOPALA DO KOŃCA PALIWA.

Ogólnie jest tak, że piec nie dopala węgla, jeśli ma za mało powietrza albo węgiel za krótko przebywa na retorcie i spada z niej zanim zdaży się spalić. W tym wypadku chyba chodzi o powietrze.

 

Ale jeszcze inna rzecz mnie zastanawia. Masz bardzo krótki czas podawania, co może skutkować większym zużyciem węgla. Jeśli jest za mało węgla do spalenia na retorcie, to także za mało ciepła do wymiany, wtedy dłużej trwa grzanie i jest mniej efektywne. Stąd - być może - większe zużycie. Ja bym spróbował ustawienia 7/25 albo 8/28 (ta sama proporcja co 5/18). Poczytaj wątek https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=1221. Jest pouczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za mało powietrza to otwierać bardziej klapkę na wentylatorze czy zwiększać moc.

Zawór 4d ustawiony na środku skali piec pracuje w stanie podtrzymania (13 minut) a potem nagrzewa się do 65 stopni 12 minut przy ustawieniach 5s/18s/34%/30 minut.

Przy takich samych ustawieniach zaworu 4d tylko zmienione parametry (10s/33s/43%/30 minut) piec osiąga takie same czasy podtrzymania co nagrzewania jak podałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o problem z krótkim czasem podtrzymania to się wyjaśniło.Cały czas nawet w podtrzymaniu chodziła pompa CO co powodowało ochładzanie pieca i ten krótki czas w podtrzymaniu od kilku do kilkunastu minut w zależności od ustawienia zaworu 4d. Nie było podłączonego żadnego regulatora pokojowego. Po podłączeniu regulatora pokojowego problem się SKOŃCZYŁ. W zależności od ustawionej temperatury pokojowej na regulatorze pokojowym pompa wody się włącza albo wyłącza.

 

Co do ustawiania tej klapki wentylatora to chyba indywidualna sprawa zależna od ciągu komina. Jak dobry to może być bardziej przymknięta jak mniejsz;y to bardziej otwarta, a zawsze dopływ powietrza można regulować za pomocą mocy regulatora. Z tą klapką to tak słyszałem ale jeszcze nie zdążyłem przetestować czy tak też jest. Mam nadzieję, że to stwierdzenie wywoła konstruktywną dyskusję.

Pozdrawiam

alfred30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Regulacja wentylatora i ilość dodawanego powietrza przez urządzenie są 2 sposoby: dławienie na przesłonie oraz mocą wentylatora na regulatorze (sterowanie elektroniczne). Aby łatwiej obserwować zmiany zachodzące przy zmianach lepiej i prościej będzie sterować jednym parametrem. Proponowałbym sterować za pomocą sterownika. Prostsze i przejrzystsze.

 

Co do nastaw.

wielokrotniw widziałem iż ustawia się w proporcji 1-3. Całkiem słusznie. niemniej proponowałbym ustawienia:

5 posawania

15-18 postoju

30 podtrzymanie

30% dmuchawa (przy pełnym otwarciu) jednak gdyby kopczyk za bardzo rósł to parę procent dodać (najlepiej po 1-2 by widzieć zmiany) a jeśli będzie szybko malał lub będzie wklęsły to odjąć.

 

A dlaczego tyle paliwa podawać?

aby kocioł miał swoją moc musi to dostać w paliwie.

A dlaczego tak często podawać?

Specyfika węgla. Na początku zawsze kopci i wydziela gazy (więcej lub mniej zależnie od składu). Aby je dopalić lepiej podawać mniej paliwa a często to się będzie lepiej mieszało z podawanym powietrzem i będzie lepiej paliło. Da to również oszczędności jako ze większa ilość substancji palnych się dopali. Kocioł również będzie szybciej osiągał temperaturę chodząc na mocy nominalnej.

Pamiętajmy również lepsze dopalanie substancji lotnych oraz dobrze wygrzany kocioł to czystszy kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakoś przeoczyłem te ostatnie pytania. Wiec odpowiem.

 

Zawór 4d ręczny nie powinno się otwierać więcej jak 50% (najlepiej 30-45%)

Przy ciągłym paleniu i ogrzewaniu budynku nie będzie problemu. Kocioł jest dostosowany do utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniach i stała jego praca pozwala na stałe jej utrzymanie.

 

Jak długo będzie kocioł w podtrzymaniu różnie. Jak nagrzane są pomieszczenia do odpowiedniej temperatury i dom jest dobrze docieplony. Po uzyskaniu temperatury na kotle kocioł potrafi parę cykli nie pracować. zależy też od stopnia ruchu ludzi po obiekcie (zamykanie i otwieranie drzwi zewnętrznych).

