Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nwt - Problem Z Nadmuchem, Przejście Na Naturalny Ciąg


gruchaa

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, od samego poczatku nie byłem zadowolony z tego kotła, przede wszystkim dlatego ze jak bym nie ustawił wentylatora to opal szybko sie spalal a ost to tak jak pisalem. Po zastosowaniu miarkownika jest duzo lepiej, no i oszczędniej.

Koledzy Dioob i Carinus możecie pokazać jakieś foto jak mogę rozwiązać swój problem? Mam do drzwiczek przyspawac ramię czy jak?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaże jak jest u mnie.

post-43826-0-21387100-1508758205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carinus, ostro pojechałeś , wziąłem to do siebie. ;) Wiele rzeczy sam zrobiłem przy kotle,pojęcie o prostych mechanicznie rzeczach mam, może z zapleczem warsztatowym jest problem. Ale jednemu chyba nie zaprzeczysz,że jeśli coś się kupuje i potem potrzeba to usprawniać bo samo za cholerę nie chodzi jak powinno, to jest to bubel.Coś co potrzeba usprawniać dodając przeciwwagi, wiercąc dodatkowe otwory, rozginać ramię czy dokręcać do klapy śrubki coby miarkownik zechciał zadziałać z powiedzmy kilkustopniową dokładnością jest do ogarnięcia ale wiele mówi o tym urządzeniu. Wielu mi przyzna rację tylko tego nie napiszą bo się będą obawiać publicznego pręgierza. Tu na forum takie zdanie jak moje nie jest mile widziane, tak samo jak krytyka ds-ów. Dopiero koledzy którzy wrócili do palenia w GS, zaczynają pisać co w tych ds-ach im dało w kość i jak teraz mają komfortowo. Myślę że mimo wszystko powinna być swoboda w opiniach na jakiś temat a nie owczy pęd i zaklepane opinie. A jeśli zdania się różnią to chyba dobrze? Zamiast nakrętek , ja bym zastosował śrubę rzymską.

 

Katze750, sam piszesz że nie jesteś zadowolony z kotła. Skoro tak,to ten sterownik chyba niczemu nie zawinił.No i wcale nie mam pewności jakie miałeś ustawienia, bo dobrze ustawiony sterownik działa niezawodnie. Nie wiem jakim węglem wtedy paliłeś, jakie miałeś warunki pogodowe itd. Życzę Ci mimo wszystko powodzenia z miarkownikiem. Dodawaj śrubki, rozginaj, wierć i nie zapomnij o przeciwwadze bo ona da Ci pełną nirwanę. :) Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,przepraszam jeżeli Cię uraziłem,nie miałem zamiaru robić jakiś personalnych wycieczek.Z drugiej strony gdybyś poczytał co ogół ludzi twierdzi o dmuchawkach do kotłów to też wiedziałbyś gdzie to trzeba montować,a gdzie jest to zło totalne.Kolega potwierdza lepszą pracę kotła na miarkowniku,tylko trzeba nieco usprawnić mechanizm regulacji i będzie dobrze.

Spójrz na swoje zachowanie krytykujące miarkowniki a zachwalające pod niebiosa elektronikę,koniecznie z PID.Nie wszystkim to odpowiada.Chyba przyznasz mi rację.

 

Teraz o klapce.Ramię można zrobić tak jak na foto od pepito82,z tą różnicą że mocujemy jak najbliżej zawiasu osi obrotu klapki.Na zdjęciu klapka jest dosyć mocno pochylona i praktycznie jeżeli jest to pozycja wyjsciowa do otwierania,może tak zostać.Większość klapek jest ustawiona prawie pionowo i wtedy robimy dłuższą dźwignię mocowaną przy osi obrotu,żeby miarkownik nie rwał klapki z zawiasów a podnosił ją do góry jak najmniejszą siłą.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kotła SAS NWT to oprócz zaślepienia górnego prześwitu proponuję dodatkowo obniżyć prześwit między rusztem a pierwszym wymiennikiem  bo fabryczny jest zbyt duży. Dodatkowo należałoby też zaślepić ruszt za pierwszym wymiennikiem, bo powietrze pierwotne najłatwiej ma przez tylnią część rusztu prosto w wymiennik omijając palący się opał. Idealnie byłoby zabudować tam jakiś szamotowy palnik - ja tak zrobiłem i sobie chwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carinus,nie jestem aż takim fanem elektroniki, gdybym kupił miarkownik, założył i to by działało bez cudowania to czemu nie? Jestem za. Natomiast zgodzę się że zachęcam do elektroniki, ale takiej nie oszukanej, żeby ktoś kupując i wydając ciężki grosz, był zadowolony. Powiem Ci szczerze, że gdybym miał kupić tani ale i byle jaki ster, to mówię "nie "i zakładam mechaniczny. Chciałbym zawalczyć ze stereotypami, ludzie którzy czytają nasze opinie, powinni choć trochę wiedzieć co jak działa i w co zainwestować a w co nie. Taka cicha edukacja. Jestem skłonny uznać Twoje racje że nie każdy ma ochotę na spore wydatki, ale każdy powinien mieć świadomość wyboru i późniejsze następstwa. Sterownik bez PID, to najgorszy wybór, tak jak zakup kotła GD.A jeśli ktos uzna że woli mechaniczny, też powinien mieć świadomość jakie kłopoty mogą być jego udziałem.

 

Katze750, naprawdę życzę Ci sukcesu . To tyle z mojej strony, uznaję że wyczerpałem temat a wy koledzy tuningujcie, mam nadzieję że z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem anemometr. Kocioł Viadrus U26 ma przepisany udar 20Pa i wynosi około 5,2 metra na sekundę. Jednostką sterującą jest Tech ST81 zPID. Ustawiam maksymalną moc wentylatora do 24%. Minimalnie do 5%. Profuk mam 15% przez 40 sekund, co 5 minut.

 

https://www.tipa.eu/cz/anemometr-uni-t-ut363/d-174950/

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..przerobilem u teściowej Nwt 17kw na dolne spalanie i zrobiłem palnik szamotowy.. Efekt super.. Prawie brak dymu, wcześniej trochę kopcil :)) piec już leciwy.. Ruszt zdemontowany

Ja w miejscu gdzie jest szamotowy palnik ruszt zeszlifowałem szlifierką kątową reszta została bez zmian. Ruchomy ruszt w dolniaku się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam miarkownik ja mam najprostszy Regulus i działa super. Jednak na co trzeba zwrócić uwagę to kocioł musi byc w poziomie żeby się dobrze odpowietrzył, następnie należy odpowietrzyć sam miarkownik luzując go aż poleci woda. Kolejna rzecz to klapki PP są zazwyczaj duże i ciężkie więc trzeba ewentualnie dorobić odpowiednie ramię ja mam na szczęście lekka klapkę i nie musiałem nic zmieniać

 

Miarkownik trzyma temperaturę z tolerancją 2 stopni więc super dokładnie wg mnie po dołożeniu zawirowywaczy do wymiennika osiągam zadowalające mnie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.