Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odswieze troche temat.... Mam sterownik Titanic 1s i dmuchawe WBS 6a AL .....Jak ustawic w ustawieniach serwisowych moce dla biegu 11 i 1 ?..... W tej chcwili mam dla biegu 1 - 8%  a dla biegu 11 - 38%... Chodzi mi o to zeby ta dmuchawa chodzila plynnie od 1 biegu do 12 a tak w tym momencie tego nie ma jak mam ustawiony 4 bieg i zmniejsze na 3 to jest minimalna roznica a jak zmniejsze na 2 bieg to juz jest duza roznica miedzy 2 i  3 biegiem....Jak to powinno byc ustawione bo juz nie mam sily...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również użytkuje sterownik Titanic i dmuchawę WBS 6a AL.

W instrukcji serwisowej z parametrami instalacyjnymi mam napisane i nie zmieniałem ustawień

moc biegu 1  10  (1-89%)

moc biegu 11  40  (10-55%)

u mnie działa dobrze

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby kopiowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim biegu ma Pan ustawiona dmuchawe przy tych parametrach?? Ja jak ustawie na 4 biegu przy tych wlasnie parametrach serwisowych 10/40 i mam przeslone otwarta na maxa to mi sie robi zuzel,koksuje mi sie groszek ...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby kopiowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również użytkuje sterownik Titanic i dmuchawę WBS 6a AL.

W instrukcji serwisowej z parametrami instalacyjnymi mam napisane i nie zmieniałem ustawień

moc biegu 1  10  (1-89%)

moc biegu 11  40  (10-55%)

u mnie działa dobrze

Napisze Pan jakie parametry ma Pan ustawione na tym sterowniku i ta przyslone na dmuchawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?186332-Kocioł-Termo-eco-19KW-Stąporków-Palnik-brucer-sterownik-dwustanowy&p=4909177&viewfull=1#post4909177

 

w tym poście są fotki mojego palnika- kolorki są piękne- wynik przegrzania. a kilka postów niżej komentarz co może grozić poza zmianą koloru.

warto to sobie zapamiętać. nowy kosztuje kilka złotych

 

Podepnę się trochę pod temat, bo wydaje mi się, że dzieje się u mnie to co u Ciebie się działo Timon, tzn. ostatnio było trochę cieplej i paliłem "czechem", spalał się całkiem dobrze ale ostatnio temperatury troszkę spadły w dół, zwłaszcza w nocy około -6 do -8 st. i postanowiłem wrócić do pieklorza 26 kj. W dzień jest cieplej więc zakręciłem grzejniki co spowodowało niewielki odbiór ciepła z pieca w efekcie czego stoi on bardzo długo w podtrzymaniu i w momencie kiedy startuje to kopczyk jest już mocno zapadnięty. Po kilku minutach dochodzi do zadanej 60 st. (kopczyk jest już wtedy prawidłowy) i po wyłączeniu się piec podbija jeszcze do 68-70 st. Moje obawy dotyczą tego nisko spadającego w podtrzymaniu kopca, czy nie uszkodzi on palnika lub ślimaka ? Piec Witkowski 19 Kw (przewymiarowany oczywiście :angry: ), sterownik Iryd Pid. Moje ustawienia na piecu:

Temp. zadana 60 *

Czas podawania 14 sek

Nadmuch 20 bieg (nie wiem czy nie za mocno)

Podtrzymanie 35 min

Temperatura wychodząca na grzejniki z zaworu 4D to 38 st. w dzień, na noc zwiększam na 43-45 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robi to tylko czasami i na chwilę może nic mu nie będzie ale jak notorycznie to się przegrzeje i ukręci. do tego może w końcu przepalić rurę podajnika w drastycznym przypadku. jesli masz taką sytuację skróć przerwę podtrzymania aby wyychało częściej żar w czasie gdy kociol odpoczywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale dzisiaj rano wyłączyłem podajnik, na zewnątrz +5, +8 a kocioł i tak więcej stał niż pracował, w domu 24* więc uznałem, że nie ma sensu żeby w takim wypadku palić. Rozpalenie trwa chwilkę i pomyślałem, że startnę piec tak o godz 19. Jak myślisz to dobry pomysł żeby tak wygaszać i rozpalać wieczorem ? Może lepiej byłoby przełączać na tryb letni w dzień ?

 

Co do zapadającego się kopca to rzeczywiście pomogło skrócenie podtrzymania, z 35 min. na 20 min. i już kopczyk nie zapadał się tak mocno jak wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w irydzie masz strefy. możesz sprobować je wykorzystać i obniżać w godzinach dziennych temperaturę np i jest też chyba pogodówka więc masz narzędzia które bez wygaszania pozwolą osiągnąć oczekiwany efekt. o szczegóły uderz do instrukcji a jak nie dasz rady to do Pieklorza - on siedzi w temacie to powinien pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej napisałem temperaturę na zaworze 4D i tak mam zmniejszoną do 38* więc nastawy czasowe nic tu według mnie nie zmienią, chodzi o to, że piec dalej będzie stał bardzo długo w podtrzymaniu czego efektem jest później bardzo nisko poniżej krawędzi palnika zapadnięty kopczyk węgla. Sterownik pokojowy i pogodowy i tak mam zamiar kupić ale to dopiero na następny sezon grzewczy. Jutro jeśli temperatury na zewnątrz będą podobne w dzień to przełączę piec na tryb letni żeby pieca nie wygaszać i zobaczymy jak to zda egzamin.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby kopiowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak żar schodzi to skróć przerwe podawania węgla w podtrzymaniu. w trybie lato tez będzie pracował pilnujac minimalnej zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.