Ważne też jest właściwe wykonanie i podpięcie urządzeń i czujników. Co mam na myśli?

 

JEŚLI JEST ZAWÓR 4D RĘCZNY A CHCEMY STEROWAĆ REGULATOREM POKOJOWYM TO KONIECZNIE WYPINAMY CZUJKĘ C.O. Z KOSTKI PRZEŁĄCZNIKOWEJ.

 

CZUJNIK TEN POWODUJE, ŻE REGULATOR BĘDZIE STALE "KRĘCIŁ" POMPĄ I REGULOWAŁ ZA POMOCĄ SIŁOWNIKA, KTÓREGO NIE MA

 

Zawór ma po prostu taką skale 1-9 to nie ma większego znaczenia ile dają stopni. Najważniejsze by wypraktykować jaka jest potrzebna dla CIEBIE temperatura ogrzewania. Trzeba to regulować za pomocą temperatury na kotle i stopniem otwarcia zaworu 4d (opis jak otwierać jest wyżej).

 

Największe oszczędności w takich układach ogrzewania i palenia daje regulator temperatury pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

pozwolę sobie odnowić temat...

 

mam dylemat odnośnie sterownika economic 3000

mianowicie o % wentylatora..

skala jest bodajrze do 200 albo do 150... mniejsza o to

fabryczne ustawienia wentylator jest na 100

 

wy piszecie ze macie ustawione na 30%

podawania nie da sie u mnie zmienic{opcje serwisowe tylko} i jest na poziomie 5s

daje przerwę okolo 15-19

 

no i własnie jak dam te 30% dmuchawę przy max odkryciu wentylatora to pali się jakoś tak słabo prawie jak takie male ognisko..

 

więc wy ustawiacie u siebie na 30 na tej skali do 200 ???

bo jak tam wentylator na 80 to temperatura mi w piecu rośnie jakoś 30s na 1 stopień w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i własnie jak dam te 30% dmuchawę przy max odkryciu wentylatora to pali się jakoś tak słabo prawie jak takie male ognisko..

 

więc wy ustawiacie u siebie na 30 na tej skali do 200 ???

bo jak tam wentylator na 80 to temperatura mi w piecu rośnie jakoś 30s na 1 stopień w piecu

 

poobserwuj sobie jak ustawienie wentylatora wpływa na temperaturę spalin w czopuchu i wielkość kopczyka. Po tym już będziesz wiedział jak ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam ling duo z obrotową z regulatorem PREMIUM. Ma on taką obce jak sterowanie PID - używał ktoś może tego?? Ja dopiero co uaktywniłem tą opcję i czekam na efekty.

 

Kilka osób na forum pisze też o temperaturze spalin. W instrukcji jest napisane że taki termometr można dokupić jako opcja - gdzie go kupić i jak go zamontować w lingu?? Jak on wygląda?? (oczywiście chodzi mi o taki który będę mógł wpiąć w sterownik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Regulacja wentylatora i ilość dodawanego powietrza przez urządzenie są 2 sposoby: dławienie na przesłonie oraz mocą wentylatora na regulatorze (sterowanie elektroniczne). Aby łatwiej obserwować zmiany zachodzące przy zmianach lepiej i prościej będzie sterować jednym parametrem. Proponowałbym sterować za pomocą sterownika. Prostsze i przejrzystsze.

 

Co do nastaw.

wielokrotniw widziałem iż ustawia się w proporcji 1-3. Całkiem słusznie. niemniej proponowałbym ustawienia:

5 posawania

15-18 postoju

30 podtrzymanie

30% dmuchawa (przy pełnym otwarciu) jednak gdyby kopczyk za bardzo rósł to parę procent dodać (najlepiej po 1-2 by widzieć zmiany) a jeśli będzie szybko malał lub będzie wklęsły to odjąć.

 

Witam!

jest to mój pierwszy wpis na forum. Posiadam taki piec od kilku tygodni i ćwiczę różne ustawienia i mam tylko jedno pytanie jak mam otworzyć wentylator na pełne otwarcie jak w przypadku prawej wersji tego pieca wentylator jest tak zamontowany ze przesłona otwiera się tylko na 1-3. Czy mam ją zdjąć całkowicie .jeśli to możliwe proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam ling duo z obrotową z regulatorem PREMIUM. Ma on taką obce jak sterowanie PID - używał ktoś może tego?? Ja dopiero co uaktywniłem tą opcję i czekam na efekty.

 

Kilka osób na forum pisze też o temperaturze spalin. W instrukcji jest napisane że taki termometr można dokupić jako opcja - gdzie go kupić i jak go zamontować w lingu?? Jak on wygląda?? (oczywiście chodzi mi o taki który będę mógł wpiąć w sterownik)

 

Witaj,

 

mam ten sterownik z pidem w Lingu 25 Duo i póki co - walczę z ustawieniami. Masz już jakieś wypracowane na wszystkich poziomach?

