Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok zmieniłam na 5s podawanie przerwa 30s Ale chyba bd gorzej bo zanim osiągnęli temp. Żądaną minęło 15 lub 16 cykli. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przesłonę na wentylatorze?

Nie chcę być niemiły ale umiesz liczyć? Wcześniej podawałaś 8s i było 10-11 cykli

Teraz podajesz 5s i jest 15-16 cykli, wychodzi praktycznie to samo a może pomóc na spieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, umiem poprostu siedze obecnie w kotlowni i tak na szybko odpisuje. A czy pomoze cos jak np przeewe podawania zmniejsze bo mam teraz czas podawania 10s co 17 minut..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, pozwolę  sobie przyłączyć się do tematu.. mam problem z wyregulowaniem kotła, posiadam go dopiero drugi rok. Otóż nie wiem na czym polega problem i czy to spiek czy nie dopałek, jestem zielony w tym temacie, piec zakupiony ze względu na konieczność palenia 24h/7 zanim mi ktoś zarzuci że po co kupuje skoro nie umiem obsłużyć ^_^ . Zdjęcie z popielnika w załączniku, pozdrawiam !

post-69588-0-82107400-1512501977_thumb.jpg

post-69588-0-09702500-1512501994_thumb.jpg

post-69588-0-84061100-1512502011_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator w podtrzymaniu jest 10sekund co 6 minut, czy to na ok??

Generalnie na tych natawach co teraz zmieniłam podtrzymanie trwa 10minit mac, prędzej bylo ok 13 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pati...OK...to jest mała Ekoenergia, powinna podawać ok. 280-300 g paliwa na minutę. Żeby uzyskać 7-8 kW, powinnaś spalić (uwzględniając zawyżone dane sprzedawcy i sprawność) 1-1,2 kg/godz. Podajnik powinien pracować ok. 5 sekund w ciągu minuty. Podawanie na początek: 3sek praca i 30 sek przerwa. Jaka dmuchawa? WPA07?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, pozwolę sobie przyłączyć się do tematu.. mam problem z wyregulowaniem kotła, posiadam go dopiero drugi rok. Otóż nie wiem na czym polega problem i czy to spiek czy nie dopałek, jestem zielony w tym temacie, piec zakupiony ze względu na konieczność palenia 24h/7 zanim mi ktoś zarzuci że po co kupuje skoro nie umiem obsłużyć ^_^ . Zdjęcie z popielnika w załączniku, pozdrawiam !

Zdjęcie niewyraźne ale dla mnie to mocne niedopałki. Napisz nastawy wentylator, podawanie, przerwa w podawaniu. Oraz wartości na podtrzymaniu.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te dwa motylki na wentylatorze to chyba to, zdjęcie załącza pozniej bo telefon mi nie chce zdjęcia zalaczyc;//.

Czyli tak 3s co 30s, to już zmieniam. Resztę ustawień zostawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawia mnie też ten wentylator bo np jak w podtrzymaniu włączył się na te 11sekund to temp spadla o 1 stopni, nie wiem czy spadła bo wentylator się włączył czy poprostu akurat spadla.. może coś w tym zmienić też??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czasu podawania to mam teraz 5s co 30sekund, poniżej 5sekund nie da się ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działaj chaotycznie... Żeby podac nastawę dmuchawy, musimy znać jej typ, a przynajmniej moc. Lub zdjęcie palnika i informacja, po jakim ustawieniu dmuchawy zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zachowaj proporcje, daj np. 5s/45-50s - tu nie jestem pewien, czy w tym sterowniku czas podawania wliczany jest do czasu przerwy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati9102 pamiętaj żeby nie zmieniać chaotycznie wszystkich nastaw naraz bo nigdy do ladu nie dojdziesz. Zacznij od tych ustawień co podał gmaj22 i zostaw na 3godz i obserwuj co dzieje sie na palniku. Ja mam tez ten sam opał co ty i u mnie w dwustanie miałem ustawienia 5s podawanie 55s przerwa i nadmuch na 27%. Palnik uszczelniony, dmuchawa wpa120hl tylko ze ja mam palnik zwykla fajka i piec 15kw komfort eko defro. I z wlasnego doświadczenia radze ci uwierzyć w to ze ten pierwszy sezon uderzy cie po kieszeni za opał i nic z tym nie zrobisz. Piec musi ogrzac pomieszczenia przy juz zimnej porze roku i jeszcze uporać sie z wilgocią budowlaną a do tego musi miec energie(groszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dalam 5s co 45s. Podtrzymanie tak jak było, wentylator na 30%.

Ta klapke spróbuję otworzyć jutro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka chyba caly czas stara się sprowadzić temat na podtrzymanie bo wtedy piec nie pracuje i nie pobiera groszku. Dmuchanie w podtrzymaniu ma za zadanie aby utrzymać żar w palniku, a zbyt częste dmuchanie nie daje nic dobrego a na pewno nie da dłuższego przestoju w podtrzymaniu. Czeste przedmuch moga dzialac wrecz odwrotnie bo beda wychladzac komore spalania co powoduje spadki temp. Ale jek koledzy wyzej radza skup sie teraz na pracy a nie na podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie niewyraźne ale dla mnie to mocne niedopałki. Napisz nastawy wentylator, podawanie, przerwa w podawaniu. Oraz wartości na podtrzymaniu.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

No więc po kolei.

Czas podawania 6s

Czas przerwy 26s

Nadmuch 40%

Praca podtrzymania 10s

Przerwa podtrzymania 5 minut

Wentylator w podtrzymaniu, czas pracy 8s

Wentylator w podtrzymaniu, czas przerwy 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.