Palę teraz węglem z Ekoelmy i podawanie ma 3 poziomie musiałam zwiększyć do 9 sekund bo się dołek robił.

BTW - ekoelmę polecam - popiół cudo!

 

Co do temperatury spalin to dołączam do pytania o termometr - sama bym kupiła z chęcią. Piszcie więc posiadacze nt. ceny i użytkowania tej opcji.

 

Zepsuł mi się czujnik temp. zewn. - u mnie wciąż trwa wiosenka - poniżej 14 st.C nie schodzi, mimo że szron maluje trawniki. Na szczęście jest na gwarancji, więc czekam na serwisanta. Przypadkiem dowiedziałam się, że to magiczne pudełko kosztuje 18 zł netto, tak gwoli informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jest to mój pierwszy wpis na forum. Posiadam taki piec od kilku tygodni i ćwiczę różne ustawienia i mam tylko jedno pytanie jak mam otworzyć wentylator na pełne otwarcie jak w przypadku prawej wersji tego pieca wentylator jest tak zamontowany ze przesłona otwiera się tylko na 1-3. Czy mam ją zdjąć całkowicie .jeśli to możliwe proszę o podpowiedź.

 

Hej!

 

Używam Ling Duo 25 (zasobnik z prawej) drugi sezon.

U mnie klapka na przesłonie jest założona i odsłonięta do oporu, także (jak zauważasz) odsłania około 1/3 średnicy wentylatora.

Prędkość wentyla 30%.

BTW - Palę Pieklorzem z Bobrka i w przypadku tego węgla ustawienie przerwy w podaniu (w trakcie pracy) na 15 sekund (zalecane) jest zupełnie bez sensu.

Obecnie mam 30 sekund (na 5 sekund pracy podajnika) i jest OK.

Kopiec spory, węgiel pali się świetnie. Jedynie można mieć pretensje do "wytrącania się" (nieco) żużla, ale cóż począć - zasłyszałem, że im większa kaloryczność węgla, tym łatwiej o żużel.

 

 

Witaj,

 

mam ten sterownik z pidem w Lingu 25 Duo i póki co - walczę z ustawieniami. Masz już jakieś wypracowane na wszystkich poziomach?

Palę teraz węglem z Ekoelmy i podawanie ma 3 poziomie musiałam zwiększyć do 9 sekund bo się dołek robił.

BTW - ekoelmę polecam - popiół cudo!

 

Co do temperatury spalin to dołączam do pytania o termometr - sama bym kupiła z chęcią. Piszcie więc posiadacze nt. ceny i użytkowania tej opcji.

 

Zepsuł mi się czujnik temp. zewn. - u mnie wciąż trwa wiosenka - poniżej 14 st.C nie schodzi, mimo że szron maluje trawniki. Na szczęście jest na gwarancji, więc czekam na serwisanta. Przypadkiem dowiedziałam się, że to magiczne pudełko kosztuje 18 zł netto, tak gwoli informacji...

 

Część Ania!

 

Co do ustawień, to niestety nie pomogę... Widzę natomiast, że nadal komplikujesz sobie życie :)

Co do węgla, to, powiem Ci, że również chciałem kupić Ekoelmę, ale przeżyłem mały zgrzyt z tą firmą (opiszę Ci to jak znajdę chwilę).

W konsekwencji zrezygnowałem z Ekoelmy za "jedyne" 900 PLN za tonę (a jestem w zasięgu sprzedaży!), na rzecz wspomnianego wyżej Pieklorza (za 800 PLN za tonę).

 

Jak słucham o 9 sekundach przerwy, to aż mi się wierzyć nie chce - szczerze Ci (jeśli można wogóle tak powiedzieć :)) zazdroszczę

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Ania!

 

Co do ustawień, to niestety nie pomogę... Widzę natomiast, że nadal komplikujesz sobie życie :)

Co do węgla, to, powiem Ci, że również chciałem kupić Ekoelmę, ale przeżyłem mały zgrzyt z tą firmą (opiszę Ci to jak znajdę chwilę).

W konsekwencji zrezygnowałem z Ekoelmy za "jedyne" 900 PLN za tonę (a jestem w zasięgu sprzedaży!), na rzecz wspomnianego wyżej Pieklorza (za 800 PLN za tonę).

 

Jak słucham o 9 sekundach przerwy, to aż mi się wierzyć nie chce - szczerze Ci (jeśli można wogóle tak powiedzieć :)) zazdroszczę

:)

 

Hej, Matchaus :)

 

Ekoelmę kupiłam latem w centrali, bo w najbliższym oddziale wołali o 100 zl więcej za tonę. Płaciłam około 800zł. Pierwszy raz mam taki opał, naprawdę.

Kolega "z mojej wsi" chciał kupić ekoelmę teraz. Żadnych szans, dostawy zawieszone do odwołania.

 

Co do meritum, to 9 sekund u mnie to czas podawania węgla, przerwa to 40s :) co mnie o tyle szokuje, że w poprzednim sterowniku i przy innym opale nie odważyłam się zwiększać standardowego czasu 5 s. I tak miałam zużlowe kalafiory wokół retorty.

A sterownik z Ekonomic 3000 na Premium zmieniałam, bom go przy paleniu drewnem stopiła :) (tzw. opowieść z pamiętnika idiotki, więc bez szczegółów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ania - łał! 9 sekund podania do 40-tu postoju... Kto Ci to doradził? Zaskakujące ustawienie...

Jestem wielce ciekaw - chętnie bym to sprawdził u siebie :)

 

A z tą Ekoelmą to było tak.

Na ich stronie mamy po prawo informację (po kliknięciu "kontakt"): "Eko Groszek ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE:"

Na początku lipca zadzwoniłem po ten pierwszy z góry numer (z Wielkopolski).

Facet po drugiej stronie poinformował mnie, że węgiel będzie w sierpniu (że go będę MIAŁ w sierpniu). Cena? bodajże 820 za tonę.

OK, myślę sobie, dobry węgiel - trzeba zaczekać, spoko.

Gość miał do mnie zadzwonić.

Ale sierpień mijał sobie spokojnie, a w moim telefonie cisza.

Dzwonię pod koniec sierpnia, a gość tłumaczy, że węgiel będzie we wrześniu.

Ten sierpniowy telefon już powinien mnie ukierunkować, gdyż pierwsze pytanie z jego strony brzmiało "który węgiel?".

Widzisz... na stronie Ekoelmy NIE MA NIGDZIE informacji, że te telefony w sprawie sprzedaży węgla, to są jakieś prywatne firmy, które TYLKO sprzedają ich węgiel...

W każdym razie - we wrześniu (pod koniec września) dzwonię i już zaczął szlag mnie trafiać, bo misio-rysio mówi mi, że węgla na razie nie ma i on nie wie kiedy będzie!

Ja się pytam jak to możliwe? Przecież zamawiałem w lipcu! A on, że to nie jego wina i żebym dzwonił na centralę (do pana Pawła J.).

Zadzwoniłem.

Pan Paweł poinformował mnie, że mieli TYLKO jeden tydzień opóźnienia w dostawie węgla i to ostatnio, a nie w lato!

Że węgiel jest, że ten Pan nie ma racji (sic!).

Dzwonię ponownie do tego mistrza z Wielkopolski, a on swoje - że węgla nie ma. Pytam wprost - na kiedy mi dostarczy węgiel, a on krótko - NIE WIEM........

Teraz to się naprawdę wkurzyłem... Zadzwoniłem ponownie do Pawła J. Przedstawiłem mu w szczegółach to całe moje zamawianie węgla u JEGO DYSTRYBUTORA i powiedziałem, że tak się zwyczajnie i po ludzku nie robi.

Pan Paweł zaproponował mi dostawę kurierem w cenie 900 PLN...

 

Do tej pory nie wiem co o tym myśleć. Jak można wogóle współpracować z kimś, kto ma TWOICH klientów w d*pie? Te telefony nadal "wiszą" na stronie Ekoelmy. Ja mieszkam totalnie w centrum kraju - 13 km. na północ od Konina przy trasie na Bydgoszcz - główna droga na północ ze Śląska.

 

Co byś pomyślała o tej całej firmie w kontekście mojego przypadku?

Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia metodą prób i błędów, wypróbowane przez tydzień - zobaczymy jak pójdą testy przy spadku temperatury i na dłuższą metę.

 

Co do Ekoelmy, to ja z kolei dzwoniłam do Gorzowa i tam mi zaśpiewali dużo za dużo, a i pan był dość szorstki, więc poleciałam do źródła, mimo że cała Polska do przejechania wyszo taniej.

Też rozmawiałam z szefem - ten był bardzo miły i pomocny. Złożyłam więc zamówienie mailem, telefon traktowałam jako wstęp i uwiarygodnienie bo robiłam przedpłatę na parę groszy w końcu.

 

Od przelewu do przyjazdu kuriera czekałam tydzień, palety zostały sprawnie wypakowane sztaplareczką - super!

 

No ale to było w czerwcu.

Nie oszukujmy się - sukces firma Ekoelma zawdzięcza głównie takim forom jak nasze - im dalej w las i zimniej tym będzie gorzej. Współpracowników dobierają jakoś krzywo jak widać u Ciebie i u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.